Доступні ліки

dostupni_liky

logoeliku

Держ. інтернет-ресурси:

pr

vr

kmu

oda

or

moz

ugl

Новини

МОЗ внесено зміни до Календаря профілактичних щеплень

Наказом МОЗ України від 23.04.2019 №958 внесено зміни до Календаря профілактичних щеплень в Україні (затверджений наказом МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595, у редакції наказу МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551). Зміни стосуються термінів вакцинації дітей та дорослих від кору, епідемічного паротиту та краснухи.

 

Детальніше...

 

17 травня - Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Артеріальна гіпертензія – одне з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи.

 

Детальніше...

 

У Житомирі відзначили День вишиванки

У Житомирі 16 травня, як і по всій Україні, відзначають День вишиванки. На майдані ім. С.П. Корольова за участі усіх охочих відбулась вишивана акція «Українці, єднаймося», до якої долучились й голова обласної ради Володимир Ширма та депутат обласної ради Ірина Костюшко.

 

Детальніше...

 

У центрі уваги – безпека пішоходів

15 травня по всій Україні проходить акція “Відповідальний пішохід”, мета якої - привернути увагу пішоходів до дотримання Правил дорожнього руху під час переходу проїжджої частини.

Детальніше...

 

Ще 6 амбулаторій нового зразка планують включити до спроможної мережі на Житомирщині

Наразі у громадах області продовжують будувати 21 амбулаторію нового зразка із житлом для лікарів. Ще 6 нових таких закладів планують включити до спроможної мережі цьогоріч.

 

Детальніше...

 

Тренінг з впровадження системи ДСГ в Україні

Однією з найважливіших проблем, на якій фокусується реформування галузі охорони здоров’я, є необхідність підвищення якості госпітальної допомоги та економічної ефективності лікарень, адже саме госпітальний сектор системи медичного обслуговування споживає найбільшу частку загальних фінансових ресурсів галузі охорони здоров’я і водночас характеризується найбільшим ступенем неефективності їх використання. Як один з основних інструментів реформування у госпітальному секторі світова практика застосовує запровадження фінансування медичних послуг, які надаються у лікарнях, на основі оплати за пролікований випадок, що базується на використанні діагностично-споріднених груп (ДСГ).

 

Детальніше...

 

Меморандум про співпрацю

13 травня у приміщенні міської ради між обласним центром громадського здоров’я Житомирської обласної ради в особі директора центру О.М.Зарицького та управлінням охорони здоров’я Житомирської міської ради в особі начальника управління М.О.Місюрової підписано договір про співпрацю у сфері громадського здоров’я.

 

Детальніше...

 

«Здай кров – врятуй життя»

2019_05_11_03

10 травня у рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбулась акція «Здай кров – врятуй життя», ініціаторами якої виступили обласний центр громадського здоров'я, обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини, обласний центр крові.

2019_05_11_04

Учасниками акції стали працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області та Управління патрульної поліції в Житомирській області, які добре розуміють, наскільки важлива для порятунку життя людини донорська кров, адже їм часто доводиться виїздити на виклики, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами.

2019_05_11_02

«Наші працівники періодично беруть участь у подібних акціях з добровільного донорства, зокрема здавали кров і для поранених учасників АТО/ООС, і для дітей, які лікуються в онкогематологічному відділенні. З 6 по 12 травня проходить Тиждень безпеки дорожнього руху, тож ми робимо свій внесок у поповнення банку крові для того, щоб можна було оперативно і своєчасно надавати допомогу тим людям, які травмуються у результаті ДТП», - розповів Олег Держанівський,  заступник начальника Управління ДСНС України у Житомирській області.

Як зазначила т.в.о. старшого інспектора прес-служби управління патрульної поліції в Житомирській області Тетяна Носадчук, деякі з патрульних, які беруть участь в акції «Здай кров – врятуй життя», вперше долучаються до цієї шляхетної справи, інші ж уже є постійними донорами, але всі вони тут заради однієї мети -  порятунку життя і збереження здоров'я людей.

2019_05_11_01

«У країнах Європи намагаються досягнути рівня добровільного безоплатного донорства в межах до 90 %, в Україні, зокрема і в Житомирській області – це лише 7-8 %. Зрозуміло, що в такій ситуації не вистачає компонентів крові для переливання пацієнтам, - розповіла зав. відділу заготівлі крові обласного центру крові Алла Котюк. - Тож одне із основних завдань служби крові сьогодні - пропагувати добровільне безоплатне донорство. Неодноразово на рік у нас проводяться подібні заходи, в яких беруть участь працівники різних структур (так зване корпоративне донорство) та студентська молодь. Ми вдячні всім, хто сьогодні здав кров і своїм прикладом показав важливість добровільного  донорства».

2019_05_11_05

Сподіваємось, що акція «Здай кров – врятуй життя» не лише допоможе врятувати не одне життя, а й приверне увагу громадськості до дотримання правил безпеки на автошляхах.

2019_05_11_06

Прес-центр УОЗ.

 

 

12 травня – День матері

У другу неділю травня у 85 країнах  світу, зокрема  і в Україні  традиційно відзначають День матері. Це свято любові і поваги до найріднішої людини, яка подарувала нам життя.

 

Детальніше...

 

12 травня – Всесвітній день медичних сестер

«Ніколи не жалкувала, що стала медсестрою і лише раз пожаліла, що не стала лікарем»

 

Детальніше...

 

12 травня – Всесвітній день медичних сестер

«Малюки навіть наш настрій відчувають»

 

Детальніше...

 

З нагоди Всесвітнього дня медичної сестри

8 травня на базі КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри.

 

Детальніше...

 

Безпека на дорогах залежить від кожного з нас

2019_05_08_01

З 6 по 12 травня 2019 року триває 5-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, який проходить під егідою ООН.

2019_05_08_02

«Проблема безпеки на дорогах актуальна для всього світу, тож саме тому ця подія відбувається у такому глобальному масштабі. Житомирщина теж долучається до заходів, спрямованих на покращення складної ситуації на дорогах, - зазначив директор КНП «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради Олександр Зарицький. - Минулого року до лікувальних закладів Житомирської області доставлено понад 750 чоловік, постраждалих під час дорожньо-транспортних пригод, з яких, на жаль, близько 70 осіб померло. Ми хочемо наголосити на необхідності дотримання Правил дорожнього руху і цією активністю привернути увагу всіх мешканців області до такого актуального питання, як забезпечення безперешкодного проїзду спецтранспорту з увімкненим проблисковим маячком та спеціальним звуковим сигналом, зокрема автомобілів невідкладної медичної допомоги, яким необхідно своєчасно прибути за викликом. Важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що безпека дорожнього руху - це врятовані життя».

2019_05_08_03

Інженер з безпеки дорожнього руху центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Борис Савицький підтвердив, що нехтування Правилами дорожнього руху не є рідкістю: лише за І квартал 2019 року в Житомирській області було скоєно 854 дорожньо-транспортних пригоди, у яких 219 осіб отримали травми різного ступеня важкості та 25 людей загинуло. Трапляються випадки, коли в ДТП потрапляє авто «швидкої». Так, 8 грудня минулого року на перехресті вулиць Мазепи і Домбровського у м. Житомирі «швидку», яка їхала на терміновий виклик і рухалась з увімкненими маячками та сиреною, не пропустив інший автомобіль, сталось зіткнення, в результаті якого було травмовано 7 осіб. Борис Савицький звернувся до водіїв з настійним проханням дотримуватися Правил дорожнього руху та поважати один одного на дорозі.

2019_05_08_04

Микола Голяка, який працює водієм екстреної медичної допомоги вже 29 років, розповів про труднощі в роботі: «Часто водії не поступаються дорогою «швидкій», тож доводиться застосовувати маневри, зменшувати швидкість, а для порятунку життя людини має значення кожна хвилина. Особливо важко вкластись у нормативи у денний час, у години пік, а вночі всі виклики, як правило, виконуються вчасно. Проблем додає і незадовільний стан доріг».

2019_05_08_05

«Пропускати транспорт зі спецсигналами повинні не лише автомобілі, а й пішоходи, - на цьому наголосила т.в.о. старшого інспектора прес-служби управління патрульної поліції в Житомирській області Тетяна Носадчук. - З початку 2019 року в м. Житомирі сталося 42 ДТП за участі пішоходів. Найчастіші порушення – це перехід дороги в невстановлених місцях, використання гаджетів та технічних пристроїв до них при переході проїжджої частини тощо. Найбільш складні ділянки пішоходних переходів у нашому місті - проспект Миру, перехрестя Київської-Східної, проспекту Незалежності-Покровської, Бердичівської-Жуйка, Грушевського-Покровської, майдан Згоди. Наше життя швидке та насичене, але куди б ми не запізнювались, не варто поспішати, адже іноді цей поспіх може стати фатальним».

Представники засобів масової інформації мали можливість особисто перевірити, як водії поступаються дорогою автомобілю невідкладної медичної допомоги. Хоча деякі авто притискались до узбіччя або зупинялись, ще багато кермувальників вперто не хочуть помічати увімкнених проблискових маячків та спеціальних звукових сигналів. На жаль, культура наших водіїв бажає бути кращою. Потрібно усвідомити, що безпека на автошляхах залежить від кожного з нас. Поступаючись дорогою автомобілю невідкладної медичної допомоги, ми долучаємось до порятунку людського життя.

Прес-центр УОЗ та Обласний центр громадського здоров'я

 

 

Санаторій «Дениші» сертифіковано за міжнародними стандартами якості

Комунальне підприємство  «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» Житомирської обласної ради отримало сертифікат якості міжнародного стандарту ISO.

 

Детальніше...

 

7 травня - Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою

Всесвітній день боротьби з астмою проводиться щороку в перший вівторок травня під егідою Глобальної ініціативи з астми (Global Initiative for Asthma, GINA) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Вперше цю дату відзначили 1998 року в 35 країнах світу. Гасло цього року – «Зупинити астму».

 

Детальніше...

 

Стартує акція «Квітуча Україна»

Вже четвертий рік поспіль з ініціативи прес-центру управління охорони здоров’я облдержадміністрації проводиться акція «Квітуча Україна», результати якої традиційно буде оголошено до Дня Незалежності України.

 

Детальніше...

 

«Тиждень безпеки дорожнього руху»

З 06 по 12 травня 2019 року в Україні триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху, який цього річ проходить під гаслом: «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху».

Детальніше...

 

5 травня – Міжнародний день акушерства

      У трудовій книжці головної акушерки пологового відділення КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради Антоніни Антонівни Петренко один-єдиний запис, датований 1993 роком, коли вона після закінчення Житомирського медучилища вперше переступила поріг цього лікувального закладу. За ці роки вона отримала практичний досвід роботи, пройшла справжню школу життя, чергування, коли залишаєшся на посту і мусиш самостійно у відповідальний момент прийняти правильне рішення, а з роками прийшов досвід і організаційної роботи, а головне – уміння працювати з людьми, знаходити з ними спільну мову, без чого на такій посаді ніяк не обійтися.

2019_05_03_01

2019_05_03_02

     - Після закінчення Житомирського медучилища нас 12, вчорашніх випускниць, прийшло сюди на роботу,- говорить Антоніна Антонівна, і більшість залишились працювати тут, серед них і я. Тепер, через роки, я розумію правильність тодішнього рішення. Робота згуртовує, показує, на що ти здатен, тож аналізуючи ці роки, скільки працюю тут, можу лише сказати – у нас немає плинності кадрів і це вже багато що говорить про наш колектив. Наша служба, в якій працюють акушерки, починається з консультації вагітних, окрім того, сюди входить відділення патології вагітності, обсерваційне та пологове відділення. Наш колектив загалом нараховує 45 досвідчених акушерок. Усі ми між собою взаємодіємо, зокрема ми досить тісно співпрацюємо з відділеннями патології вагітних і обсерваційним відділенням. Робота не з легких, бо окрім того, що колектив у нас, як відомо, в основному жіночий, потрібно знаходити ще й спільну мову не лише з нашими пацієнтками, а й з їх рідними. А те, що в нас, як я вже сказала, немає плинності кадрів, вважаю перш за все великою заслугою нашої завідуючої Світлани Олексіївни Данилюк. Значну роль у цьому відіграє і те, що у нас у відділенні працюють практично усі акушерки одного віку. В свою чергу, думаю, і їм комфортно працювати тут, бо колектив у нас таки дійсно дружний, бо, як кажуть, стоїмо один за одного горою. Це ж стосується й роботи, коли вводяться якісь нові програми в практичну діяльність, усі наші акушерки, без винятку, демонструють високий рівень знань. Вони усвідомлюють, що це потрібно для мами, для її малюка, а найголовніше – розуміють, що в умовах їх компетентності і їм буде легко працювати.

2019_05_03_04

2019_05_03_03

      - У 2003 році, як відомо, ми отримали відзнаку «Лікарня, доброзичлива до дитини» і кожні три роки ми її підтверджуємо,  це дійсно показник роботи нашого лікувального закладу, зокрема і нашого відділення. Всі працюють на результат на всіх етапах – з вагітними, з породіллями, бо ж відомо в чому полягає запорука нашого успіху, результат нашої роботи – «Здорова мама – здорова дитина».

2019_05_03_05

 

       У липні 2018 року наша лікарня – єдина серед міських лікувальних закладів отримала  статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», з яким нам працювати досить комфортно. До цього ми теж ішли наполегливо - всі відвідували тренінги, навчалися, і думаю, в результаті цього у наших пацієнтів виникає ще більша довіра до нас. З усією відвертістю хочу сказати -  ми велика і гарна сім’я, бо ж саме на роботі кожна з нас проводить більшу частину свого життя. Ми пам’ятаємо про дні народження не лише одна  одної, а й  членів наших родин і готові завжди  прийти на допомогу, як кажуть, у моменти радощів і в час біди. В такому колективі приємно працювати, у нас так заведено, що ми  стараємось одна одній іти назустріч.

2019_05_03_07

2019_05_03_08

 

        Я хотіла б відзначити особливо за добросовісну багаторічну працю  Світлану Іванівну Поливіну, акушерку пологового залу, трудовий стаж якої - більше 35 років; Надію Гнатівну Старовойт, акушерку післяпологового відділення; Зою Леонідівну Вознюк, старшу операційну – вона дуже відповідальна, пунктуальна, незважаючи на її молодість;  а також Тамару Антонівну Скаковську, Ірину Петрівну Корж, Тетяну Олександрівну Кальчук, Тетяну  Василівну Кузнєцову - усі вони - акушерки пологового відділення і заслуговують на велику пошану за їх добросовісну працю і в святкові і в робочі дні, бо і у вихідні на своєму робочому посту несуть свою добросовісну відповідальну службу не менше 5 акушерок. Так заведено у нас роками, що кожен робочий день нашого пологового відділення починається з прийому зміни, п’ятихвилинки, коли сходяться усі пости молодшого і середнього медперсоналу і звітують кожна за свій відрізок роботи, зокрема,  на що слід звернути особливу увагу. За ці 15-20 хвилин обговорюються не лише поточні робочі питання, а й у разі необхідності, - говорить Антоніна Антонівна, - я намагаюсь дати слушну пораду. Для мене це теж школа, бо з тими ж  роками я навчилась прислуховуватись до кожної з моїх колег і чи не найголовніше для мене - чути їх, бо ми всі жінки і хоч  вважаємо себе сильними натурами, насправді ж нам так потрібні людська підтримка і співчуття. У кожної з нас у житті були свої радощі і горе, і то велике щастя розділити ту радість з людьми, з колективом однодумців, але треба у важкий момент уміти поспівчувати колезі, підтримати її, знайти  потрібні слова розради. Тож, пропрацювавши уже стільки років у цьому лікувальному закладі, для себе я  зробила висновок: вихованість і порядність нашого колективу - гарантовані. До нас приходять на пологи різні люди, з різними характерами, інколи й зі своїми якимось вимогами, і коли виникає питання, як вчинити в тій чи іншій ситуації, завжди раджу колегам: «Просто виконуйте свої обов’язки».

2019_05_03_06

     Буваючи у різних відділеннях лікувальних закладів, вкотре переконуюсь, кожне з них - це живий організм, який живе не лише своїми робочими буднями, а й своїми проблемами і радощами, сюди жінка приносить і свої захоплення. Тетяна Юріївна Старжевська, сестра-хазяйка цього ж  пологового відділення, не маючи взагалі ніякої художньої освіти, у вільний час творить справжні дива, освоївши техніку розпису і ділиться ними з колегами. Саме так і повинно бути у пологовому відділенні – красиво, затишно, бо тут розуміють: дитина на цей світ повинна з’явитися у красі. Тож  з нагоди професійного свята усім акушеркам лікувальних закладів області щирі слова подяки за їх нелегку працю і побажання здоров’я та усіляких гараздів. Ви допомагаєте з’явитися на світ малюкам, без дзвінкого сміху яких наше життя не було б таким гарним, цікавим, а ми, дорослі, не були б такими щасливими.

       Зі святом вас, шановні!

 

Тамара Архипчук. 

 

Медичний календар

2019_05_02_01

5 травня - Міжнародний день акушерки. Акушерки допомагають жінкам ставати мамами, супроводжуючи їх з моменту надходження в пологовий будинок до урочистої виписки. Вони знаходяться поруч з майбутньою матір'ю до, після і безпосередньо під час пологів, надають породіллям необхідну медичну допомогу і моральну підтримку, оформляють документи. Крім високого професіоналізму акушерки повинні володіти ще й такими якостями, як відповідальність, доброта, чуйність і співчуття. Тема 2019 року - «Акушерки: захисники прав жінок». Сучасні підходи до організації надання акушерської допомоги ґрунтуються на принципах конфіденційності, поваги до жінки, створення позитивної психоемоційної обстановки.

7 травня - Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою. За оцінками ВООЗ, 235 мільйонів осіб страждають від цього захворювання. Астма є проблемою галузі охорони здоров'я не тільки для країн з високим рівнем доходу; на неї хворіють у всіх країнах, незалежно від рівня їх розвитку. Обтяжена спадковість, погіршення екологічної обстановки, активне і пасивне куріння, робота на шкідливих виробництвах, часті респіраторні захворювання - все це фактори ризику розвитку бронхіальної астми. Гасло цього року - «Зупинити астму».

6-12 травня - Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Тема 5-го Всесвітнього тижня глобальної безпеки дорожнього руху ООН: «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху» підтверджує, що для підвищення безпеки дорожнього руху в країнах і громадах по всьому світу необхідне більш сильне керівництво. Вона є ключовою для досягнення, зокрема, Цілей сталого розвитку зі зменшення кількості смертей та травм внаслідок ДТП на 50% до 2020 року (ціль 3.6) та для забезпечення доступу до стабільних транспортних систем для всіх до 2030 року (ціль 11.2).

8 травня - Міжнародний день таласемії. Таласемії - це група захворювань, які виникають внаслідок вродженого патологічного синтезу гемоглобіну. Щороку у світі народжується близько 100 000 дітей із важкими формами таласемії. Хоча поширеність таласемічних синдромів характерна для певних регіонів земної кулі (Середземномор'я, Близький Схід, азійські країни) із тропічним та субтропічним кліматом, велика міграція населення у всьому світі сприяє поширенню цих захворювань на інші території, зокрема і в Україні. Тема 2019 року - «Універсальний доступ до якісних медичних послуг щодо таласемії: наведення мостів з пацієнтами та для них».

8 травня - Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Завдання Міжнародного руху ТЧХ - надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху - гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність. Співробітники і добровольці Міжнародного Червоного Хреста працюють у 188 країнах світу, а на честь свята національні товариства по всьому світу проводять 8 травня спеціальні кампанії та заходи.

12 травня - Міжнародний день медичних сестер. Складно собі уявити нашу медицину без медичних сестер. Саме вони виконують всі призначення лікаря, їх небайдуже слово відіграє важливу роль у процесі одужання хворого. Тема 2019 року – «Медсестри: голос лідерів - здоров'я для всіх». Медичні сестри мають відігравати важливу роль у забезпеченні загального доступу до медичних послуг.

17 травня - Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. На артеріальну гіпертензію страждає кожна третя доросла людина в усьому світі. При цьому більшість людей не знає, що тиск у них підвищений і що це приховує у собі ряд серйозних небезпек. Якщо людина з артеріальною гіпертензією не змінює спосіб життя, то хвороба починає прогресувати, з’являється постійний головний біль, запаморочення, зниження зору, подальше погіршення стану призводить до розвитку таких серйозних ускладнень, як мозковий інсульт, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда. Щоб уникнути проблем, які може створити артеріальна гіпертензія, фахівці радять завжди тримати тиск під контролем.

17 травня - День пульмонолога. Пульмонологія — це розділ медицини, який займається  діагностикою та лікуванням захворювань дихальної системи нашого організму. Життя - це вдих і видих. Усього кілька хвилин без повітря - і людина помирає. Пам'ятайте про це і приділяйте необхідну увагу органам дихання, без яких неможливе життя.

19 травня - Всесвітній день сімейного лікаря. Тема цього року: «Сімейні лікарі - турбота про вас на все життя» особливо підкреслює роль сімейних лікарів у наданні допомоги своїм пацієнтам протягом усього життя. За даними світової статистики, близько 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям, у розвинутих країнах світу сьогодні вирішуються на етапі загальної лікарської практики. В Україні впровадження інституту лікаря загальної практики розпочато в 2011 р. Саме первинна допомога має формувати здоров’я нації, тому підготовка лікарів такого фаху має стати фундаментальною. Міжнародний досвід показує, що там, де є сімейні лікарі, стан здоров’я населення кращий.

19 травня - День пам’яті померлих від СНІДу. Ця дата є нагадуванням для мільйонів людей про смертельну хворобу, якої можна уникнути. Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ.

20 травня - Всесвітній день травматолога. Сучасна травматологічна наука стрімко розвивається. Сьогодні в арсеналі лікарів-травматологів є засоби, які дозволяють врятувати хворого та швидко повернути його до звичного життя. Гіпс і скальпель дедалі частіше поступаються новим методикам - малоінвазивним, ендоскопічним, мікрохірургічним. З'являються біологічно інертні імплантати, в діагностиці і лікуванні використовуються комп’ютерні технології. Готовність лікарів-травматологів прийти на допомогу зберігає життя і здоров’я пацієнтів при найрізноманітніших пошкодженнях.

23 травня – Міжнародний день по викорінюванню акушерських свищів. Встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї  ООН від 5 березня 2013 року. Акушерський свищ (фістула) представляє собою важку післяпологову травму, внаслідок якої жінки страждають від нетримання, нерідко наражаючись на стигматизацію та ізоляцію. Зазвичай причиною утворення акушерських свищів є затяжні і ускладнені пологи, коли породілля не отримує своєчасної медичної допомоги. Викорінення акушерських свищів є однією з глобальних проблем у сфері охорони здоров'я.

25 травня – Всесвітній день щитоподібної залози. Був установлений у 2008 році під час з'їзду Європейської асоціації щитоподібної залози. Згідно з медичною статистикою, різними недугами в роботі щитоподібної залози страждає до третини всього населення планети. Між тим, більшість захворювань цього важливого органа  на сьогоднішній день вважаються виліковними. Що стосується захворювань, викликаних дефіцитом йоду, то їм цілком можна запобігти — наприклад, за допомогою програм загального йодування харчової солі, яка діє в багатьох країнах світу.

29 травня - Всесвітній день розсіяного склерозу. Розсіяний склероз - запальне захворювання центральної нервової системи, яке може вражати відразу кілька ділянок головного та спинного мозку. Його називають хворобою-хамелеоном, бо проявляється найрізноманітнішими симптомами. У всьому світі на це захворювання страждають близько 2-2,5 млн людей. І більшість з них молоді люди у віці від 20 до 40. У хворих погіршується зір, пам'ять, німіють руки і ноги, в результаті чого людина стає повністю непрацездатною. Таким людям потрібна велика мужність, щоб впоратися з самим собою, подолати свій страх перед невідомістю і продовжувати жити.

29 травня -  Всесвітній день здоров'я органів травлення. В усьому світі рак є другою за величиною причиною смерті, 4 з 7 найпоширеніших видів раку стосуються травної системи. Саме тому тема 2019 р. - «Рання діагностика та лікування раку шлунково-кишкового тракту». Цьогорічна кампанія буде спрямована на інформування населення про поширеність, фактори ризику та причини раку шлунково-кишкового тракту, адже зміна або виключення ключових факторів ризику, раннє виявлення, скринінг і лікування допоможуть знизити кількість смертей, викликаних раком.

31 травня - Всесвітній день без тютюну. Тема 2019 р. «Тютюн і здоров'я легенів» покликана підвищити обізнаність про згубні наслідки вживання тютюну для легенів людини - від раку до хронічних респіраторних захворювань; важливу роль легенів для здоров'я і благополуччя кожної людини. Ще одне завдання кампанії - закликати зацікавлені сторони з різних секторів до практичних дій, переконати їх у необхідності ефективних заходів зі скорочення вживання тютюну і залучити до боротьби за перемогу над тютюном.

Прес-центр УОЗ.

 

 

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я

26 квітня  у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я  М.П. Суслик за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф. Супряги.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту