23 вересня 2021 року заступник голови Житомирської облдержадміністрації Юрій Оханський провів робочу онлайн-нараду з головами територіальних громад, керівниками освітніх закладів та профільних структурних підрозділів щодо стану вакцинації освітян від коронавірусної хвороби COVID-19.

 

2021_09_23_01

 

Юрій Оханський акцентував увагу на результатах аналізу епідемічної ситуації в Житомирській області та на ризиках поширення нового мутованого штаму коронавірусу «Delta».

Заступник голови ОДА звернувся до керівників закладів освіти Житомирської області щодо активізації роботи з питань вакцинації персоналу проти COVID-19 та закликав до посилення взаємодії з територіальними громадами для ефективного вирішення даного питання.

2021_09_23_02

Він зазначив, що відповідно до статті 5 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» відповідальність за здоров’я громадян та проведення необхідних профілактичних і протиепідемічних заходів покладено на органи місцевого самоврядування. Тому Юрій Оханський закликав керівництво громад активізувати комунікацію з їхніми жителями щодо важливості вакцинації проти COVID-19 та формування «колективного» імунітету.

За інформацією Департаменту освіти і науки ОДА, на сьогодні низька динаміка щодо вакцинації освітян спостерігається у Вільшанській, Вишевицькій та Березівській громадах Житомирського району, де відсоток вакцинованих вчителів становить близько 54%, а також у Піщівській громаді Новоград-Волинського району – 35,2%.

Найнижчі темпи вакцинації працівників закладів освіти у Коростенському районі: поріг у 80% подолали лише три громади – Гладковицька, Лугинська та Чоповицька.

Найкраща ситуація у Бердичівському районі, де відсоток вакцинованих вчителів становить більше 80% в усіх громадах, окрім Ружинської та Краснопільської.

Підсумовуючи нараду, Юрій Оханський зазначив, що на сьогодні іншого дієвого способу захистити себе від коронавірусної хвороби COVID-19, окрім вакцинації, немає.

«Саме тому необхідно скоординувати спільні зусилля керівників закладів освіти, медиків та влади, аби вчителі зрозуміли, що вакцинація проти COVID-19 – це єдиний спосіб захистити від коронавірусу всіх учасників освітнього процесу та не переходити на дистанційну форму навчання», – наголосив заступник голови ОДА.

Пресслужба ОДА.