Доступні ліки

dostupni_liky

logoeliku

Держ. інтернет-ресурси:

pr

vr

kmu

oda

or

moz

ugl

Новини

Здоровий спосіб життя - альтернатива наркотикам

25 червня 2019 року у м. Житомирі відбулись заходи до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним обігом, які мали на меті не лише привернення уваги громадськості до проблеми наркозалежності, а й популяризацію здорового способу життя та профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі.

Детальніше...

 

Аптеки Житомирщини отримали понад 3 млн грн за відпущення «Доступних ліків»

За 2 місяців роботи системи електронних рецептів аптеки Житомирщини отримали 3 млн 125 тис. грн відшкодування за відпущені «Доступні ліки» жителям області.

Детальніше...

 

Щодо підтримки в проведенні загальнонаціонального дослідження STEPS

В Україні стартувало широкомасштабне загальнонаціональне дослідження поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS.

Неінфекційні захворювання (НІЗ) – це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, тривало перебігають і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я. НІЗ є результатом поєднаного впливу генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників. https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/neinfekciyni-zakhvoryuvannya

Нагадаємо, що неінфекційні захворювання, які часто називають хронічними захворюваннями (НІЗ), є провідною причиною смертності у всьому світі. В Україні неінфекційні захворювання складають 91% від загального числа смертей. Серед провідних НІЗ основними причинами смерті є серцево-судинні захворювання, рак, діабет і хронічні захворювання легенів.

Дослідження STEPS дозволяє оцінити загальний стан здоров'я учасників по декількох показниках та визначити, які несприятливі  фактори впливають на здоров'я. У всьому світі більше 130 країн хоча б один раз брали участь у дослідженні STEPS. У деяких країнах дослідження STEPS проводилося неодноразово, в Україні проводиться вперше.

Дослідження STEPS в Україні проводиться в рамках реалізації Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку до 2030 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-2018-%D1%80). План розроблений МОЗ України з експертною підтримкою ВООЗ та затверджений Урядом України 26 липня 2018 року. Реалізація національного Плану передбачає досягнення наступних цілей до 2030 року: на третину зменшити передчасну смертність від неінфекційних захворювань, зупинити зростання захворюваності на ожиріння і діабет, знизити смертність від ДТП та ін. Але ефективність програм держави по досягненню зазначених цілей може бути знижена за рахунок поширеності факторів ризику розвитку НІЗ. Для розробки ефективних методів зниження впливу факторів ризику необхідна об'єктивна картина їх поширеності. Саме з цією метою проводиться дослідження STEPS.

Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я України і Всесвітня організація охорони здоров’я в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Дослідження проводять Центр громадського здоров’я МОЗ України та Громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка».

Вивчення поширеності основних поведінкових і біологічних факторів ризику НІЗ серед дорослого населення проходить з використанням поетапного підходу ВООЗ до епіднагляду за неінфекційними хворобами (STEPS).

Дослідження складається з трьох кроків:

КРОК 1: інтерв'ю учасників з метою виявлення факторів поведінкового ризику та історії здоров'я, пов'язаної з НІЗ;

КРОК 2: вимірювання зросту та ваги, окружності талії та стегон, артеріального тиску і частоти серцевих скорочень;

КРОК 3: вимірювання біохімічних показників здоров’я:

-         глюкози і ліпідів у крові швидкими тестами;

-         рівень натрію, креатиніну, калію та йоду в сечі.

До переліку факторів ризику НІЗ, які вивчає дослідження, входять:

  • вживання тютюну;
  • вживання алкоголю;
  • гіподинамія (низький рівень фізичної активності);
  • нездорове харчування;
  • надмірна вага і ожиріння;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • підвищений вміст глюкози і ліпідів у крові;
  • високий рівень споживання солі;
  • історія НІЗ та їх лікування.

Додатково до стандартного блоку дослідження STEPS, Міністерство охорони здоров'я України прийняло рішення про інтеграцію в дослідження додаткових тем, пов'язаних із інтересами громадського здоров'я, таких як: психічне здоров'я (депресія та самогубство), насильство і травми, рак шийки матки (скринінг та подальший контроль).

Дослідження STEPS проводиться в усіх областях України. Вибірка дослідження включає доросле населення України (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників – 7 700 осіб. Учасники дослідження (респонденти) обираються випадковим чином. Участь у дослідженні є добровільною. Інформація, яку надають респонденти, є повністю конфіденційною та буде використана лише з дослідницькою метою. До проведення дослідження залучені професійні інтерв’юери, які пройшли спеціальне навчання.

Важливо відзначити, що обстеження проводитиметься тільки після отримання інформованої згоди учасника. Щоб виключити можливість візитів до громадян будь-яких шахраїв, інтерв'юери будуть мати при собі спеціальні посвідчення.

Збір даних у рамках дослідження STEPS проводиться з червня 2019 року, а результати дослідження очікуються у грудні 2019 року.

Детальну інформацію про дослідження Ви можете знайти на офіційних сайтах:

 

У Житомирській області дослідження STEPS проводиться у таких населених пунктах:

м. Андрушівка, смт Червоне, с.Антопіль, с.Городище, с.Гарапівка, с.Степок Андрушівського району;

смт Попільня, с.Паволоч, с.Ходорків, с-ще Відродження, с.Пустельники Попільнянського району;

с.Крилівка Ружинського району;

м.Бердичів, с.Красівка Бердичівського району;

смт Хорошів, с.Лазарівка, с.Старицьке, с.Хом’янка, с.Комарівка, с.Коритище Хорошівського району;

с.Садове Коростишівського району;

м.Радомишль;

смт Головине, с.Корчівка Черняхівського району.

 

Створення дієвої системи громадського здоров’я в ОТГ: тренінги для фахівців первинної ланки

Протягом червня на базі Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування відбулись три дводенні тренінги «Громадське здоров'я: заходи з розбудови потенціалу фахівців первинної медичної допомоги», організовані Програмою «U–LEAD з Європою» разом з КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради для медсестер загальної практики закладів ПМСД об'єднаних територіальних громад області. Метою таких навчань є формування розуміння ролі медичної практики в системі громадського здоров’я, мотивування медичних працівників до формування конкретних дій у сфері ГЗ на рівні ОТГ.

Детальніше...

 

Житомирський обласний перинатальний центр відзначає своє 15-річчя

Один з найкращих в Україні медичний заклад, який дарує щастя материнства, в стінах якого щодня народжуються  маленькі громадяни нашої країни  – Житомирський обласний перинатальний центр 21 червня святкує своє 15-річчя.

Детальніше...

 

До 15-річчя обласного перинатального центру

Удосконалення надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим є одним з найактуальніших питань діяльності акушерсько-гінекологічної та неонатологічної служб Житомирської області.

Детальніше...

 

Розробляємо стратегію разом

18 червня в офісі НУО «Сучасний формат» для працівників Житомирського обласного центру громадського здоров’я було проведено «Стратегічну сесію із розробки комунікаційної стратегії». Тренерами під час сесії-практикуму виступили: Жанна Соловйова, виконавча директорка та Оксана Трокоз, комунікаційниця НУО «Сучасний формат».

Детальніше...

 

МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОБЛАСТІ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

Традиційно у третю неділю червня Україна відзначає День медичного працівника. Тож напередодні професійного свята тих, хто присвятив своє життя благородній справі – турботі про здоров'я та життя людей, 14 червня у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Івана Кочерги відбулися урочистості, під час яких медичних працівників області привітали голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я Алла Супряга та заступник міського голови м. Житомира Марія Місюрова і щиро подякували за відданість справі, чуйність і доброту, терпіння і милосердя, за те, що вони не шкодують ні своїх сил, ні часу заради збереження здоров'я людей. 

 

Детальніше...

 

Вітання до Дня медичного працівника

Шановні колеги!

З нагоди Дня медичного працівника прийміть щирі вітання та побажання доброго здоров’я, родинного щастя, невичерпної енергії та лише мирної праці.

Детальніше...

 

В обласній клінічній лікарні відкрили нову операційну з ангіографічною системою

14 червня 2019 року в КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради після завершення реконструкції приміщень на базі відділення рентген-ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології відбулось офіційне відкриття нової операційної, де встановлено ангіографічну систему Infinix-I Sky INFX-8000C (виробництва Японії) нейро-кардіологічного спрямування, вартістю 25 360 000,00 грн.

Детальніше...

 

Пам’яті колеги

Сьогодні перестало битися серце директора КП «Лікарня № 2» Житомирської міської ради, заслуженого лікаря України Віктора Петровича Павлусенка.

Детальніше...

 

У Житомирському Центрі вертебрології проходять реабілітацію і жителі інших областей

Оновлений Центр вертебрології та реабілітації на Житомирщині допомагає покращити здоров’я не лише жителям області, але й людям з інших регіонів. Так до Центру приїжджають з Вінницької, Рівненської, Київської областей і зі столиці.

Детальніше...

 

Крапля крові рятує життя

13 червня у конгрес-центрі Житомирського медичного інституту відбулись урочистості до Всесвітнього дня донора, участь у яких взяли начальник управління охорони здоров’я Микола Суслик, голова обласної профспілки медичних працівників Алла Супряга, заступник міського голови Марія Місюрова, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександр Богдан, директор обласного центру громадського здоров'я Олександр Зарицький, почесні донори, представники обласних медичних закладів, громадських та благодійних організацій.

Детальніше...

 

Розвиток системи громадського здоров'я в ОТГ

11 червня 2019 р. Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування організував семінар «Розробка комплексної програми з громадського здоров'я в ОТГ». Захід ініціювали Програма «U–LEAD з Європою» разом з Житомирським обласним центром громадського здоров’я для старост, представників медичних та освітніх закладів, громадських організацій Баранівської ОТГ.

Детальніше...

 

ЯК НЕ «ПЕРЕГРІТИСЯ» У СПЕКУ

Літня спека – випробування для багатьох і особливо для осіб з хронічними, серцево-судинними або системними захворюваннями, такими, як цукровий діабет або ожиріння.

Детальніше...

 

Обласна спартакіада працівників охорони здоров'я - свято спорту і здоров’я

Наприкінці травня цього року відбулися ХХVІ обласні спортивні ігри серед працівників закладів охорони здоров'я, організаторами яких були управління охорони здоров'я облдержадміністрації та обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я за допомоги обласної ради ФСТ «Спартак».

 

Детальніше...

 

Система громадського здоров’я: стратегія розвитку

6-7 червня на базі Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл з розробки стратегії громадського здоров’я у Житомирській області, участь у якому взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, громадських організацій, провідні фахівці закладів охорони здоров'я та зацікавлених служб і відомств.

 

Детальніше...

 

Допомогти зберегти психологічне здоров’я і адаптуватись до життя

7 червня з ініціативи управління охорони здоров’я облдержадміністрації і за підтримки ГО «Дім ветерана» на базі КУ «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради відбулася нарада товариства психологів лікувально-профілактичних закладів області.

 

Детальніше...

 

Нові амбулаторії будуть забезпечені необхідним медичним обладнанням для сімейного лікаря

На Житомирщині продовжують будувати нові амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Нові сучасні медичні заклади вже скоро прийматимуть перших пацієнтів у 21 населеному пункті області. Майбутні амбулаторії відповідно до проекту будуть світлими, просторими, з великими прозорими вікнами та дверима. Для лікарів тут створять комфортні умови праці: розмежовані кабінет лікаря та кабінет щеплень, маніпуляційна, процедурна, нові медичні меблі та обладнання.

Детальніше...

 

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

31 травня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я М.П. Суслик за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф. Супряги.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту