Доступні ліки

dostupni_liky

logoeliku

Держ. інтернет-ресурси:

pr

vr

kmu

oda

or

moz

ugl

Новини

Тренінг з впровадження реформи громадського здоров’я

Наприкінці травня у м. Києві фахівці КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради Ірина Огійчук, Ліна Возна та Наталія Цалко пройшли навчання у триденному тренінгу для тренерів «Кроки для спеціалістів» «Громадське здоров'я: заходи з розбудови потенціалу фахівців первинної медичної допомоги», організованому Програмою «U-LEAD з Європою» з метою сприяння розвитку організованих територіальних громад та підтримки впровадження реформи громадського здоров’я на рівні ОТГ в Житомирській та Рівненській областях.

Детальніше...

 

В обласному перинатальному центрі привітали з Днем захисту дітей

День захисту дітей засновано у листопаді 1949 року рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок і відзначається щорічно 1 червня. Вперше це свято було проведено в 1950 році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Детальніше...

 

Придбано сучасне медичне обладнання

За 5 місяців 2019 року для КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» було закуплено медичне обладнання на суму 1521,1 тис. грн, а саме:

 

Детальніше...

 

Медичний календар на червень

2019_06_01

1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Це не тільки веселе свято для самих дітей, це і привід наголосити на необхідності захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, здоровими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками та громадянами своєї країни. Діти - це найцінніше, що у нас є, тому необхідно піклуватися про них і робити їх життя якомога кращим. Адже дитяча посмішка і щасливі очі малюків - напевно, найбільше багатство у світі. А свято 1 червня ще раз нагадує нам про те, що веселе і щасливе дитинство повинно бути у кожної дитини!

1 червня - Всесвітній день батьків. Проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН в 2012 році, відзначається щорічно на честь батьків у всьому світі. Мета свята - нагадати жителям планети про загальнолюдські цінності, захистити і затвердити ці цінності як основу міцної і моральної сім'ї. Адже саме сім'я (в першу чергу - батьки) несе відповідальність за виховання та захист дітей, за те, щоб повний і гармонійний розвиток їхньої особистості обов'язково відбувався у сімейному оточенні і в атмосфері щастя, любові та розуміння. Батьки є основними вихователями та вчителями своїх дітей, готуючи їх до щасливого, повноцінного і продуктивного життя.

7 червня - Всесвітній день безпеки харчових продуктів, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2018 року, цього року буде відзначатись вперше під гаслом «Безпека харчових продуктів - справа кожного», щоб привернути увагу та заохотити до проведення заходів для запобігання, виявлення та керування ризиками, пов'язаними з харчовими продуктами, сприяючи продовольчій безпеці, здоров'ю людей, економічному процвітанню, розвитку сільського господарства, доступу до ринку, туризму тощо. Безпека харчових продуктів є спільною відповідальністю урядів, виробників і споживачів.

13 червня - Міжнародний день поширення інформації про альбінізм. Альбінізм — рідкісна, генетично успадкована хвороба. Вона проявляється у дітей, двоє батьків яких мають відповідний ген. При цьому самі батьки можуть не страждати на альбінізм. Альбінізм не залежить від статі, національності чи місця проживання. Альбіноси уразливі до сонця та яскравого світла, тому часто мають проблеми із зором і відрізняються схильністю до раку шкіри.

14 червня – Всесвітній день донора. Тема цьогорічної кампанії - «Безпечна кров для всіх» присвячена забезпеченню загального доступу до безпечного переливання крові як складової частини загального охоплення послугами охорони здоров'я та підкреслює важливе значення саме добровільного донорства. Це заклик до того, щоб все більше людей у всьому світі ставали донорами і регулярно здавали кров, оскільки це є запорукою забезпечення стабільних національних поставок крові в достатньому обсязі для всіх пацієнтів, яким показано переливання крові.

15 червня - День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей). Відзначається рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2011 року. Через те, що населення світу старіє, більш нагальними стають завдання захисту прав літніх людей від жорстокого поводження і зловживань. Сучасна цивілізація зможе виправдати свою назву тільки в тому випадку, якщо в ній будуть зберігатися традиції вшанування, поваги і захисту літніх членів суспільства, адже вони мають багатий життєвий досвід, прекрасні професійні навички та мудрість, яких ще не вистачає підростаючому поколінню.

16 червня - День медичного працівника. Ця дата вже давно вийшла за рамки суто професійного свята, адже практично неможливо знайти людину, яка б жодного разу не звернулась за медичною допомогою. Робота медичних працівників вимагає глибоких знань, неймовірної відповідальності, найвищої майстерності. І все ж, навіть у вік нанотехнологій не обійтися без кращих людських якостей, таких як: душевна щедрість, доброта, вміння вислухати, терпіння, адже ніякі ультрасучасні прилади та чудодійні препарати не можуть замінити чуйного й уважного ставлення до пацієнта.

25 червня - Всесвітній день вітиліго. Відзначається з 2011 року, дата була обрана на честь видатного співака Майкла Джексона, який страждав на цю недугу і помер 25 червня 2009 року. Іноді ми зустрічаємо на вулиці людей, шкіра яких вкрита великими білими плямами неправильної форми. Це не заразне захворювання, воно пов’язане з порушеннями з боку нервової й ендокринної систем й остаточно не вивчене дотепер. Це захворювання не є небезпечним для життя, але у деяких людей, які захворіли на вітиліго, різко знижується самооцінка, вони обмежують соціальні контакти, у них може розвиватися депресія. У даний час немає способів вилікувати вітиліго, але існує чимало засобів для відновлення кольору шкіри.

26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. У більшості країн, що беруть участь у боротьбі проти наркотиків, контролюється лише невеличка частина продукції, тобто тільки препарати, що ввійшли до списку заборонених наркотичних засобів. Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Це, насамперед, шкідливий вплив на здоров'я людей, розвиток соматичних і психічних захворювань, збільшення смертності населення. Крім того, наркоманія супроводжує різні форми злочинності.

Прес-центр УОЗ.

 

«Дихай вільно у світі без тютюну»

31 травня у Всесвітній день без тютюну стартувала інформаційна антитютюнова кампанія «Дим – невидимий вбивця», спрямована на підвищення поінформованості населення щодо шкідливих наслідків вживання тютюну, зокрема небезпечного впливу на здоров'я легень.

 

Детальніше...

 

Ігор Гундич перевірив, як будуються амбулаторії нового типу

21 амбулаторію нового типу будують на Житомирщині у рамках програми «Доступна медицина».

 

Детальніше...

 

Тренінг для сімейних лікарів щодо організації протитуберкульозної допомоги

28 травня на базі обласного протитуберкульозного диспансеру відбувся тренінг на тему «Ведення хворих на туберкульоз лікарями, котрі надають ПМД». Захід відбувся у рамках реалізації субгранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров'я». Його організаторами виступили управління охорони здоров'я ЖОДА, обласний протитуберкульозний диспансер, обласний центр громадського здоров'я.

Детальніше...

 

Роз'яснення щодо верифікації даних, внесених в електронну систему охорони здоров'я КНП "Ірпінський центр ПМСД" Ірпінської міської ради

Трансформація системи охорони здоров’я - це перш за все, зміна механізмів фінансування. На первинній ланці заклади отримують з Державного бюджету України кошти за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Пацієнт вільно обирає лікаря, подає декларацію у заклад, де працює цей лікар, НСЗУ – оплачує кошти закладу охорони здоров'я за договором. НСЗУ оперує коштами державного бюджету і відповідає за їхнє цільове та ефективне використання. НСЗУ не лише контрактує заклади охорони здоров'я, а і перевіряє дотримання ними умов договорів.

Детальніше...

 

До Всесвітнього дня здоров'я органів травлення

29 травня відзначається Всесвітній день здоров'я органів травлення, мета якого - привернути уваги суспільства до захворювань шлунково-кишкового тракту, спільний пошук ефективних стратегій боротьби з ними, популяризація здорового способу життя і раціонального харчування, як невід'ємного його компонента.

Детальніше...

 

У Житомирському фармацевтичному коледжі відкрито навчально-тренінговий центр

2019_05_29_01

28 травня у комунальному закладі вищої освіти «Житомирський базовий фармацевтичний коледж» Житомирської обласної ради відбулось урочисте відкриття навчально-тренінгового центру «Навчальна аптека – Phytothek Training Room».

2019_05_29_02

Розробники та спонсори зазначеного проекту –  ТОВ Біонорика – представництво в Україні виробника фітопрепаратів високої якості (Німеччина) та мережа аптек «Первоцвіт Фарм» (м. Житомир та область) проклали своєрідний міст між навчальним закладом і практичною фармацією. Як зазначив у вітальному слові голова обласної ради Володимир Ширма, завдяки відкриттю цієї навчальної лабораторії аптеки отримують добре підготовлених фахівців, студенти мають можливість опанувати більш якісними практичними навичками, а коледж покращив свою матеріально-технічну базу.

2019_05_29_03

Директор фармколеджу Ірина Дмитрівна Бойчук запевнила, що в навчально-тренінговому центрі планують проводити не лише заняття для студентів на додипломному етапі, а й у межах курсу підвищення кваліфікації фармацевтів, тренінги для лікарів із залученням представників аптечних мереж та виробників фармпрепаратів. У цій навчальній лабораторії студенти також зможуть проходити онлайн-навчання - як правильно спілкуватись з потенційними клієнтами аптек.

2019_05_29_04

Гості заходу мали змогу наочно побачити практичне заняття на тему «Фармацевтична опіка пацієнтів з респіраторними захворюваннями», яке провела заступник директора з навчально-виробничої роботи, викладач фармакології, фармацевтичної опіки, кандидат фармацевтичних наук Ірина Луцак.

Впровадження цього проекту підтверджує, що Житомирський базовий фармацевтичний коледж є лідером у підготовці фахівців фармацевтичної галузі.

Прес-центр УОЗ.

 

 

«Комфортно для пацієнтів і зручно для співробітників»

Саме так можна сказати про умови інфекційного відділення «Лікарні №1» м. Житомира, в яких віднині працюватиме медичний персонал та лікуватимуться пацієнти.

 

Детальніше...

 

Для Центру екстреної допомоги Житомирщини закуплять нове обладнання за кошти обласного бюджету

Вже незабаром для зміцнення матеріально-технічної бази Центру екстреної медичної допомоги Житомирщини закуплять нове обладнання. Понад 500 тис. грн на придбання необхідного сучасного оснащення Центру виділили депутати під час останньої сесії обласної ради.

 

Детальніше...

 

Фахівці обласної психіатричної лікарні № 1 знайомляться з досвідом польських колег

Група лікарів та психолог Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 нещодавно відвідали місто Петриків Трибунальський (Польща) з метою вивчення досвіду польських колег щодо реабілітації дітей з аутизмом. Допомога дітям з аутизмом надається у дитячому садочку для дітей з особливими потребами «Академія Вінні Пуха». Місія академії полягає у забезпеченні кожному з дошкілят всебічного та гармонійного розвитку, бажання подарувати кожній дитині відчуття щастя, любові та турботи.

 

Детальніше...

 

Як будується 21 амбулаторія нового зразка на Житомирщині

В області триває будівництво сільських амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Нові сучасні медичні заклади вже скоро прийматимуть перших пацієнтів у 21 населеному пункті Житомирщини. Першими свою роботу розпочнуть амбулаторії у селах: Соколів Пулинського району, Водотиї Брусилівського району, Високе Черняхівського району, Квітневе Попільнянського району, Краснопіль Чуднівського району, Дубрівка Баранівського району та Хочине Олевського району.

 

Детальніше...

 

23 сесія обласної ради розпочалася із нагородження жителів Житомирщини

На початку двадцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання традиційно жителі області отримали державні відзнаки та почесні звання.

 

Детальніше...

 

Японські благодійники відвідали дитяче психоневрологічне відділення Житомирської ОПЛ №1

Днями делегація японського благодійного фонду ЧеФуКо міста Токіо відвідала Житомирську обласну психіатричну лікарню №1. Мета візиту -  ознайомлення з цільовим використанням фінансової допомоги, яка була передана лікарні для дитячого психоневрологічного відділення в 2018 році. У складі делегації були Масаюка Кабасава (представник директора фонду), Макото Сугіура, Юкако Кітада, Чіхару Кубо. У 2018 році за благодійні кошти фонду було придбано обладнання для сенсорного блоку дитячого психоневрологічного відділення лікарні.

 

Детальніше...

 

Стратегія розвитку системи громадського здоров’я: найближчі перспективи

2019_05_22_001

21 травня у Житомирському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, відбувся круглий стіл з обговорення плану розробки системи громадського здоров’я у Житомирській області. Ініціював проведення заходу обласний центр громадського здоров’я.

У заході взяли участь представники структурних підрозділів ОДА, громадських організацій та експерти з питань реформування охорони здоров’я.

2019_05_22_002

Директор КНП «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради Олександр Зарицький ознайомив присутніх з основними положеннями, функціями та завданнями системи громадського здоров’я: «Система громадського здоров’я має розвиватись з урахуванням сучасних вимог та тенденцій. Тому ми сьогодні маємо сформувати бачення розвитку громадського здоров’я та визначити пріоритети».

2019_05_22_003

«Нам важлива ваша думка, адже ви на місцях бачите проблеми та переваги теперішнього стану речей і у більшості випадків знаєте алгоритми розв’язання цих проблем», - наголосила Марина Брага, експерт Програми «U-LEAD з Європою». Вона детально проаналізувала очікування щодо розробки стратегії обласної системи ГЗ, а також окреслила наступні кроки у цьому напрямку.

2019_05_22_004

Вже у червні відбудеться чергова зустріч для роботи над стратегією розвитку системи громадського здоров’я Житомирської області.

2019_05_22_005

2019_05_22_006

Прес-центр УОЗ та обласний центр громадського здоров’я.

 

В обласному онкологічногму диспансері тривають внутрішні роботи

У Житомирі продовжується реконструкція обласного онкологічного диспансеру – тривають внутрішні роботи.

 

Детальніше...

 

Першу амбулаторію нового типу на Житомирщині добудовують у селі Соколів

На Житомирщині триває будівництво 21 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Перші медичні заклади нового зразка відкриються у селах: Соколів Пулинського району, Водотиї Брусилівського району, Високе Черняхівського району, Квітневе Попільнянського району, Краснопіль Чуднівського району, Дубрівка Баранівського району та Хочине Олевського району.

 

Детальніше...

 

20 травня – Всесвітній день травматолога

Професія лікаря-травматолога - це не тільки спеціальність, а й покликання. Лікар-травматолог має бути фахівцем своєї справи, мати високу кваліфікацію і досвід, постійно самовдосконалюватися, адже від його знань та вмінь залежать здоров'я і життя пацієнта.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту