Новини

Як врятуватися від ботулізму

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України упродовж останнього тижня зафіксований п’ятий летальний випадок ботулізму. Помер чоловік 1975 року народження у Запорізькій області вдома, за медичною допомогою він не звертався. Діагноз встановлено посмертно після розтину тіла на підставі лабораторного підтвердження внаслідок ймовірного  вживання  неякісної в’яленої риби домашнього приготування.

 

Детальніше...

 

Спалах гострої кишкової інфекції

За даними Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України в місті Малині серед жителів, які відвідували кафе «Ранчо»,  зареєстрований спалах гострої кишкової інфекції. Станом  на 18.07.2018 року постраждало 4 дорослих осіб. Хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Малинського міськрай ТМО.  У вогнищі інфекції здійснюється комплекс протиепідемічних заходів.

 

Детальніше...

 

ЯК РОЗПІЗНАТИ НЕБЕЗПЕКУ У ВОДІ

Нестерпна спека буквально змушує нас пірнути в звабливу прохолоду водойми, забувши про те, що у воді можуть чекати на нас недружелюбно налаштовані мікроорганізми. Згадавши принцип «Попереджений – значить озброєний», інформуємо про найбільш часті інфекції, з якими можна зустрітися під час купання.

 

Детальніше...

 

ЩО РОБИТИ ПРИ ТЕПЛОВИХ УРАЖЕННЯХ

Влітку, коли сонячне проміння дуже активне, ризики перегріву та отримання теплового удару дуже високі. Щоб вберегтися від перегрівання, слід обирати одяг з легких натуральних тканин, пити достатню кількість води та відпочивати на прохолоді.

Детальніше...

 

ПОПЛАТИЛИСЯ ЖИТТЯМ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ

З початку поточного року на території області виникло 2980 надзвичайних подій різного характеру, наслідки деяких з них призвели до загибелі 292 осіб.

Детальніше...

 

У новому відділенні гемодіалізу завершують ремонт та готуються до монтажу систем водоочищення

У приміщенні КУ «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання», де працюватиме нова філія відділення гемодіалізу на 10 місць, завершують будівельні та оздоблювальні роботи. Підрядник проводить підготовку для монтажу водоочисних станцій.

 

Детальніше...

 

Візит віце-президента Фундації медичної допомоги дітям Йоланти Мартінофф

Міністерство охорони здоров’я України 25 вересня 2017 року підписало Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю з Фундацією медичної допомоги дітям (Children’s Medical Care Foundation). Метою співробітництва є підвищення рівня надання неонатологічної допомоги в Україні через впровадження новітніх неонатальних практик, які мають доказову ефективність.

Детальніше...

 

Житомирщина готується до проведення тендерів на будівництво нових амбулаторій

Планується, що вже за тиждень-два буде можливість оголосити тендер на будівництво нових сільських амбулаторій. До цього процесу Житомирщина готова.

 

Детальніше...

 

4 липня – День судового експерта України

День судового експерта України було засновано на знак визнання на державному рівні загального значення судово-експертної діяльності країни в забезпеченні правосуддя. Крім того, це свято акцентує увагу громадськості на проблемах свобод людини і громадянина.

2018_07_03_01

З ініціативою введення Дня судового експерта України виступила Координаційна рада з проблем судової експертизи, яка діє при Міністерстві юстиції України, мотивуючи своє рішення тим, що судово-експертна сфера має величезне значення для забезпечення правосуддя у суспільстві та захисту прав людини.

Серед широкого загалу атестованих експертів України значну кількість становлять і медики за професією – співробітники бюро судово-медичної експертизи.

Вперше судово-медична служба в Житомирі була організована в 1921 році. Після утворення в 1937 році Житомирської області було створено обласну Судово-медичну експертизу, в січні 1952 року організовано обласне бюро судово-медичної експертизи.

На даний час обласне бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради є досить потужною організацією із штатом в 240 одиниць, серед яких експертних (лікарських) – 67. До складу бюро входять відділи чергових експертів, експертизи трупів, експертизи потерпілих обвинувачених та інших осіб, відділ комісійних експертиз, судово-медична лабораторія, яка включає відділення судово-медичної токсикології, гістології, цитології, імунології та медичної криміналістики і 8 міжрайонних відділень: Андрушівське, Бердичівське, Коростенське, Малинське, Новоград-Волинське, Овруцьке, Олевське та Чуднівське.

Робота лікарів-експертів найбільш тісно пов’язана з працівниками судово-слідчих органів, оскільки саме для них та за їхніми процесуальними документами здійснюється експертна діяльність. Так лише за перше півріччя в бюро уже проведено більше 1,5 тис. розтинів трупів, обстежено більше 3 тис. живих осіб, виконано більше 120 комісійних експертиз та близько 3,9 тис. експертиз речових доказів.

А ще експерти беруть участь в оглядах місця пригоди та слідчих експериментах, допитах та заборі матеріалу для подальших експертиз, в судових засіданнях та міжвідомчих семінарах і конференціях.

Справжні професіонали своєї справи, експерти Житомирського бюро постійно публікують свої роботи у фахових виданнях і не тільки вітчизняних,  – їхні  дослідження публікувалися в Білорусії, Молдові, Хорватії та Словаччині. Четверо експертів займаються викладацькою діяльністю в Житомирському медичному інституті.

Напередодні професійного свята  хочеться привітати наших експертів з Днем судового експерта України, побажати їм міцного здоров’я, довголіття, творчої наснаги та мужності в наш нелегкий час, з хронічними проблемами  у фінансуванні  й надалі виконувати на такому ж високому рівні покладені на них завдання.

 

Начальник обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт УОЗ ОДА за напрямом «Судово-медична експертиза», доцент В. Зозуля.

 

Лікар-інфекціоніст з Житомира отримала нагороду в Амстердамі

Лікар-інфекціоніст поліклініки  КУ «Центральна міська лікарня № 1 м. Житомира» Лариса Бреднева стала переможницею конкурсу Британського медичного журналу (BMJ) у номінації «Інфекційні захворювання  - особливо-небезпечні інфекції». Цю відзнаку вона  нещодавно отримала в Амстердамі під час роботи Міжнародного форуму «Якість і безпека охорони здоров’я» (“Quality and Safety in Healthcare”).

Детальніше...

 

26 червня – Всесвітній день боротьби із наркоманією

Розпочинаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної асамблеї ООН, щороку у всьому світі 26 червня відзначається Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом, метою  якого є привернення уваги суспільства до проблеми наркотизації населення, боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів та налагодження співробітництва задля створення міжнародного суспільства, вільного від вживання наркотиків.

 

Детальніше...

 

Організація «Лікарі без кордонів» провела тренінг з лікування хіміорезистентного туберкульозу

Міжнародна гуманітарна медична організація «Médecins Sans Frontières» (MSF) / «Лікарі без кордонів» організувала  та провела п'ятиденний тренінг для фахівців протитуберкульозної служби Житомирської області щодо нових методів діагностики та лікування складних форм туберкульозу, стійких до ліків. Мета тренінгу сприяти наданню найбільш ефективної допомоги пацієнтам з хіміорезистентним туберкульозом (ХР ТБ), який стійкий до більшості протитуберкульозних препаратів та стандартних  схем лікування.

 

Детальніше...

 

«Здоровим бути здорово!»

Саме таку назву має вулична інформаційно-просвітницька акція, яка відбулася сьогодні, 25 червня, у Житомирі на вулиці Михайлівській.

 

Детальніше...

 

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

22 червня  у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яке провів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

Детальніше...

 

Прогрес змін у первинній медичній допомозі обговорили на засіданні Уряду

У липні принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює у 149 комунальних та 12 приватних поліклініках і амбулаторіях, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава оплачуватиме на рахунок медзакладу за роботу лікаря, якого обрала конкретна людина. Про перші здобутки трансформації охорони здоров’я на засіданні Кабінету Міністрів України розповіли заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк та голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Детальніше...

 

Громадське обговорення законопроекту «Про систему громадського здоров'я»

21 червня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, експерти та координатори УОЗ за профілем роботи  та представники громадських організацій взяли участь у селекторній нараді, на якій йшлося про основні аспекти законопроекту «Про систему громадського здоров'я».

Детальніше...

 

Кошти на сільську медицину

На розвиток сільської медицини у регіони спрямують 1 млрд грн, — Геннадій Зубко.

Детальніше...

 

У пошуках нових інвестицій

20 червня до обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського завітала координатор грантової програми «Кусаноне» економічного відділу Посольства Японії в Україні, яка засвідчила, що проект на здобуття грантової допомоги пройшов перший відбірковий етап та є у списку претендентів.

Детальніше...

 

Акція «Квітуча Україна»: ЦМЛ № 1 м. Житомира

Триває обласна акція серед ЛПЗ області «Квітуча Україна», яка була започаткована  два роки тому з ініціативи прес-центру управління охорони здоров’я облдержадміністрації та обласної медичної газети «Пульс». Запроваджена акція була широко підтримана колективами закладів охорони здоров’я міста Житомира та області.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту