Новини

25 квітня - Всесвітній день боротьби проти малярії

Щорічно в Україні реєструються випадки малярії, усі вони завізні, місцевих випадків, вторинних від завізних та випадків щепленої малярії зареєстровано не було. В 2015 році малярія була завезена в 18 регіонів України, всього зареєстровано 52 випадки, в т.ч. з летальними наслідками – 3 (в м. Києві – тропічна малярія). Показник захворюваності на 100 тис. населення становить 0,14 проти 0,13 за 2014 рік. Діти до 17 років на малярію не хворіли.

Детальніше...

 

23 квітня – Всеукраїнський день психолога

На етапі реформування галузі охорони здоров’я України з особливою актуальністю постає питання щодо удосконалення системи надання кваліфікованої психологічної допомоги у лікувальних закладах та необхідності визначення ролі і місця психолога у цьому процесі. В умовах сьогодення статус психолога в медичній сфері визначається його базовою освітою.

Детальніше...

 

22 квітня - Всеукраїнський день діагностики меланоми

22 квітня 2016 року планується проведення заходів з нагоди Всеукраїнського дня меланоми (в рамках Всесвітнього Дня Меланоми). Відповідні заходи у всеукраїнському масштабі проводяться щорічно з 2009 року згідно з Протоколом приєднання України до всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є понад 20 країн Європи.

Детальніше...

 

Як відбуватиметься децентралізація у сфері охорони здоров’я?

Цього року об’єднані громади отримають можливість самостійно розвивати систему надання первинної медичних послуг на своїй території. Також вже найближчим часом з’явиться методика формування мережі вторинної ланки охорони здоров’я – госпітальних округів. Ці кроки розв’яжуть існуючі проблеми зі створенням мережі якісних медичних послуг в об’єднаних громадах, а також узгодять дії центральних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у процесі подальшого реформування медичної галузі.

Детальніше...

 

З 18 квітня використання тривалентної ОПВ вакцини проти поліомієліту припиняється

Припинення використання тОПВ зумовлене вилученням з живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози. Оновлена, бівалентна вакцина зареєстрована в Україні та буде закуплена ЮНІСЕФ та поставлена в Україну вже у травні.

Детальніше...

 

Актуальні питання підготовки і післядипломної освіти фармацевтів

15 квітня на базі Житомирського базового фармацевтичного коледжу ім. Г.С. Протасевича відбулася всеукраїнська нарада-семінар «Актуальні питання підготовки і післядипломної освіти фармацевтів».

Детальніше...

 

17 квітня - Всесвітній день боротьби з гемофілією

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії 17 квітня був оголошений Всесвітнім днем боротьби з гемофілією.

Детальніше...

 

Медичні огляди населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської трагедії

З метою покращення якості медичної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок   Чорнобильської катастрофи, та відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 1 лютого 2016 №19 «Про створення робочої групи з підготовки та проведення заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», наказу управління охорони здоров’я облдержадміністрації від 6 квітня 2016 №335 на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського створена лікарська мобільна бригада для проведення медичних оглядів населення, яке постраждало від аварії на Чорнобильській АЕС. До складу бригади, яку очолює обласний координатор з питань організаційно-методичної допомоги потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС Юрій Данилюк, входять лікарі: хірург, отоларинголог, офтальмолог, невролог, ендокринолог, гінеколог, кардіолог, терапевт та  онколог.

Детальніше...

 

Блискавичне ураження

12 квітня до реанімаційного відділення Житомирської районної центральної лікарні з діагнозом «ураження блискавкою» госпіталізували жителя села Михайлівка Житомирського району 1956 року народження.

Детальніше...

 

Лікарі застерігають бути обережними з вибухонебезпечними предметами

Красива і багата земля України. Рясніє вона корисними копалинами, лісами, озерами та річками, садами та хлібами. Але земля нашої країни ще таїть неждану небезпеку. Чимало років минуло з тих пір, як закінчилася Велика Вітчизняна війна, а земля все не перестає воювати.

Детальніше...

 

Переможемо діабет!

12 квітня 2016 року в рамках Всесвітнього дня здоров’я за спільної ініціативи просвітницького відділу Житомирського обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини та КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», у Конгрес-центрі КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» відбулася відкрита науково-практична конференція на тему «Переможемо діабет!».

Детальніше...

 

Остерігайтесь кліщів

 Так звані «енцефалітні кліщі» - це кліщі родини іксодових, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах території України, а в останнє десятиріччя, за умов інтенсивних процесів урбанізації, перемістились у паркові зони відпочинку міст, сквери.

Детальніше...

 

11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

День боротьби з хворобою Паркінсона проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я  і покликаний підвищити інформованість суспільства про захворювання, надати підтримку хворим паркінсонізмом та їх сім’ям.

Детальніше...

 

«Я - Українка» - персональна виставка Оксани Дедюль

 В обласній науковій медичній бібліотеці (вул. Пушкінській, 62) відкрилася персональна виставка Оксани Дедюль «Я – українка».

Детальніше...

 

Спалювання сміття та сухостою – небезпека для життя та здоров’я людини

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

Детальніше...

 

Модернізація Любарської ЦРЛ

Перебуваючи з робочою поїздкою у Любарському районі, голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський, оглянув об’єкти, які мають реконструюватися в цьому році за рахунок спів фінансування з державного та місцевого бюджетів.

Детальніше...

 

Сімейні лікарі з Нідерландів навчатимуть своїх колег з Житомирщини

7 квітня в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася зустріч обласного позаштатного фахівця з питань управління та організації охорони здоров’я  УОЗ Валентини Грищук, президента Асоціації сімейних лікарів Житомирської області Вікторії Івчук, головного лікаря центральної дитячої міської лікарні м.Житомира Володимира Башека з Хенком ван Шотхорстом (Henk van Schothorst) - членом Асоціації сімейних лікарів Нідерландів, який очолює фундацію по обміну досвідом між лікарями наших країн «Foundation  Sharing Knowledge N-U».

Детальніше...

 

Переможемо діабет!

Заснований ще в 1948 році, і безумовно важливий для кожної людини нашої планети, Всесвітній день здоров’я традиційно відзначається – 7 квітня. ВООЗ вважає цукровий діабет неінфекційною пандемією, адже поширеність діабету за останні роки значно зросла, тож і гасло цьогорічного дня здоров’я «Переможемо діабет!».

Детальніше...

 

Обережно, нітрати!

Нітрати — це солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітри» широко використовуються як мінеральні добрива в сільському господарстві а також у промисловості. Крім того, нітрати є природним продуктом кругообігу азоту в біосфері та головною формою неорганічного азоту в ґрунті. Чим небезпечні нітрати для Вашого організму? Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння. Безпечною для дорослої людини дозою нітратів є 150—200 мг на добу, гранично допустимою — 500 мг, токсичною може бути доза більша за 600 мг.

Детальніше...

 

Українські дні атопічного дерматиту

Впродовж квітня на базі Житомирського обласного шкірно-венерологічного диспансеру проходитимуть дні відкритих дверей для хворих на атопічний дерматит пацієнтів в рамках «Українських днів атопічного дерматиту».

Атопічний дерматит – одна з самих актуальних проблем у дерматології. В останній час набуває все більшої актуальності. В практиці дитячого лікаря дерматолога кожний третій пацієнт – хворий на атопічний дерматит. Поширеність  атопічного дерматиту складає 10 - 20 %.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту