Доступні ліки

dostupni_liky

logoeliku

Держ. інтернет-ресурси:

pr

vr

kmu

oda

or

moz

ugl

Новини

Медреформа: що далі?

Вже за півроку медичної реформи в нашому житті стане більше. Набагато більше - вона пошириться на всі державні та комунальні медичні заклади та на всіх лікарів, які в них працюють. Це і лікарні, і поліклініки, і пологові будинки, і навіть інститути Національної академії медичних наук. Навіть депутатська “Феофанія” не уникне реформи (хоча були варіанти).

Детальніше...

 

Здоров’я починається з піклування про себе

Хворобам треба активно запобігати, а не сподіватися на успішне лікування. Хронічними хворобами можна радше керувати, вміти з ними жити, але не вилікувати раз і назавжди. Інфекційні хвороби треба спиняти щепленнями та гігієною, а не боротися з наслідками — епідеміями та ускладненнями. Це не означає безсилля терапії. Це означає силу превентивної медицини. 

 

Детальніше...

 

На Житомирщині активно будують 22 нові амбулаторії – у більшості вже проводять внутрішні роботи

На Житомирщині не зупиняється процес будівництва 22 амбулаторій нового зразка із житлом для лікарів.

 

Детальніше...

 

ПРО ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ІМУНІЗАЦІЇ ВІД КОРУ на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

17 липня в малому залі облдержадміністрації відбулось чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови ОДА, першого заступника голови комісії Олексія Ясюнецького. Одним з питань, винесених на розгляд членів комісії було питання про додаткові заходи імунізації від кору, ініційоване УОЗ ОДА та обласним центром громадського здоров’я, адже незважаючи на проведення у минулому році усіх систематичних заходів з імунізації проти кору дитячого населення, захворюваність залишається досить високою.

 

Детальніше...

 

Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Питання придбання в обласний онкологічний диспансер відповідного медичного обладнання та ремонту приміщення для нього обговорили 17 липня на наради, яку провів голова обласної ради Володимир Ширма. Участь у нараді взяли т.в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, головний лікар закладу Ігор Сабадаш, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

 

Детальніше...

 

Володимир Ширма оглянув у протитуберкульозному диспансері лабораторію, яка будується за 1 млн євро грантових коштів

Голова обласної ради Володимир Ширма 16 липня відвідав комунальні медичні заклади, де оглянув приміщення, що ремонтують для реалізації освітнього та медичного проєктів.

Детальніше...

 

16 липня – День бухгалтера України «Бухгалтер має любити свою роботу, а головне – мати бажання працювати»

Одне з важливих місць у ритмічній роботі лікарні займає її бухгалтерія, що є самостійним структурним підрозділом лікувального закладу, який в свою чергу підпорядковується головному лікарю. Роботи в бухгалтера вистачає, він проводить нарахування та виплату заробітної плати лікарям, розрахунки за спожиті енергоносії, медикаменти, продукти харчування і взагалі забезпечує процес формування матеріально-технічної бази – від найбільшого обладнання, на якому працює лікар, до найменших дрібниць, які конче необхідні для роботи медперсоналу та функціонування закладу в цілому. Таким чином бухгалтера лікувального закладу і лікаря об’єднує спільна мета – забезпечення надання спеціалізованої висококваліфікованої стаціонарної та поліклінічної (консультативної) медичної допомоги дитячому населенню області, як це здійснюється, зокрема, в обласній дитячій клінічній лікарні.

 

Детальніше...

 

Громадське здоров’я 2019: тренінг для лікарів ОТГ Житомирської області

9-12 липня 2019 року в Житомирі відбулися 2 тренінги на тему «Громадське здоров’я: заходи з розбудови потенціалу фахівців первинної медичної допомоги» для медичних працівників ОТГ Житомирської області. Тренерами виступили фахівці КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради Ірина Огійчук, Ліна Возна та Наталія Цалко, а також доктор Ольга Пушина і Альона Рижкова, радниця з питань громадського здоров’я, як представниці Програми «U-LEAD з Європою». Серед основних завдань тренінгу було: ознайомлення учасників з поняттям громадського здоров’я та його структурою та формування у них розуміння ролі медичної практики безпосередньо в діяльності системи громадського здоров’я.

 

Детальніше...

 

Шкільний медогляд 2019: що необхідно знати

З кожним днем наближається осінь, а отже, і підготовка дітей (та батьків) до школи. Одним з найважливіших питань цієї підготовки щороку є проходження медогляду. Які ж його особливості цьогоріч та що слід знати батькам, розповідає Галина Богданівна Перчик, в.о. заступника головного лікаря КП «ЦПМСД» Житомирської міської ради з охорони дитинства та материнства.

Детальніше...

 

Нітрати в овочах та фруктах: як зменшити ризик отруєння

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, допустима денна норма нітратів для дорослого – 3,7 міліграма на кілограм. Тобто 222 міліграми для тих, хто має вагу у 60 кілограмів. Тож отруєння нітратами у дорослих – рідкісне явище, інша справа – діти. Через невелику масу тіла вони можуть отримати шкідливу дозу. Але, для того, щоб отруїтися наприклад диньою з концентрацією нітратів в 400 міліграмів на 100 грамів, потрібно вжити не менше, ніж пів кілограма плоду.

Детальніше...

 

Молодість душі лікаря Юрачковського

2019_07_11_01

11 липня цього року лікарю з медицини невідкладних станів підстанції міста Бердичева КУ ЦЕМДМК Володимиру Павловичу Юрачковському, на особистому рахунку якого більше десяти успішних реанімацій, виповнюється 80 років. Дата, здавалось би, поважна, насправді ж ті, хто знає його особисто, стверджують, що це всього лише ювілейна дата в календарі, бо з Володимира Павловича варто брати приклад багатьом молодим. Спортивний, підтягнутий, він має безліч уподобань, займає активну громадянську і життєву позицію. Він не уявляє себе без улюбленої роботи, без співу, бо має від природи прекрасні вокальні дані, і зізнається, що якби не став лікарем, то обов’язково був би співаком. А ще Володимир Павлович полюбляє подорожувати за кермом власного автомобіля і не лише просторами рідної України, а й за кордоном. Він в усьому любить порядок, чистоту, а з усіх видів спорту перевагу надає плаванню й із задоволенням займається ним у вільний час. Серед найближчих планів лікаря Юрачковського – зайнятись нарешті родоводом, бо він знає, що такі вокальні дані у нього – не випадковість, а щедрий спадок від діда-священника.

2019_07_11_02 

Народився Володимир Павлович в освіченій родині – батьки його Володимир Климович та Галина Миколаївна Юрачковські були вчителями. Закінчивши із золотою медаллю школу, він мріяв про вступ до військово-морської академії, але обравши фах лікаря, ніколи про це в житті не пожалкував. Після закінчення вишу та служби в армії Володимир Павлович працював у Терпінінській ЦРЛ Мелітопольського району Запорізької області – терапевтом, заступником головного лікаря з медичної частини, очолював Тараклійську районну лікарню Молдавської РСР. У зв’язку з переїздом до Чернівецької області протягом двох років обіймав посаду головного лікаря Хотинської міжрайонної станції переливання крові. І саме тоді вперше за роки свого існування станція почала виконувати плани з виробництва препаратів крові і кровозамінників. Затим Володимиру Павловичу доручили керівництво станцією швидкої допомоги м. Кам’янця-Подільського Хмельницької області, надалі робота в Ржищеві Київської області і нарешті переїзд у 1984 році до Бердичева на постійне місце проживання і робота лікарем на швидкій. І так уже 30 років - безсонні ночі, тисячі нових облич, хворі на гепатит, СНІД, надання допомоги під час виїздів на важкі аварії, чого лишень не було за усі ці роки в трудовій біографії В.П.Юрачковського. Ось хоча б один з недавніх випадків, який трапився 3 липня цього року, коли практично на в’їзді до Житомира у 73-річного пацієнта з Чуднівського району, якого транспортували до обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського, зупинилось серце. І вкотре бригада Володимира Павловича, до складу якої окрім нього входять фельдшер Олександр Мельничук і водій Володимир Галайчук, довела свою професійність, виконавши успішну реанімацію. Пацієнт житиме - і це головне, заради чого працюють наші медики.

2019_07_11_03

Усе своє життя Володимир Павлович займає чітку громадянську позицію – обирався депутатом міської ради, у 1994 році балотувався в депутати Верховної Ради України. Бердичівляни знають В.П.Юрачковського як справжнього громадянина, патріота України, високопрофесійного лікаря. Тож з нагоди ювілею найщиріші, найтепліші і найкращі побажання Володимиру Павловичу! Шановний ювіляре, Вам притаманні мудрість, почуття відповідальності, відданість справі, а ще – доброта, щедрість душі, порядність. Будьте ж завжди здорові і щасливі у колі рідних, друзів і колег!

2019_07_11_04

2019_07_11_05

Тамара Архипчук.

 

Житомирщина отримала 4 нові автомобілі екстреної медичної допомоги класу В

Сьогодні, 10 липня, на Житомирщину надійшли 4 автомобілі екстреної медичної допомоги за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в якості допомоги від меценатів. Житомирська область отримала найбільше одиниць автотранспорту у порівнянні з іншими регіонами країни – 4 авто з 30-ти.

 

Детальніше...

 

Вчотирнадцяте стала мамою і втретє… бабусею

Життя доволі часто приносить нам сюрпризи, і приємно, коли вони радісні - такі, як поява на цей світ малюка. До таких сюрпризів працівникам обласного перинатального центру, який нещодавно відзначав своє 15-річчя, не звикати. Про те, як сумлінно тут виконують свою роботу, можна було багато почути і прочитати в ювілейні дні наприкінці червня, а ось подія, яка співпала тут у часі, думаємо, здивує багатьох.

 

Детальніше...

 

Зберіть свої щорічні бали БМО з BMJ

Усі медичні працівники в Україні зобов’язані зібрати не менше 250 балів безперервної медичної освіти (БМО) протягом 5 років, що дорівнює 50 балам БМО щороку.

 

Детальніше...

 

За півроку на Житомирщині видали понад 4,7 тис. пакунків малюка

Пакунки малюка продовжують видавати для новонароджених жителів області. У пологових відділеннях батьки безкоштовно отримують такі дитячі набори з необхідними речами та засобами для догляду за дітьми на перший час. За шість місяців 2019 року в області видали понад 4,7 тис. пакунків малюка для новонароджених.

 

Детальніше...

 

Медичний календар на липень

4 липня - День судового експерта України. Судова експертиза є одним із засобів боротьби із злочинністю, а також захисту прав і свобод громадян. Професія судового експерта є унікальною за своїм змістом. З одного боку, його професійний статус полягає у проведенні із застосуванням спеціальних знань науково обґрунтованого дослідження для встановлення фактів, що мають доказове значення під час розслідування та розгляду справ у судах. З іншого – він набуває статусу процесуальної особи під час надання висновку експерта і таким чином у своїй професійній діяльності поєднує статус фахівця з відповідної галузі знань, науковця та процесуальної особи.

Детальніше...

 

Відбулась колегія УОЗ ОДА

26 червня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я  М.П.Суслик.

2019_06_27_01

З першого питання порядку денного «Підсумки роботи обласного центру МСЕ за 2018 рік та I квартал 2019 року» виступив головний лікар, головний експерт обласного центру МСЕ О.А.Донець, який детально зупинився на питаннях динаміки первинної інвалідності в Житомирській області за 2014-2018 роки та I півріччя 2019 року серед дорослого населення та окремо серед працездатного населення, а також на результатах первинних оглядів обласною МСЕК учасників АТО та статистичних показниках учасників АТО, визнаних інвалідами. Надалі служба МСЕ своїми пріоритетними завданнями вважає  роботу з профілактики щодо зниження інвалідності населення області та максимальне наближення медико-соціальної допомоги до інвалідів області. О.А.Донець також відзначив, що за останній період росту необґрунтованих направлень на МСЕК не відзначається.

2019_06_27_04

Аналізу малюкової смертності в області за 5 місяців цього року був присвячений виступ керівника групи експертів та координаторів УОЗ ОДА за напрямом «Педіатрія» О.В.Лук’яненко, яка детально проаналізувала причини малюкової смертності за даний період по районах області, наголосивши, що всі вагітні жінки, у яких спостерігаються ті чи інші ускладнення, повинні направлятися акушерами-гінекологами в обласний перинатальний центр для подальшого нагляду.

2019_06_27_03

Про стан надання допомоги хворим на ішемічний інсульт, тромболітичну терапію доповіла експерт управління ОЗ за напрямом «Неврологія» Н.Л.Герасимчук. У свою чергу співдоповідач, головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» В.М.Борис зазначив, що Новоград-Волинський район  належить до регіонів з високим рівнем захворюваності на мозкові ішемічні інсульти. Усім хворим, без винятку, у цьому лікувальному закладі проводиться КТ головного мозку, що дає можливість верифікувати діагноз. Так, за 5 місяців нинішнього року в неврологічному відділенні лікувального закладу проліковано 75 хворих з мозковим ішемічним інсультом, у т.ч. 1 – працездатного віку. Показник летальності від ішемічних інсультів у лікувальному закладі становить 9,3 відсотки. Співдоповідачі з даного питання наголошували на тому, що останнім часом антитромболітичний препарат «Актилізе» у районні лікувальні заклади за розподілом УОЗ ОДА не надходив.

2019_08_27_02

«Колоноскопія як метод скринінгу колоректального раку, її роль у ранньому виявленні злоякісного новоутворення та лікування» - такій темі був присвячений виступ лікаря-ендоскопіста КУ «Обласний онкологічний диспансер» І.П.Коритко, яка зокрема зауважила, що в Україні загалом відсутня програма скринінгу колоректального раку, хоча цифри свідчать, що відсоток захворюваності на колоректальний рак досить високий. Тож фахівець наголосила, що усе чоловіче і жіноче населення після 45 років повинне проходити скринінг з метою попередження цієї онкології.

2019_06_27_05

Про стан матеріально-технічного забезпечення стоматологічної служби області у своєму виступі доповів головний лікар КУ «Обласне стоматологічне медичне об’єднання» В.К.Солдатов, який акцентував увагу на тому, що не лише в районах та містах області, а й в Україні загалом немає єдиного підходу до реформування стоматологічної служби, а при оптимізації штатів лікарень першочергове скорочення проводиться саме за рахунок стоматологічної служби. Викликає велику стурбованість і практично повна відсутність фінансування та планування фінансування стоматологічної допомоги, розрахунків потреби матеріальних ресурсів для надання допомоги пільговим категоріям населення, у т.ч. і дітям. В.К.Солдатов закликав учасників зібрання звернути увагу на проблемні питання з метою збереження стоматологічної служби в районах області.

2019_06_27_06

2019_06_27_07

Прес-центр УОЗ.

 

 

Усвідомлення відповідальності - запорука особистої безпеки

За інформацією прес-служби управління ДСНС України в Житомирській області, станом на 27 червня поточного року  на  водоймах  Житомирщини  загинуло 19 осіб, у тому числі 5 дітей. Загалом з початку року на водоймах країни вже потонуло 583 людини, з них 63 дитини. При цьому врятовано 198 людей, у тому числі 30 дітей.

Детальніше...

 

До уваги користувачів сайту!

У рубриці «Дайджест» розміщено новий 16-й номер «Дайджесту змін в охороні здоров’я» - збірника матеріалів, які будуть корисні медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров’я

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту