Новини

Як змінилась система охорони здоров’я

Більше половини українців обрали свого лікаря і 76% з них задоволені якістю послуг. Ще більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків і абсолютно усі - до ефективних вакцин за Календарем. Медики отримали можливість заробляти більше грошей, а шанси хабарників різко пішли на спад. Водночас посилились вимоги при вступі на медичні спеціальності.

Детальніше...

 

В області відбулася науково-практична конференція «Актуальні проблеми лікування патології хребта»

6 лютого  на базі КВНЗ "Житомирський медичний інститут" Житомирської обласної ради відбулася науково-практична конференція  «Актуальні проблеми лікування патології хребта» для ортопедів-травматологів, неврологів та нейрохірургів області. Захід проходив під егідою та за участі науковців клініки патології хребта ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України".

Детальніше...

 

Уряд України висловив підтримку Уляні Супрун

Уряд України занепокоєний тим безпрецедентним тиском, який здійснюється останнім часом різними способами з метою зупинки зусиль з реформування галузі охорони здоров’я, які здійснює команда Міністерства охорони здоров’я на чолі з в.о. міністра Уляною Супрун.

Детальніше...

 

НСЗУ підписала договори з 1185 закладами, які надають первинну медичну допомогу

1185 медичних закладів стали партнерами Національної служби здоров’я за результатами подання заяв на підписання договорів на 2019 рік. Серед них – 104 приватні клініки та 100 ФОПів. У січні НСЗУ вже виплатила закладам за договором 1 349 268 801 грн. З них 6 491 183 грн. - приватним медичним закладам та ФОПам.

Детальніше...

 

Новий перелік доступних ліків: безоплатних препаратів стало більше

У МОЗ України затвердили новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати.

Детальніше...

 

Майбутні вчителі та лікарі, що працюватимуть в селах, можуть першочергово вступити на бюджет

Цьогоріч  вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджет. Воно поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я». Відповідне роз’яснення надає Міністерство освіти і науки України.

Детальніше...

 

Рак - це не вирок

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку (англ. Union for International Cancer Control, UICC) та відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності населення земної кулі щодо питань проблематики онкологічних захворювань, актуальності заходів раннього виявлення злоякісних новоутворень та можливостей своєчасного їх лікування.

Детальніше...

 

Медичний календар на лютий

4 лютого – Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. Ця дата встановлена для того, щоб привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, підвищити поінформованість населення про онкологічні захворювання і значно знизити смертність від раку. 2019 рік стане першим роком нової трирічної кампанії «Я є і я буду» («I Am and I Will»). Нова кампанія сприятиме діалогу і обговоренню восьми ключових питань:

2019_01_31_01

- усвідомлення, розуміння, міфи та дезінформація;

- профілактика та зменшення ризику раку;

- діяльність уряду та підзвітність;

- рівність у доступі до онкологічних послуг;

- крім фізичного, психічний і емоційний вплив;

- зменшення розриву у рівні професійності медичних працівників;

- фінансовий та економічний тягар;

- стратегічне співробітництво.

Нова тема - це заклик до особистої зацікавленості кожного, що він може зробити для зменшення зростаючого впливу раку.

6 лютого - Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи. Це процедури, спрямовані на зміну або нанесення каліцтв жіночим геніталіям з немедичною метою. Вони можуть призводити до важких кровотеч та інших медичних проблем, включаючи утворення кіст, інфекції, безпліддя, а також ускладнення при пологах і підвищений ризик смерті новонароджених. Така практика розповсюджена головним чином у 29 країнах Африки і Близького Сходу, а також у деяких країнах Азії, включаючи Індію, Індонезію, Ірак і Пакистан, і в регіонах Латинської Америки.

9 лютого – Міжнародний день стоматолога. 9 лютого 249 року за віру у Христа в Олександрії було спалено живцем доньку тамтешнього чиновника Аполлонію. Перед стратою кати вирвали їй усі зуби. Відтак народилася легенда: якщо помолитися святій Аполлонії (її канонізували 300 року), то зубний біль вгамується. Культ Аполлонії швидко поширився Європою. Зображення цієї миловидої дівчини зі щипцями у руках були майже у кожній церкві. На початку XVIII століття, з легкої руки П’єра Фошара, який є засновником стоматології як науки та професії, Аполлонія стала покровителькою не лише людей із зубним болем, а й тих, хто покликаний цей біль усувати.

11 лютого – Всесвітній день хворого. Вперше був відзначений католиками у 1993 році. Люди в усьому світі у цей день моляться за хворих, щоб полегшити їх страждання.  Прикметно, що саме 11 лютого Іоанну Павлу II був поставлений діагноз хвороби Паркінсона, а Папа Бенедикт XVI заявив, що зречеться Святого престолу в зв’язку з поганим станом здоров'я. Цей день - не тільки привід задуматися про дбайливе ставлення до свого здоров'я, а й нагадування всім людям про те, що байдужості і відсутності гуманності немає місця в цьому світі. Найголовніше, що необхідно хворій людині, - це моральна підтримка, увага, співчуття. Кожен з нас може допомогти хворому, проявивши турботу про нього і поділившись з ним своїм душевним теплом.

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Це день маленьких героїв, які борються зі страшною хворобою. День радості за переможців і день пам'яті про тих, хто не зміг подолати недугу. Кампанія цього року зосереджена на гаслах: «Більше немає болю» та «Більше немає втрат» для дітей, хворих на рак, та їхніх сімей. Для досягнення цієї мети потрібно забезпечити права на ранню і якісну діагностику, на доступ до життєво необхідних лікарських засобів, на відповідне і якісне медичне лікування, на лікування без болю і страждань, а коли одужання неможливо досягти, право дитини на безболісну смерть. 28 вересня 2018 року на Генеральній Асамблеї ООН Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про свою нову Глобальну ініціативу по боротьбі з дитячим раком, мета якої полягає в тому, щоб до 2030 р. довести загальносвітовий показник виживання всіх хворих на рак дітей як мінімум до 60%. Це означає збільшення показника ефективності лікування приблизно вдвічі і порятунок ще одного мільйона життів у майбутні десять років. Надіньте цього дня символічну «Золоту стрічку», щоб висловити підтримку і солідарність у боротьбі з дитячим раком.

28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань. За ініціативою європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS найрідкісніший день у році - 29 лютого - офіційно отримав статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки свято відзначається 28 лютого. Є понад 6000 рідкісних захворювань, які вражають понад 300 мільйонів людей у всьому світі. Тема 2019 року - «Взаємозв'язок між здоров'ям і соціальним захистом» закликає до кращої координації догляду за хворими на рідкісні хвороби.

Прес-центр УОЗ.

 

 

Микола Суслик про телемедицину, нові амбулаторії та які послуги оплачує держава

Упродовж останніх кількох років тема медичної реформи – найбільш популярна в обговоренні серед жителів Житомирщини.

Детальніше...

 

Обережно! Крижані бурульки!

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву на покрівлях будинків сприяють активному утворенню бурульок та призводять до сповзання снігу, особливо з будинків із похилим дахом, виступаючих архітектурних частин будівель.

2019_01_29_01

Застерігаємо: йдучи повз будинки у період танення снігу треба бути особливо уважним, необхідно обходити ділянки, де звисають бурульки. Спершу обов’язково треба впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та бурульок.

Варто триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найнебезпечніший маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі, якими позначені небезпечні місця.

Пам'ятайте, що дотримання цих основних правил безпеки дозволить уникнути трагічних наслідків.

Пропонуємо прості рекомендації, які допоможуть вам уберегтися від значних неприємностей під час ожеледиці:

-         пам’ятайте, що кращими в цей час є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи без високих каблуків;

-         людям похилого віку краще у «слизькі» дні взагалі не виходити з дому. Але якщо потреба змусила - не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм громадяни, яким понад 60 років отримують під час падіння;

-         небезпечні для здоров’я прогулянки вагітних в ожеледицю без супроводження;

-         ходіть не поспішаючи ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву, руки повинні бути не зайняті вантажем;

-         при порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;

-         не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість важких травм;

-         обходьте металеві кришки люків;

-         не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю;

-         щоб уникнути небезпеки тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару.

Пам’ятайте, що утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Причому, чим більше вага бурульки і чим вище будівля, з якої вона впала, тим більше вірогідність і серйозність травми. Падіння снігу, льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті.

 Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. За правилами техніки безпеки такі ділянки повинні бути захищені та огороджені спеціальною стрічкою, але на жаль це робиться тільки в поодиноких випадках. Обійти стороною небезпечні ділянки часто буває дуже складно.

Лікарі радять батькам розповісти дітям про небезпеку травмування від падіння бурульок.

Прес-центр УОЗ.

 

Кір: попередити та локалізувати

28 січня заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації  Віктор Лучків провів  засідання оперативного штабу УОЗ ОДА по профілактиці та лікуванню хворих на кір. Провідні фахівці охорони здоров’я області обговорили стан розповсюдження небезпечного інфекційного захворювання та шляхи щодо профілактики кору та інших інфекційних захворювань.

 

Детальніше...

 

Житомирщина будує вже 19 амбулаторій нового типу

На Житомирщині активно йдуть роботи з будівництва сільських амбулаторій нового типу у рамках ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо розвитку сільської медицини. Вже будівельні роботи розпочали на 19 об’єктах.

 

Детальніше...

 

Кращі європейські фахівці на базі Житомирського обласного перинатального центру проводитимуть міжнародні тренінги з надання неонатологічної допомоги

Міністерство охорони здоров’я України підписало Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю з Фундацією медичної допомоги дітям (Children’s Medical  Care Foundation), метою якого є підвищення рівня надання неонатологічної допомоги в Україні.

Детальніше...

 

Ситуація із захворюванням на кір у місті Бердичеві

24 січня цього року в Бердичівській міській лікарні відбулась лікарська конференція щодо захворюваності жителів міста на кір.

 

Детальніше...

 

Увага! Ожеледиця – прихована небезпека

Зима – пора  не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також період  сплеску травматизму. Забої, переломи під час ожеледиці – звичайна справа. Але наслідком навіть незначного падіння може стати важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток таза, шийки стегна).

 

Детальніше...

 

МОЗ України розпочинає інформаційну кампанію “Пацієнт має право”

Кожен українець має знати свої права і відстоювати їх. Це - важлива риса насправді вільної і демократичної держави. У центрі системи охорони здоров’я мають бути інтереси життя та здоров’я пацієнтів, а не оплата ліжко-місць у медзакладах. Побудова такої пацієнт-орієнтованої системи є кінцевої метою масштабної трансформації охорони здоров’я, яку зараз втілює команда МОЗ України.

 

Детальніше...

 

Звітували про досягнення та визначали перспективи

23 січня відбулася щорічна підсумкова медична рада в обласній дитячій клінічній лікарні за участі голови обласної ради Володимира Ширми та начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Суслика.

 

Детальніше...

 

Обласна дитяча клінічна лікарня отримала в подарунок автомобіль від норвежців

Згідно з вимогами транспортування у лікувальний заклад дітей, зокрема й новонароджених високого перинатального ризику, повинно відбуватись з використанням медичного транспорту зі спеціальним обладнанням, але, на жаль, при всьому бажанні на сьогоднішній день ОДКЛ не може дотримуватись цих вимог через ряд чинників.

Детальніше...

 

В області є запас вакцини проти кору – 21 тисяча доз

Міністерство охорони здоров’я України, інформує, що станом на 17 січня 2019 року в Україні наявні 933 352 дози вакцин проти кору, паротиту і краснухи виробництва Бельгії та США. На Житомирщині в запасі є 21 тисяч доз вакцини проти кору.

Детальніше...

 

«Академія медицини майбутнього»

У 2019 році на базі Житомирського медичного інституту розпочне роботу освітній центр «Академія медицини майбутнього», що створений з метою надання допомоги учням 5-9 класів у професійному визначенні, ознайомлення з базовими медичними дисциплінами, розвитку талантів та здібностей, сприяння соціальній та психологічній адаптації, формування навичок ведення здорового способу життя.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту