Заступник голови обласної ради Володимир Ширма 14 вересня здійснив робочий візит до КНП «Обласний протитуберкульозний диспансер» Житомирської обласної ради. Разом із керівником лікувального закладу Віталієм Дідиком та представниками міжнародної організації «Лікарі без кордонів»  вони оглянули сучасну бактеріологічну лабораторію, яку планують відкрити найближчим часом.

 

2021_09_15_001

 

Будівництво лабораторії здійснює міжнародна незалежна гуманітарна медична організація «Лікарі без кордонів»/ Medecins Sans Frontieres. Це пілотний проєкт з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз в Житомирській області. Наразі всі роботи практично завершені.

«Це буде лабораторія, якій немає аналогів в Україні. Три роки тому була укладена угода на будівництво з організацією «Лікарі без кордонів». Вартість будівництва склала близько 1,5  млн євро», - зазначив після візиту Володимир Ширма.

2021_09_15_002

Нагадаємо, що 4 лютого голова обласної ради Володимир Федоренко підписав Меморандум про продовження співпраці з міжнародною організацією «Лікарі без кордонів».

Також в рамках робочого візиту Володимир Ширма оглянув хід реконструкції колишнього дитячого корпусу у майбутнє сучасне дитяче інфекційне відділення на 40 ліжок.

2021_09_15_003

За офіційними даними Обласного протитуберкульозного диспансеру в 2020 році в області зареєстровано 435 випадків вперше діагностованого туберкульозу, в тому числі 10 серед дітей виявлено 103 випадки хіміорезистентного туберкульозу та 56 випадків туберкульозу в поєднанні з ВІЛ-інфекцією.

549 хворих на туберкульоз пацієнтів отримали лікування протягом минулого року в стаціонарі диспансеру. В амбулаторних умовах без госпіталізації проліковано 175 пацієнтів.

2021_09_15_004

Довідково.

КНП «Обласний протитуберкульозний диспансер» Житомирської обласної ради надає спеціалізовану протитуберкульозну допомогу населенню області, є центром консультативної та організаційно-методичної допомоги з питань організації протитуберкульозної роботи. Для лікування хворих на туберкульоз у диспансері розгорнуто 225 ліжок.

Пресслужба обласної ради.