Новини

Як правильно перелаштувати організм на весняний раціон

Проблеми, пов’язані із харчуванням, завжди актуальні, оскільки вони стосуються кожної людини. Особливо важливими ці проблеми є саме зараз. Надворі весна, а значить, хтось, намагаючись мати гарний вигляд, випробовує на собі новітні дієти, дехто починає постити, а ще хтось зловживає надміру шкідливими продуктами. Дієтологи наголошують, що особливо важливим є перехід із типового зимового харчування на весняний раціон. Адже взимку люди переважно вживають ситну, смажену, жирну їжу. Це м’ясо або вуглеводи, такі як картопля чи хліб. Але на весні бажано, щоб люди споживали менше жирного і смаженого, переходили на рибу, нежирні сорти м’яса, такі як кролик, курка, яловичина, уникали вживання свинини, баранини, м’яса качки чи гуски. Варто включати до раціону також нежирні сорти молочних продуктів і їсти якомога більше овочів. Не треба забувати – за зиму організм витратив запаси вітамінів, тому варто вживати овочі та фрукти в свіжому вигляді. У раціоні повинні бути морква, буряки, капуста, лимони, мандарини. Вітамінізовані продукти можна вживати замороженими, адже при цьому вітаміни і мінерали не втрачають своїх властивостей, споживати їх треба також у вигляді морсів чи компотів. Особливої білкової цінності в цей час набувають такі продукти, як печінка чи риба.

Чимало клопотів лікарям завдає мода на дієти, якими навесні захоплюються люди.  Варто розрізняти раціональне і дієтичне харчування. Якщо ми говоримо про раціональне харчування, то воно повинне відповідати віку, статі, характеру праці людини. Основні його принципи полягають у тому, що енергетична потреба харчового раціону має відповідати енергетичним витратам людини протягом дня.

 

Детальніше...

 

Сьогоднішній скринінг рятує життя завтра

Патологічні процеси шийки матки були і залишаються нагальною проблемою сьогодення. Цервікальний рак в Україні становить близько 15% від всіх злоякісних захворювань жіночої репродуктивної системи, займаючи третє місце слідом за раком молочної залози і раком ендометрія. Незважаючи на те, що рак шийки матки відноситься до захворювань візуальної локалізації, у 20% жінок ця патологія діагностується на пізній (III – IV) стадії. В Україні щорічно виявляється близько 5000 нових випадків цервікального раку. В Житомирській області щороку реєструється 160-180 випадків інвазивного раку, 80-90 випадків інтраепітеліального раку шийки матки та до 2000 дисплазій (передракових станів) цервікального епітелію. Основною категорією є пацієнтки у віці 40-50 років, хоча в останні роки відзначається зростання захворюваності на рак шийки матки жінок, молодших 40 років. Все частіше зустрічаються випадки дисплазій епітелію шийки матки у юних пацієнток до 21 року.

 

Детальніше...

 

Нацперелік: МОЗ підготував практичні рекомендації для стаціонарних закладів охорони здоров’я

Навіщо було створено новий Національний перелік лікарських засобів? Як правильно розрахувати 100% потребу для медичного закладу? Де взяти кошти для забезпечення пацієнтів ліками? На ці та інші питання відповідають експерти МОЗ України.

 

Детальніше...

 

В області розпочато місячник профілактики туберкульозу

Туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою у світі, яка щороку вражає понад 9 млн осіб і забирає близько півтора мільйона життів. Найбільшу і без перебільшення глобальну загрозу становлять туберкульоз із лікарською стійкістю до протитуберкульозних препаратів та ко-інфекція туберкульоз/ВІЛ-інфекція.

 

Детальніше...

 

Завдяки зусиллям МОЗ та ЮНІСЕФ нова партія вакцини проти кору уже в Україні

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) на запит Міністерства охорони здоров’я здійснив прискорену доставку вакцини для відповіді на спалах кору в Україні.  220 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК), закуплені за кошти державного бюджету, уже в країні і будуть розподілені у регіони.

 

Детальніше...

 

У 2018 році на Житомирщині відкриють один із кращих в Україні Центрів реабілітації

Вже у 2018 році на Житомирщині на базі Центру вертебрології відкриється один з кращих в Україні Центр реабілітації інвалідів та учасників АТО.

 

Детальніше...

 

Як обрати сімейного лікаря

За що повинен буде платити пацієнт? Що входить до обов’язків лікаря первинної ланки?

 

Детальніше...

 

Поводження в умовах низької температури

Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати основні правила поведінки в умовах низьких температур.

 

Детальніше...

 

Формування спроможної мережі ПМД: обговорюємо, дослухаємося, навчаємося

22 лютого у приміщенні обласного інституту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів відбувся круглий стіл для керівників закладів охорони здоров’я та управлінців ОТГ, в роботі якого взяли участь фахівці обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики. Захід відбувся за організаційної підтримки та сприяння Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

 

Детальніше...

 

Сільська медицина гуртує однодумців

Головний лікар КЗ «Центр ПМСД» Андрушівської районної ради Володимир Палазюк  має чималий професійний досвід. Більше  43 років він успішно працює у галузі охорони здоров’я області та на усіх посадах прагне удосконалення та покращення роботи з метою надання населенню якісних медичних послуг.  Минулого року він перейшов з посади лікаря-отоларинголога ЦРЛ до центру ПМСД, в якому наразі працюють 20 лікарів.

 

Детальніше...

 

Утримали бездоганну першість

21 лютого в КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради відбувся повторний аудит кардіохірургічного та терапевтичного відділень, яку щорічно проводить Асоціація «Служба організації інфекційного контролю». Після отримання відзнаки «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» СОІК перевіряє нагороджені заклади на відповідність даним сертифікатам щодо дотримання стандартів інфекційного контролю. Тож відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» можуть підтвердити або анулювати.

 

Детальніше...

 

Будівля інфекційного відділення Бердичівської центральної міської лікарні оновлюється

У м. Бердичеві значна увага приділяється впровадженню енергоефективних заходів в лікувальних закладах. Інфекційне відділення - одне із тих структурних підрозділів, яке потребувало заміни вікон, дверей та утеплення фасаду будівлі задля дотримання відповідних санітарних норм.

 

Детальніше...

 

Поради лікарів щодо профілактики захворювань на вірусний гепатит А

За словами координатора УОЗ облдержадміністрації за спеціальністю «Інфекційні хвороби» Ольги Сахневич, з початку року в області зареєстровано лише поодинокі випадки гепатиту А, спалаху даного захворювання немає.

 

Детальніше...

 

У 2018 році вже отоварено 55 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

У 2018 році на Житомирщині до лікарів звернулися 35 тис. 459 пацієнтів та отримали ліки за 55,5 тис. рецептами завдяки програмі «Доступні ліки».

 

Детальніше...

 

Як автономізувати медзаклад: методичні рекомендації

МОЗ України оновило Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.

 

Детальніше...

 

Проект usaid «реформа віл-послуг у дії» підтримає 100 проектів розвитку первинної медичної допомоги у впроваджені медичної реформи

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» провів конкурс Проектів розвитку первинної медичної допомоги та отримав більше 100 старанно підготовлених пропозицій від регіональних команд.

Детальніше...

 

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

16 лютого у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації «Про підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів області у 2017 році по виконанню  Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області за 2017 рік, стратегії розвитку Житомирської області до 2020 року», яке провів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

 

Детальніше...

 

Актуальні питання медико-соціальної експертизи

Про підсумки роботи обласного центру медико-соціальної експертизи за 2017 рік та перспективи служби на 2018 рік розповідає головний лікар, головний експерт  центру Олександр Донець.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту