Новини

Як застіллям під час свят не зашкодити здоров’ю: поради медиків

Старайтесь мінімізувати кількість майонезу у святковому меню. У майонезі, який ви купуєте в магазинах, часто багато доданої солі, цукру та жиру. Тому слід максимально обмежити його споживання, як і інших готових соусів, а краще – зовсім відмовитися. Натомість готувати їх вдома самостійно (згідно з рекомендаціями здорового харчування МОЗ України). Але домашній майонез у класичному розумінні – теж не вихід. Сирі яйця, які входять до його складу, небезпечні для здоров’я. Нерідко сальмонели забруднюють курячі яйця, тож без термічної обробки вживати їх не варто.

 

Детальніше...

 

Шановні колеги, медичні працівники області!

Щиро вітаємо вас з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим!

 

Детальніше...

 

Наслідки нехтування правилами безпеки

   З початку 2018  року на території області виникло 5301 надзвичайна подія різного характеру, наслідки деяких з них призвели до загибелі 622 осіб, що на 12% більше кількості загиблих в порівнянні із аналогічним періодом минулого року (2017 рік – 554 особи).

 

Детальніше...

 

Щоб не травмуватися під час ожеледиці

Зима – пора  не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також час сплеску травматизму. Так з 22 листопада по 25 грудня 2018 року лише до травмпунктів  міста Житомира звернулись  1134 дорослих осіб, які отримали вуличні травми.

 

Детальніше...

 

Ліки за чотирма програмами державних закупівель їдуть у регіони

У регіони відправили ліки, закуплені за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

 

Детальніше...

 

У Житомирі триває 1 черга реконструкції онкодиспансеру – утеплення фасаду

     У Житомирі триває перша черга реконструкції онкодиспансеру. Вже замінені вікна, триває термосанація будівлі.

 

Детальніше...

 

Обладнання від ВБФ «Серце до серця» допоможе поліпшити слух дітям Житомирщини

20 грудня 2018 року на базі КУ Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні відбулась прес-конференція за підсумками ХІІІ акції  Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» – «Почуй світ».

 

Детальніше...

 

У Станишівській ОТГ відкрили амбулаторію загальної практики-сімейної медицини

20 грудня у с. Ліщин Житомирського району відбулося  урочисте відкриття КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» Станишівської сільської ради.

 

Детальніше...

 

« Безпечно для пацієнта і зручно для персоналу»

А ще – красиво і затишно. Такими словами  можна продовжити звернення до усіх присутніх головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні, депутата обласної ради Юрія Дмитровича Довгополого під час урочистого відкриття хірургічного відділення №1 після нещодавно проведеного ремонту, яке відбулося 19 грудня, у День Святого Миколая.

 

Детальніше...

 

Які послуги увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 року

Національна служба здоров’я України оплатить чіткий перелік діагностичних і лікувальних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». МОЗ України виносить на громадське обговорення дві постанови Кабінету Міністрів про трансформацію охорони здоров’я у 2019 році.

 

Детальніше...

 

Ігор Гундич відкрив оновлений Центр первинної медико-санітарної допомоги у Бердичеві

Ще один якісний символ змін – реконструйований Центр первинної медико-санітарної допомоги – відкрили у м. Бердичів. Це один із проектів ДФРР області, який надаватиме медичні послуги понад 75 тис. жителів.

 

Детальніше...

 

Як вберегтися під час ожеледиці

     Травма під час ожеледі – найбільш поширена причина звернення до травмпункту взимку. Під час перепадів температури і замерзання підталого снігу на тротуарах, ризик до травмування зростає в десятки разів.

 

Детальніше...

 

Президент України призначив видатним діячам охорони здоров'я Житомирщини державні стипендії

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №432/2018
Про призначення державних стипендій видатним діячам охорони здоров'я

 

2018_12_20_000001

Відповідно до Указу Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 «Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери" (зі змінами, внесеними Указами від 12 липня 2013 року № 377, від 30 грудня 2013 року № 717 та від 7 травня 2015 року № 256) постановляю:

1. Призначити строком на два роки державні стипендії видатним діячам охорони здоров'я:

 

 

БАБІЧЕВІЙ Ользі Василівні - 1957 року народження, завідувачу приймально-діагностичного відділення комунальної установи «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради;


ХОМЕНКУ Віталію Станіславовичу - 1986 року народження, лікарю- хірургу хірургічного відділення комунальної установи «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради;


ШУБІНУ Олегу Володимировичу - 1980 року народження, лікарю- хірургу хірургічного відділення № 2 комунальної установи «Центральна міська лікарня № 1», м.Житомир

 

Президент України П.ПОРОШЕНКО

19 грудня 2018 року

 

Список сіл, де вже розпочали будівництво нових амбулаторій у рамках ініціативи Президента України

На Житомирщині активно реалізується ініціатива Президента України Петра Порошенка «Сільська медицина». У дев’яти населених пунктах вже розпочали будівельні роботи, найближчим часом будівельники почнуть працювати над новими амбулаторіями ще у двох селах області.

 

Детальніше...

 

267 життів врятували лікарі на Житомирщині після відкриття реперфузійного центру

Більше року на Житомирщині працює сучасний реперфузійний центр в обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського.

 

Детальніше...

 

Вектори співпраці з подолання туберкульозу

19 грудня перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін разом з представниками БФ «Лікарі без кордонів - Бельгія» відвідали  обласний протитуберкульозний диспансер Житомирської обласної ради та ознайомились з роботою закладу.

 

Детальніше...

 

Система громадського здоров’я регіону – перспективи та проблеми

      19 грудня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл «Налагодження системи громадського здоров’я в Житомирській області».  
2018_12_19_00001
    Круглий стіл організували Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, Житомирська обласна державна адміністрація та Центр громадського здоров’я при МОЗ України. Участі у заході взяли фахівці медустанов області та експерти Програми «U-LEAD з Європою».
2018_12_19_00002
       Учасниками круглого столу стали перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін, керівниця Відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою» Анна Фішер, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, заступник голови облради Максим Вілівчук, начальник управління охорони здоров'я ОДА Микола Суслик, представники міжнародної організації «Лікарі без кордонів», організатори охорони здоров'я області та представники ОТГ.
2018_12_19_00003
        Під час представлення мети події керівниця Відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою Анна Фішер розповіла:
     «Сектор громадського здоров'я є одним із пріоритетних напрямків роботи Програми «U-LEAD з Європою». На всій території України ми провели понад 250 заходів з питань спроможності всіх дотичних до первинної ланки медицини закладів. В Житомирській області їх було більше 50. Такий показник роботи говорить про активну співпрацю влади, органів місцевого самоврядування та всіх, хто працює в охороні здоров'я».
2018_12_19_00004
     Вона також акцентувала увагу на тому, що недостатньо передати відповідальність та повноваження на рівень громад. Потрібно забезпечити громади відповідними ресурсами та можливостями. І сьогодні, на цьому заході, ми маємо обговорити, які саме рішення мають бути прийняті у сфері реформування громадського здоров'я та хто і яку роль має виконувати у цьому процесі», - вважає Аня Фішер, керівниця Відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою.
2018_12_19_00005
      «Без обговорення нічого не вийде. Тому ми готові презентувати концепцію та чекаємо від вас пропозицій, адже на рівні громад є маса проблем та переваг, які на рівні столиці ми не бачимо», - наголошує Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.
2018_12_19_00006
     «Для формування якісної та сучасної системи Громадського здоров’я Житомирщини наявні всі необхідні умови, зокрема підтримка депутатів обласної ради, які на сесії 18 грудня одноголосно підтримали рішення про створення Центру Громадського здоров’я та активна взаємодія всіх медичних структур. Сьогодні серед нас присутні представники не лише галузі охорони здоров'я, а й інших, які опікуються таким напрямком в своїй роботі. Тому сподіваюся, що обов'язково буде обговорено й питання міжсекторального співробітництва і ми отримаємо, по завершенню круглого столу, не лише теоретичні результати, але й практичні», - зазначив Ярослав Лагута.
2018_12_19_00007
    «Ми ґрунтовно підійшли до необхідності створення Центру громадського здоров'я. Депутати проголосували одноголосно за створення такого центру в області, адміністрація наповнить роботу створеної структури, а міжнародні партнери допоможуть зробити це сучасно», - переконаний Микола Суслик, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
    На заході представили короткий огляд основних операцій та завдань міжсекторальної системи громадського здоров'я на регіональному рівні, визначили можливі шляхи співпраці між зацікавленими державними службами з метою впровадження ефективної системи громадського здоров'я у Житомирській області.
2018_12_19_00008
       Фахівці медичних закладів працювали над проблематикою формування нових структур, участі громад у реформуванні медицини та обговорювали механізми залучення громадян до прийняття владних рішень.
    «Такі заходи дозволяють нам зрозуміти концепцію реформи та побачити кінцевий результат роботи всієї команди. На рівні громади ми маємо прийняти відповідні рішення, тому сьогоднішня робота є надважлива», - переконана Тетяна Стринадко, головний лікар Новоборівського ЦПМСД.
2018_12_19_00009
   В результаті роботи круглого столу сформовано модель міжсекторальної співпраці щодо налагодження ефективного функціонування такої системи в регіоні.
Прес-центр УОЗ
 

Подарунки від Святого Миколая

19 грудня адміністрація перинатального центру привітала з Днем Святого Миколая та вручила подарунки 37 породіллям, які отримали спеціальні подушки, що використовуються  під час годування дитини.

 

Детальніше...

 

Понад 370 тисяч жителів області скористалися програмою «Доступні ліки»

За даними заступника начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню УОЗ облдержадміністрації Юрія Павлюка, на виконання Урядової  програми «Доступні ліки» область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на 2018 рік на суму  31 млн. 967 тис. 500 грн. (2 663,958 тис. грн. щомісячно).

 

Детальніше...

 

Уже три відділення ОДКЛ приєднались до проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

2018_12_19_001

Одним із значимих кроків у галузі медицини за останній рік Всеукраїнський є проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», метою якого є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдженню внутрішньолікарняних інфекцій тощо. Практична реалізація проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» на сьогоднішній день демонструє те, що далеко не всі лікувальні установи в нашій країні мають чітко організовану гігієнічну модель. Однак, спеціаліст Асоціації «Служба організації інфекційного контролю», у результаті проведення гігієнічного аудиту рекомендує лікарні шляхи вирішення проблеми, навчає персонал правильності використання сучасних дезінфекційних засобів, використанню двовідерної системи для прибирання, організовує інсталяцію допоміжних схем, що в результаті і створює належні умови для роботи медичних сестер. Беззаперечними залишаються статистичні дані, які засвідчують, що медичні сестри постійно руйнують свій шкірний покрив, працюючи з гострим, іноді інфікованим інструментом, контактують із дезінфікуючими середниками, ризикують інфікуватися такими небезпечними хворобами, як вірусні гепатити типу В, С, ВІЛ-інфекція. Це ще раз доводить, що умови праці такої благородної професії, як медсестра, заслуговують права бути на найвищому рівні. Здобувши статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», відділення того чи іншого лікувального закладу отримує відзнаку у вигляді таблички із надписом, яку розміщують при вході до відділення, що візуально, своїм яскравим  виглядом у синьо-голубих тонах, засвідчує кожному пацієнтові про 100 відсотків чистоти того чи іншого відділення, закладу. Пацієнт  набуває внутрішньої впевненості та психологічної рівноваги, збільшується його кредит довіри до лікаря, до медичного персоналу. В свою чергу, створена гігієнічна модель закладу дозволяє медику працювати у комфортних умовах.  Першим таку відзнаку в обласній дитячій клінічній лікарні отримало відділення для новонароджених  недоношених дітей, а 14 грудня естафету прийняли ще два відділення цього дитячого лікувального закладу - онкогематологічне відділення  та  хірургічне відділення № 2.

2018_12_19_002

В.М.Вишпінська, в.о. завідуючої онкогематологічним відділенням: «Отримання цього сертифіката – для нас досить вагома  подія, адже у нас на лікуванні перебувають діти, які знаходяться у стадії імуносупресії, з ослабленим імунітетом, тож дотримання усіх санітарно-гігієнічних вимог у нашому відділенні повинне бути якраз на найвищому рівні, тобто мають бути  створені всі умови, подібні до стерильних. Не скажу, що до вручення сертифіката ми не дотримувались усіх вимог щодо цього, але зосередили усі свої зусилля на тому, аби підняти планку на ще більш високий рівень. Ми вчилися усі разом правил дотримання інфекційної безпеки, і те, що відділення отримало цей сертифікат - велика заслуга перш за все  старшої медсестри нашого відділення О.М.Легенчук,  волонтерів фонду БО «Разом до життя», наших помічників у роботі та всього  персоналу відділення».

2018_12_19_003

І.М.Вишпінський, завідуючий хірургічним відділенням №2:   «Забезпечення високого рівня гігієни в хірургічному відділенні – одна з головних  вимог, яких ми повинні дотримуватись у роботі, а це  потребує в свою чергу й затрати  коштів, тож для відділення було закуплено антимікробний засіб містраль, придбано пральну машину. У цьому нам допомогли адміністрація лікарні та кошти благодійників. Приділялась велика увага у нашому відділенні і навчанню медперсоналу, зокрема тому, як працювати за системою прибирання приміщень, яка повинна бути концентрація розчину для прибирань тощо. Значну роботу провели в цьому плані  заступник головного лікаря з медсестринства нашого лікувального закладу  Л.С.Кравчук та старша медсестра нашого відділення Т.М.Шейгас. Для проведення заняття з персоналом  до нас приїздив і представник «Служби організації інфекційного контролю», потім була ретельна перевірка, тож ми приєдналися, як і багато інших відділень наших лікувальних закладів, до Всеукраїнського проекту і в результаті цієї копіткої роботи тепер і наше відділення при вході прикрашає сертифікат «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». Але для нас це не прикраса, це щоденне серйозне нагадування при вході у відділення кожному з нас, що ми щодня у своїй роботі повинні дотримуватись усіх санітарно-гігієнічних норм, зокрема звертати особливу увагу й на чистоту наших рук, що в хірургії особливо важливо. Для цього згідно з вимогами  у нас при вході до кожної палати, в ординаторській розміщені спеціальні розчини  для обробки рук. Кілька років тому таку відзнаку я бачив у Київському інституті серця і його керівник Борис Тодуров розповів, що свого часу своїх представників молодшого медперсоналу вони навіть відправляли за кордон навчатися техніці дотримання високого рівня гігієни за міжнародними зразками. Пройшов деякий час і вже ми, як бачите, витримавши ретельну перевірку, теж досягли такого рівня в роботі».

2018_12_19_004

Поширення внутрішньолікарняних інфекцій та проблема антибіотикорезистентності, а також інфекційної безпеки медичного персоналу — лікарів та медичних сестер — одна з актуальних як в Україні, так і у світі в цілому. Саме на вирішення цих питань і спрямований Всеукраїнський проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», який стартував в Україні у травні 2012 року. Проект проводиться за ініціативою Асоціації медичних сестер України та Служби організації інфекційного контролю. Наразі 23 відділення з різних лікувальних закладів області мають цю почесну відзнаку.

Нагадаємо, що статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» не надається безстроково. Через рік відбуваються перевірки закладу, і якщо у ньому не дотримуються необхідних досить високих вимог до чистоти та гігієни, звання можуть позбавити. Кажуть, першопрохідцям завжди важко, та, знаючи працездатність трудового колективу обласної дитячої, віриться: незабаром й усі інші відділення зможуть приєднатися до цього досить масштабного проекту і стати загалом  «Чистою лікарнею, безпечною для пацієнта».

Тамара Архипчук.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту