Новини

Найголовніше,або Як убезпечити здоров’я наших дітей

Через швидке поширення захворюванняCOVID-2019 люди в усьому світі змушені сидіти вдома, обмеживши заради безпеки спілкування навіть з найближчими друзями. І хоча свідомі дорослі намагаються дотримуватись правил карантину, не всі діти розуміють необхідність таких заходів. Тож саме батьки повинні пояснити своїм дітям, що таке карантин, наскільки важлива самоізоляція та яких заходів при цьому потрібно дотримуватись. Про те, як уберегти дітей від коронавірусу та наскільки він небезпечний для них, розповіла Ольга Анатоліївна Марченко, координатор УОЗ ОДА за напрямом «Дитячі інфекційні хвороби», завідувачка дитячого інфекційно-боксованого відділення Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.

Детальніше...

 

Співпраця сімейних лікарів Малина з представниками правоохоронних органів

Під час перебування у селі Діброва стало відомо про порушників карантину. Місцевий громадянин, який повернувся із Польщі 28 березня та мав дотримуватись самоізоляції, незважаючи на попередження медичного працівника, порушив правила карантину. Як кажуть, він нібито запросив до себе у гості родичів із Києва, які також нещодавно перетнули кордон із Польщею, та спокійно всі гуртом розгулювали селом, ходили до крамниці. Про факт грубого порушення самоізоляції було повідомлено до відділення поліції. У село негайно направилась оперативна група. Працівники поліції склали протокол на порушників, а лікар роз'яснив аспекти самоізоляції.

Детальніше...

 

Комунальний заклад обласної ради готовий приймати і вже приймає громадян на обсервацію

Рішенням оперативного штабу щодо запобігання поширенню випадків коронавірусу COVID-19 було визначено місцем обсервації жителів Житомирищини, які повертаються із-за кордону або були в контакті з хворими, обласний санаторій «Лісова казка».

Детальніше...

 

ВІДКРИТА РЕЄСТРАЦІЯ НА ОНЛАЙН-КУРС «МЕДИЧНА ДОПОМОГА В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ COVID-19»

Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» та Академія сімейної медицини України у співпраці розпочинають онлайн-курс «Медична допомога в період пандемії COVID-19». Щовівторка і щоп’ятниці о 17:00 (з 3 і до 28 квітня) на Youtube-каналі проєкту організатори транслюватимуть лекції для медичних працівників первинної ланки: https://bit.ly/2WVStr4

Детальніше...

 

Володимир Федоренко поспілкувався з медиками Коростишівської центральної районної лікарні

Перший заступник голови ОДА, керівник робіт з наслідків надзвичайної ситуації Володимир Федоренко 31 березня відвідав Коростишівський район, а саме центральну районну лікарню і. Д.І. Потєхіна. Адже цей медичний заклад належить до першої хвилі на випадок госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

 

Детальніше...

 

Медичний календар на квітень

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Тема 2020 року – «Перехід до дорослого життя». Аутизм – постійне порушення в розвитку нервової системи, яке проявляється у ранньому дитинстві і не залежить від статі, расової приналежності або соціально-економічного статусу. Перехід до дорослого життя залишається серйозною проблемою для людей з аутизмом через відсутність можливостей і підтримки, які їм необхідні на цьому етапі життя.

Детальніше...

 

Про організацію цілодобового чергування фахівців обласного лабораторного центру згідно наданого графіку

В зв’язку з реєстрацією в Україні випадків захворювання на COVID-19 і з метою своєчасного реагування на можливе ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації в Житомирській області та здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів наказом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» було забезпечене щоденне цілодобове чергування фахівців обласного лабораторного центру, згідно графіку.

Детальніше...

 

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ З COVID-19 по області станом на 27.03.2020 року

За даними ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 9 год 27.03.2020 р. в області зареєстрованими 4 лабораторно підтверджених випадки COVID-19: у мешканки м. Радомишль (летальний випадок), у мешканця м. Житомира (зареєстрований 19.03.2020р.) та 2 випадки, що зареєстровані 26.03.2020 р. (Бердичівський та Малинський райони).

Детальніше...

 

26 березня - Всесвітній день обізнаності про епілепсію

26 березня – Всесвітній день обізнаності про епілепсію

20200326

Цю дату, яку ще називають «Фіолетовий день», започаткували у 2008 році для розвінчування міфів та привернення уваги до хворих на цю недугу. За даними ВООЗ, у світі близько 50 млн людей страждають на епілепсію. Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності. Недугу вважають одним із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань у людини. У 60% випадків неможливо з’ясувати причину виникнення епілепсії (так звана первинна, або ідіопатична епілепсія).

Напади епілепсії несподівані для самого хворого і часто шокують інших присутніх. Судоми можуть початися у незнайомої вам людини в будь-якому місці: на зупинці, у транспорті, спортивному залі, магазині тощо. Але саме від дій того, хто опинився поряд, залежить безпека хворого під час епілептичного нападу.

Правильно надана перша домедична допомога може вберегти хворого від травм і навіть зберегти йому життя.

Послідовність дій з надання домедичної допомоги постраждалим під час судом (епілепсії):

- переконайтеся у відсутності небезпеки;
викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;

- надайте домедичну допомогу на місці випадку, крім ситуацій, коли місце є небезпечним;

- подивіться на годинник і зафіксуйте час від початку до кінця активних судом;

- не намагайтеся силоміць стримувати судомні рухи постраждалого;

- вкладіть постраждалого на рівну поверхню, підкладіть під його голову м’які речі, щоб запобігти травмуванню;
- розстебніть одяг постраждалого;

- поверніть його на бік, щоб запобігти потраплянню до верхніх дихальних шляхів слини, крові тощо;

- не розкривайте рот постраждалого за допомогою підручних засобів;

- не потрібно силоміць вливати рідину чи будь-які ліки до рота постраждалого під час судом;

- після припинення судом огляньте постраждалого – якщо він не опритомнів і не дихає, розпочніть серцево-легеневу реанімацію;

- забезпечте постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;

- у разі погіршення стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонуйте її диспетчеру.

Обласний центр громадського здоров’я.

 

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Міжнародна кампанія з відзначення Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу – 2020  проходить під гаслом:  Настав час подолати туберкульоз! #It’sTimeToEndTB

Детальніше...

 

Сімдесята весна лікаря-хірурга Гаманюка

24 березня відомому лікарю-хірургу вищої кваліфікаційної категорії КНП «Малинська міська лікарня» Анатолію Івановичу Гаманюку виповнюється 70 років. На його рахунку 42 роки трудового стажу, які вмістили в собі багаторічне завідування хірургічним відділенням, а головне -десятки тисяч врятованих, повернутих до життя людей.

Детальніше...

 

За порушення правил карантину можуть притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності

За порушення правил щодо карантину людей та санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм встановлено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Детальніше...

 

Віталій Бунечко провів пресбрифінг щодо коронавірусу та оголошення в області надзвичайної ситуації

З метою недопущення поширення коронавірусної інфекції з 17 березня в Житомирській області запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Детальніше...

 

Протягом 30 діб на Житомирщині діятимуть певні обмеження

За результатами позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій , яке відбулось 16 березня, на території Житомирської області на 30 діб задля мінімізації поширення коронавірусу вводяться певні обмеження.

Детальніше...

 

Нових лабораторно підтверджених випадків COVID-19 на Житомирщині немає

2020_03_16_01

Про це інформує Житомирський обласний лабораторний центр. Станом на 9.00 16 березня 2020 року в області зареєстрований лише один вірусологічно підтверджений випадок захворюваності на коронавірус у 71-річної жінки з Радомишля, яка померла від цієї хвороби 13 березня. Протиепідемічні заходи у вогнищі інфекції тривають.

 

Загалом в області були підозри на коронавірус були ще у п’яти жителів з різних районів. Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня до лікарів зі схожою симптоматикою до коронавірусної інфекції звернулися жителі Бердичівського району та Андрушівського району. Проте вірусологічні  дослідження не виявили  COVID-19 у чоловіків.

 

Також перевіряли матеріали хворих із підозрою на коронавірус з Ємільчинського та Хорошівського районів області.

 

«За минулу добу вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру проведено дослідження трьох хворих з підозрою COVID-19 (Ємільчтнський район – 2 та Хорошівський район – 1). За результатами досліджень діагноз COVID-19 не підтверджено. Станом на 9.00 16 березня 2020 року інформації про інші випадки з підозрою та матеріали від хворих не надходили», – йдеться у повідомленні лабораторного центру.

 

Нагадаємо, що запобігти поширенню коронавірусу можна, дотримуючись простих рекомендацій:

! мийте руки теплою водою із милом (мінімум 20 с) чи обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;

 

! уникайте близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 м);

 

! не торкайтеся обличчя, зокрема очей, носа і рота;

 

! термічно обробляйте продукти (особливо м’ясо, субпродукти та яйця);

 

! у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

 

В Україні зафіксовано першу смерть людини, інфікованої коронавірусом COVID-19

71-річна жінка з Житомирської області, яка 12 березня була госпіталізована із зафіксованим лабораторно підтвердженим випадком COVID-19, сьогодні померла. МОЗ України висловлює співчуття рідним.

Детальніше...

 

Профілактику захворюваності на коронавірус та «етикет кашлю» вивчали медичні сестри

Про особливості нового коронавірусу COVID-19 та власну поведінку під час кашлю фахівцям первинки розповіли представники обласного центру громадського здоров’я.

2020_03_13_001

12 березня 2020 року лікарями відділу промоції здорового способу життя обласного центру громадського здоров’я проведено навчання з «етикету кашлю» для слухачів циклу «Медсестри загальної практики-сімейної медицини (спеціалізація)» відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський медичний інститут».

2020_03_13_002

На базі КНП «Обласний центр громадського здоров’я» під час заняття з актуальних питань громадського здоров’я було організовано зустріч із лікарем-епідеміологом відділу стратегічного розвитку і наукових досліджень ОЦГЗ Таїсією Вальчук.

2020_03_13_003

Загалом було розглянуто основні питання профілактики та особливостей нового короновірусу, клініки, діагностики. Зокрема, було зроблено акцент на дотриманні особистої гігієни, правил поведінки під час кашлю і чхання. Усі присутні отримали для використання у практичній роботі плакати Центру громадського здоров’я МОЗ України «Етикет кашлю». Було наголошено, що в області працює Гаряча лінія щодо питань, пов’язаних з новою коронавірусною інфекцією (COVID-19): 44-85-62.

 

Обласний центр громадського здоров’я.

 

На Житомирщині підтвердили випадок зараження коронавірусом: жінка ізольована

На Житомирщині зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19. Коронавірус виявили у 71-річної жінки, яка, за попередньою інформацією, нещодавно повернулася з Польщі. Про це повідомив під час термінового брифінгу в Житомирській облдержадміністрації голова ОДА Віталій Бунечко.

2020.03.13.01

 

За повідомленням Державної прикордонної служби України, жінка повернулася з Республіки Польща, гостювала у родичів у Львові, а потім повернулася додому в Радомишль. Наразі 71-річна пенсіонерка терміново госпіталізована та ізольована.

 

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик повідомив, що жінка перебуває на лікуванні, стан середньої важкості. Пацієнтка має лабораторно підтверджений діагноз, лікарі виявили ускладнення – запалення легенів. Проводиться необхідне симптоматичне лікування.

 

За станом здоров’я усіх контактних осіб із жінкою слідкують медики. У родичів пацієнтки поки симптомів коронавірусної інфекції не виявили, вони на обсервації в себе вдома.

 

Голова ОДА наголошує, що медичні працівники в області знають як діяти при виявленні коронавірусної інфекції. Наразі важливо проконтролювати стан здоров’я людей, які могли бути контактними із жінкою, яка захворіла.

 

Вже провели первинну дезобробку житла хворої жінки, санітарного транспорту, яким її довозили до лікувального закладу. Про це повідомив директор Житомирського обласного лабораторного центру Зіновій Парамонов.

 

Нагадаємо, що в області від 6 березня обмежені всі масові заходи, а з 12 березня на карантині перебувають освітні заклади Житомирщини.

 

 

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує кожному дотримуватись 3-х основних речей: мити руки, не торкатися обличчя, залишатись вдома, якщо захворів.

 

При перших проявах захворювання – потрібно самоізолюватися і повідомити про свій стан медиків.

Пресслужба ОДА

 

У рамках місячника боротьби з туберкульозом на Житомирщині стартував челендж #НАСТАВ_ЧАС

11 березня 2020 року у рамках реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі  СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні лікарями відділу промоції здорового способу життя обласного центру громадського здоров’я проведено навчання слухачів циклу «Медсестри загальної практики-сімейної медицини(спеціалізація)» відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський медичний інститут». Під час семінару з актуальних питань громадського здоров’я, формування здорового способу життя організовано зустрічі із фахівцями-практиками, які поділились із слухачами циклу досвідом практичної роботи.

Детальніше...

 

В обласній лікарні реконструюють приймально-діагностичне відділення

Голова обласної ради Володимир Ширма 11 березня оглянув хід робіт з реконструкції приймально-діагностичного відділення Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту