Новини

Професійні послуги від клінінгової компанії у медзакладі

З 01 жовтня 2019 р. у КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради працює «мобільна бригада», яка надає клінінгові послуги чотирьом відділенням: щоденно прибирають 33 палати та коридори.

Детальніше...

 

Медичний календар на листопад

2019_10_31_01

Листопад – місяць обізнаності про рак легень. Рак легень є одним із найпоширеніших видів раку у всьому світі і, зокрема, в Україні. Щороку в нашій країні фіксується близько 13 тис. нових випадків раку легень. Чоловіки хворіють у 5 разів частіше за жінок. Близько 80% випадків смерті від раку легенів пов'язані з курінням. Щоб зменшити ризик захворювання на рак легень, у першу чергу слід відмовитись від куріння, дотримуватись здорового способу життя і регулярно проходити профілактичні обстеження.

Movember (від англ. moustaches – вуса та november – листопад) – щорічний всесвітній флешмоб, що триває весь листопад, протягом якого чоловіки відрощують вуса з метою підвищення обізнаності людей щодо проблем зі здоров'ям у чоловіків, таких як рак простати й інших онкозахворювань, та збору відповідних пожертв.

12 листопада - Всесвітній день боротьби з пневмонією. Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно воно забирає життя 1,4 мільйона дітей у віці до п'яти років. Це більше ніж СНІД, малярія і кір, разом узяті. Втім, цю хворобу можна попередити за допомогою досить простих заходів, наприклад, імунізації та збалансованого харчування. Тому особливо важливо періодично нагадувати про пневмонію і спонукати людей до дій, здатних зупинити хворобу: поширення інформації, взаємодії з органами влади, пожертвувань на імунізацію. Саме цим активно займаються добровольці у Всесвітній день боротьби з пневмонією. А всі небайдужі можуть висловити їм солідарність, хоча б одягнувши... блакитні джинси, які стали символом Всесвітнього дня боротьби з пневмонією. Блакитний – колір офіційного прапора Глобальної коаліції проти пневмонії, а джинси є у людини будь-якого достатку. Таким чином для участі в загальносвітовій акції потрібна тільки добра воля кожного з нас.

14 листопада - Всесвітній день боротьби проти діабету. Тема 2019 року - «Сім'я та діабет». Понад 425 мільйонів людей у даний час живуть з діабетом. Більшість із цих випадків є цукровим діабетом 2 типу, якому в значній мірі можна запобігти завдяки регулярним фізичним навантаженням, збалансованій дієті та здоровому способу життя. У багатьох країнах витрати на ін'єкції інсуліну та добовий моніторинг можуть становити половину середнього доходу сім'ї. Підтримка сім'ї при лікуванні цукрового діабету має суттєвий ефект у поліпшенні результатів лікування для людей з цією хворобою. Тому важливо, щоб постійна просвітницька робота та підтримка самостійного контролю за цукровим діабетом були доступними для всіх людей з цією хворобою та їхніх сімей.

14 листопада - Міжнародний день логопеда. Значна частина пацієнтів логопеда – це, безперечно, діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Однак логопед також вирішує проблеми, пов’язані з мовною комунікативністю дорослих людей. Сфера діяльності цього фахівця не обмежується виправленням вимови окремих звуків, вона охоплює набагато ширший спектр завдань з надання допомоги людям, які страждають від вроджених фізичних відхилень мовного апарату, а також мають проблеми з вимовою і правописом. Логопеди повертають людям розкіш людського спілкування, дають можливість активно жити в суспільстві, позбутися комплексів.

17 листопада - Всесвітній день недоношених дітей. Тема 2019 року – «Передчасно народжені: забезпечення правильного догляду в потрібний час у потрібному місці». Щорічно в світі 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. В Україні впродовж останніх років частота передчасних пологів коливалася в межах 4-5%. Якщо дитина з’являється на світ раніше терміну, органи і системи у неї ще не розвинені в тій же мірі, як у доношеної. Тому вона з першої хвилини потребує медичної допомоги. Родинам, в яких передчасно народилася дитинка, необхідна турбота і підтримка не тільки з боку медпрацівників, але й суспільства загалом.

17 листопада - Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій. Гасло 2019 року: «Життя не є частиною автомобіля». Незважаючи на глобальні зусилля, дорожній рух у всьому світі все ще спричиняє велику кількість смертей, серйозних травм та захворювань як безпосередньо внаслідок аварій, так і через забруднення повітря. День пам'яті жертв ДТП закликає кожного до уваги і ввічливості на дорогах. Це забезпечить безпеку руху, а значить - збереже мільйони життів.

18-24 листопада - Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Антибіотики рятують життя і є найважливішими засобами для лікування інфекційних захворювань. Гасло цього року - «Майбутнє антибіотиків залежить від усіх нас». Постійне зловживання і неправильне використання антибіотиків у лікуванні людей та тварин сприяли появі та поширенню антибіотикорезистентності, що виникає, коли мікроби, зокрема бактерії, стають стійкими до ліків. Вдосконалення порядку призначення і використання антибіотиків у всьому світі допоможе зберегти наше здоров'я зараз, боротися зі стійкістю до антибіотиків і забезпечить доступність цих життєво важливих ліків для майбутніх поколінь.

20 листопада - Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Ця група захворювань істотно обмежує нормальне життя пацієнта через кашель, постійну задишку, що прогресує, та виділення мокротиння. Серед причин розвитку ХОЗЛ – тютюновий дим, забруднення атмосферного повітря, повітря в житлових приміщеннях, наявність пилу, диму і випарів хімічних речовин на робочих місця. Проте ХОЗЛ – захворювання, якому можна запобігти. Припинення куріння, протигрипозна та протипневмококова вакцинація, терапевтичні та реабілітаційні заходи зменшують частоту загострень і госпіталізацій.

21 листопада - Міжнародний день відмови від куріння. У далекому 1977 році цей день, вивчивши сумну статистику по цій темі, встановило онкологічне співтовариство Сполучених Штатів Америки. Було запропоновано відзначати його щорічно кожного третього четверга листопада. Незабаром до цієї ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. Щорічно тютюн призводить майже до шести мільйонів смертельних випадків. Половина дітей у світі регулярно дихає повітрям, забрудненим тютюновим димом. Серед дорослих людей тютюновий дим викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця і рак легенів. Тому давайте 21 листопада будемо прикладом один одному і проведемо цей день без сигаретного диму.

Обласний центр громадського здоров’я.

 

 

РОЗПІЗНАТИ ІНСУЛЬТ

29 жовтня 2019 року в холі консультативно-діагностичної поліклініки обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського відбулася акція до Всесвітнього дня боротьби з інсультом за підтримки Житомирського обласного центру громадського здоров’я. У межах заходу всі охочі – і пацієнти, і медпрацівники – мали змогу виміряти свій тиск та отримати міні-консультацію від спеціаліста щодо визначених показників.

 

Детальніше...

 

В обласній клінічній лікарні дотримуються стандартів чистоти, безпеки та гігієни

29 жовтня 2019 року колективу відділення інвазивних методів діагностики та лікування обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського вручили сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», що свідчить про забезпечення високого рівня гігієни на робочих місцях, налагоджену систему прибирання, знезараження інструментів, поводження з деззасобами, медичними відходами тощо. Це вже одинадцяте відділення цього лікувального закладу, яке отримало таку відзнаку.

Детальніше...

 

Уже п’яте відділення ОДКЛ отримало відзнаку “Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

29 жовтня цю відзнаку вручили хірургічному відділенню №1обласної дитячої клінічної лікарні та за результатами перевірки представника асоціації «Служби організації інфекційного контролю» підтвердило цей статус також хірургічне відділення №2 цього ж  лікувального закладу.

Детальніше...

 

Відбулося чергове засідання колегії управління охорони здоров’я

25 жовтня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я М.П. Суслик за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф. Супряги.

 

Детальніше...

 

Щодо випадків захворювання на дифтерію

За останніми повідомленнями Центру громадського здоров’я України, в Києві підтверджено випадок дифтерії у 9-річного хлопчика, який не щеплений від хвороби через відмову батьків. Наразі хвору дитину госпіталізовано. Діагноз "дифтерія" встановлено 24 жовтня на підставі бактеріологічних даних. За місцем проживання та навчання хворого організовується дезінфекція.

Детальніше...

 

Ювілейна міжнародна конференція з питань освіти медичних сестер

24 жовтня 2019 року в конгрес-центрі Комунального вищого навчального закладу «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради розпочала роботу X Науково-практична конференція з міжнародною участю «Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи», присвячена 145-й річниці заснування навчального закладу.

 

Детальніше...

 

У Новоград-Волинське міськрайТМО придбано сучасне медичне обладнання

Розуміючи переваги профілактики онкопатології наших жінок,16 жовтня цього року для кабінету патології шийки матки КНП «Новоград-Волинське міськ-райТМО» придбано сучасний радіохвильовий апарат «Opel ST-501»  з метою діагностики та лікування патологічних процесів шийки матки, так як рак шийки матки – одна з найбільш поширених форм злоякісних новоутворень жіночих статевих органів.

Детальніше...

 

Обласний турнір з швидких шахів

18 жовтня 2019 року відбувся обласний турнір з швидких шахів серед медичних працівників, організаторами якого були управління охорони здоров'я облдержадміністрації та обласна організація  профспілки працівників охорони здоров'я  за сприяння  обласної ради ФСТ «Спартак».  Це вже третій турнір пам’яті лікаря-хірурга Олександра Гербачевського. Учасників змагань гостинно приймала Житомирська обласна клінічна лікарня, яка гідно носить ім’я славетного хірурга.

 

Детальніше...

 

До впровадження реформування спеціалізованої медичної допомоги

15 жовтня 2019 року заступник директора Департаменту договірної роботи Національної служби здоров'я України Андрій Віленський під час робочого візиту на Житомирщину обговорив з головою обласної державної адміністрації Віталієм Бунечком та начальником управління охорони здоров’я Миколою Сусликом стан підготовки області до впровадження реформування спеціалізованої медичної допомоги.

Детальніше...

 

До кінця року планується завершити реконструкцію онкологічного диспансеру

Що зроблено та на якому етапі знаходяться роботи з реконструкції та капітального ремонту Житомирського обласного онкологічного диспансеру - 17 жовтня перевірив  голова обласної ради Володимир Ширма.

 

Детальніше...

 

16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога

Анестезіологія – нелегкий шматок хліба. Ця спеціальність вимагає від фахівця активності, ініціативності, рішучості, коли в короткий термін потрібно прийняти правильне рішення, і, звичайно ж, гарних знань точних наук, без чого тут ніяк не обійтися. Буває, хтось розчаровується, йде з професії, бо постійні стресові ситуації не кожен може витримати. Тут потрібні неабияка витримка, терплячість та безліч інших факторів. Але є й інший мотив – ця спеціальність «затягує», як кажуть у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. Традиції, започатковані тут майже 35 років тому О.Ю.Місюровим,- лікарем, який заснував це відділення, поважають і намагаються дотримуватись усім відомого, як це не голосно звучить,  мушкетерського правила «один за всіх і всі за одного».

 

Детальніше...

 

Медичний календар на жовтень

2019_10_01

16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога. Саме цього дня 1846 року американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для загального наркозу. В якості анестетика він використовував інгаляцію діетилового ефіру. Якісне і безпечне анестезіологічне забезпечення – це високе мистецтво у виконанні професіонала, адже кожен пацієнт – це індивідуальність, і анестезіологу необхідно зважати на його вік, загальний стан, масу тіла, анатомічні особливості, супутню патологію, інколи навіть на такі фактори, як віросповідання.

16 жовтня - Всесвітній день здoрoвoгo харчування. Тема 2019 року – «Здорове харчування для світу без голоду» закликає всіх до дій, спрямованих на те, щоб здорове харчування стало недорогим і доступним для всіх. У той же час це і заклик до кожного замислитися над тим, що ми їмо. Тим, хто піклується про своє здоров’я, слід пам’ятати, що недостатній чи, навпаки, надмірний харчовий раціон нерідко стає причиною різних розладів в організмі і навіть може призвести до виникнення тієї чи іншої хвороби. Загалом для підтримки життєдіяльності людини у продуктах є все необхідне, потрібні тільки правильне поєднання білків, жирів та вуглеводів, вітамінів та мінеральних речовин.

16 жовтня – Всесвітній день боротьби з алергією, День алерголога. Наразі в світі більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Така ситуація зумовлена погіршенням екології, зниженням якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та засобами побутової хімії. На жаль, багато хто не усвідомлює, що страждає на алергією, часто сприймаючи її прояви за симптоми інших захворювань. Недостатня інформованість про ознаки алергії і несвоєчасне звернення до лікаря можуть призвести до серйозних ускладнень.

17 жовтня - Всесвітній день травм. Травматизм актуальна проблема громадського здоров’я, оскільки негативно впливає на показники здоров'я людей, їх працездатність, а також є однією з причин інвалідності та смертності серед населення молодого та середнього віку. Збільшення травматизму обумовлено не лише урбанізацією та зростанням кількості транспорту, але й соціально-економічними умовами. Подолати проблему можна двома шляхами: за рахунок профілактичних заходів і адекватної організації медичної допомоги при травмах.

18 жовтня - Міжнародний день менопаузи. Третину життя жінки проводять у менопаузі. І якщо у цей період не приділяти достатньої уваги своєму здоров’ю, суттєво зростає ризик розвитку порушень нервової системи, серцево-судинних захворювань, остеопорозу тощо, що знижує якість життя жінки. Однак фахівці впевнені, що багатьох цих проблем можна уникнути при правильному догляді. Головне – жінка повинна розуміти, що з нею відбувається і не сприймати менопаузу як хворобу. Тема 2019 року – «Тестостерон для жінок середнього віку». Тестостерон може допомогти полегшити деякі проблеми зі здоров’ям під час менопаузи, зокрема, пов’язані з лібідо.

20 жовтня - Всесвітній день профілактики остеопорозу. Остеопороз – захворювання, пов’язане зі зниженням щільності кісток і витонченням кісткової тканини, через це з’являється високий ризик переломів кісток. Захворювання небезпечне своїм малосимптомним початком, який маскується під артрози суглобів або остеохондроз. Профілактика остеопорозу передбачає раціональне харчування (адекватний прийом кальцію, вітаміну D і білків), підтримку належного індексу маси тіла, фізичну активність, відмову від вживання тютюну і алкоголю, а також помірне перебування на сонці.

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає - в середньому на 1-2% за рік - і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Треба пам’ятати, що виявлення РМЗ не є вироком. На сучасному етапі розвитку клінічної онкології є всі можливості ефективно боротися із цією недугою. Для ранньої діагностики захворювання необхідне щомісячне самообстеження молочних залоз та обов'язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін - негайно звернутися до лікаря.

22 жовтня - Міжнародний день розповсюдження інформації про заїкання. Заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками або нерішучістю в мовленні, що розривають його ритмічний перебіг. У 95% випадків хвороба розвивається у дітей до 7 років, причому у хлопчиків частіше, ніж у дівчаток.

23 жовтня - Міжнародний день поінформованості про синдром Кабукі. Свою назву це рідкісне захворювання отримало від характерних зовнішніх ознак: обличчя хворого набуває виразу загримованого актора японського театру Кабукі. Перший опис захворювання і його ознак зроблене японськими медиками в 1981 році, а причина, яка викликає це захворювання була встановлена лише в 2010 році, це мутація в одному з генів. Синдром Кабукі часто супроводжується різними розладами, серед яких - затримка розумового розвитку, росту, скелетні відхилення, втрата слуху, смакові аномалії, відхилення в поведінці тощо. Конкретної системи лікування цього захворювання немає, методи лікування визначаються для кожного окремого випадку.

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дітей протягом всього лише кількох годин. Імунізація є єдиним ефективним захистом від цієї хвороби. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити поліомієліт. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту – всесвітньої кампанії, завдяки якій з 1988 року вдалося знизити кількість випадків захворювання більш ніж на 99%.

29 жовтня - Міжнародний день псоріазу. Це одне з найпоширеніших шкірних захворювань може проявлятися в будь-якому віці у вигляді висипки, почервоніння та лущення шкіри на певних ділянках тіла, що часто викликає певні психологічні комплекси, здатні стати бар'єром у спілкуванні хворого з оточуючими. Правильне лікування сприяє тому, що період ремісії, коли зовнішні прояви захворювання стають малопомітними або взагалі зникають, може бути доволі тривалим - до декількох років.

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. Розповсюдженість інсульту щороку зростає та досягає масштабів епідемії в усьому світі. Інсульт обумовлює 5,7 мільйона смертей щороку в усьому світі і як причина смерті поступається лише ішемічній хворобі серця. Він є також провідною причиною серйозної втрати працездатності або здатності до самообслуговування в повсякденному житті і не шкодує нікого – незалежно від віку, статі, матеріального стану, соціального рівня, етнічного походження або країни. 80% випадків інсульту можна запобігти, якщо приділяти увагу таким факторам ризику розвитку інсульту, як нелікована артеріальна гіпертензія, паління, цукровий діабет.

Центр громадського здоров’я.

 

 

 

Родина Супергероїв зросла

11 жовтня відбулися «Уроки суперсили» в школах двох Житомирських лікувальних закладів - КП «Дитяча лікарня ім. В.Й.Башека», де на ІV поверсі лікувального корпусу стаціонару облаштували навчальну кімнату для діток, що перебувають на лікуванні, і КНП «Обласна дитяча клінічна лікарня», де такий же клас відкрили в колишньому інгаляторії.

 

Детальніше...

 

Конкурс санбюлетенів до Дня психічного здоров’я

Традиційно до Всесвітнього дня психічного здоров’я, яке прийнято відзначати 10 жовтня, в Житомирській обласній психіатричній лікарні №1 проводиться цілий ряд заходів, одним з яких є традиційний конкурс сан- бюлетенів між відділеннями.

 

Детальніше...

 

Об'єднаємо зусилля для запобігання самогубствам

Вже більше 15 років 10 жовтня у світі кожного року відзначають День психічного здоров'я. Цю календарну дату розглядають як привід об'єднати зусилля спільнот для зміцнення психічного здоров'я людей в усьому світі. Цього  року ВООЗ присвячує цей День надважливій темі – запобіганню самогубствам.

Детальніше...

 

1 жовтня - День людей похилого віку

Похилий вік – не завжди календарна дата

 

Детальніше...

 

Медичний календар на жовтень

Жовтень – місяць поінформованості про рак молочної залози. Рак молочної залози на сьогоднішній день – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, хоча хворіють ним також і чоловіки. Для запобігання захворюванню важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд у лікаря. Також усім жінкам, старшим 20 років, варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. У разі виявлення будь-яких змін, слід негайно звернутись до лікаря. Своєчасна діагностика раку молочної залози забезпечує успішне лікування більшості хворих.

Детальніше...

 

Відбулась колегія УОЗ ОДА

27 вересня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів т.в.о. начальника управління охорони здоров’я С.В.Березовський за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф.Супряги.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту