Новини

В області триває вакцинація населення

На Житомирщині триває вакцинація дорослого та дитячого населення згідно з Календарем профілактичних щеплень. 

 

Детальніше...

 

20 листопада – Всесвітній день дитини та Міжнародний день педіатра

Не випадково це свято збігається з Всесвітнім днем дитини. Це свято започатковано в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію, рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.

 

Детальніше...

 

Область отримала державну субвенцію на заробітну плату медикам

Питання щодо погашення недостатності із заробітної плати медичним працівникам у Житомирській області вирішене. На це спрямують кошти медичної субвенції.

 

Детальніше...

 

«Регіональна реперфузійна мережа – національний стандарт лікування гострих коронарних синдромів»

16 листопада на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського відбулася науково-практична конференція «Регіональна реперфузійна мережа – національний стандарт лікування Гострих Коронарних Синдромів».

 

Детальніше...

 

«Хірургія вад розвитку у дітей»

З 13 по 16 листопада на базі КЗ «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» відбулась науково-практична конференція «Хірургія вад розвитку у дітей». Захід проходив під егідою Всеукраїнської Асоціації дитячих хірургів з міжнародною участю дитячих хірургів та урологів з України, Ізраїлю та США.

Детальніше...

 

Презентовано план трансформації медичної системи на 2019 рік

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик разом з організаторами охорони здоров’я області брали участь у розширеній нараді, яка відбулась 16 листопада в Вінниці, де Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував план медичної реформи на 2019 рік для лікарів, керівництва закладів, місцевої та центральної влади зі всієї України.

Детальніше...

 

На Житомирщині Геннадій Зубко відкрив найсучасніший в Україні Центр вертебрології

Найсучасніший в Україні заклад вертебрології із Центром реабілітації учасників АТО відкрили на Житомирщині. Це один із наймасштабніших об’єктів області, який реконструювали упродовж року за кошти ДФРР.

Детальніше...

 

На Житомирщині питання забезпечення інсуліном вирішили

Питання забезпечення інсуліном в області вирішили. 3,2 млн грн спрямують місцевим бюджетам Житомирщини на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет.

 

Детальніше...

 

Першими в області провели тренінг з ІСРС

14 листопада першими в області організували та провели тренінг з впровадження системи міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2) працівники комунального неприбуткового підприємства «ЦПМСД» Новоборівської селищної ради. Тренером був Тарас Буланов, регіональний тренер з класифікації ICPC-2, головний лікар КНП «Районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської районної ради.

 

Детальніше...

 

25 молодих сосен висадили на території онкодиспансеру

15 листопада голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма,  начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, депутати обласної ради, лісівники та колектив обласного онкологічного диспансеру на чолі з головним лікарем закладу Ігорем Сабадашем висадили на території диспансеру 25 молодих сосен.

Детальніше...

 

Пневмонія: поради лікаря

Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженою патологією у структурі захворюваності населення України. Ці захворювання є глобальною проблемою охорони здоров’я насамперед унаслідок їх значної поширеності серед працездатного населення, постійного прогресування, частого поєднання різних патологій легень та обтяжливого впливу на супутні захворювання, одним із яких є пневмонія (гостре інфекційне захворювання, переважно - бактеріальної етіології).

Детальніше...

 

«Реформа лікувальних закладів стаціонарної допомоги»

8 листопада у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Реформа лікувальних закладів стаціонарної допомоги» для 62 головних лікарів, їхніх заступників, економістів закладів вторинного рівня надання медичної допомоги в області.

Детальніше...

 

«Особливості лікування комбінованої патології внутрішніх органів»

7 листопада у рамках ХІІІ Поліських медичних зустрічей відбулася міжобласна науково-практична конференція «Особливості лікування комбінованої патології внутрішніх органів», яка проходила на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського. Організатори наукового форуму – Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова,  управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації та КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради.

 

Детальніше...

 

Впровадження урядової програми «Доступні ліки»

На даний час укладені угоди з 164 аптечними  закладами (як юридичними особами),  в т. ч. з 30 аптечними закладами державної власності (комунальні підприємства, центральні районні аптеки). Загальна кількість аптечних закладів (аптечні пункти, кіоски), які відпускають ліки за урядовою програмою «Доступні ліки» на 05.11.2018 складає 359.

 

Детальніше...

 

На Житомирщині стартує процес будівництва нових сільських амбулаторій

У Житомирській області у рамках ініціативи Президента України розпочинається будівництво сучасних сільських амбулаторій.

 

Детальніше...

 

Захворюваність на грип знизилась на 19 відсотків

Державною установою «Житомирський обласний  лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється щотижневий моніторинг за станом захворюваності населення на грип/ГРВІ та кір.

 

Детальніше...

 

Тепер офіційно: функції керівника медзакладу розділили на управлінські і медичні

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор - виключно питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до терміну дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31.10.2018 № 1977 затвердили у МОЗ України.

 

Детальніше...

 

Майже 26 тисяч дітей області мають бути щеплені проти кору, паротиту та краснухи до кінця 2018 року

Відповідно до  «Календаря профілактичних щеплень»,  у поточному  році в Житомирській області заплановано щепити від кору, паротиту та краснухи 11005 дітей у віці 1 рік та 14912 дітей у віці 6 років.

 

Детальніше...

 

МЕДИЧНИЙ КАЛЕНДАР

2018_11_05_01

01 - 30 листопада - місяць обізнаності про рак легень. Найчастіше рак легень на ранній стадії протікає безсимптомно чи симптоми проявляються не дуже виражено через відсутність у легенях больових нервових закінчень. Близько 80% хворих палять. Чим довший стаж паління – тим більший ризик захворювання. При цьому відмовитися від шкідливої звички ніколи не пізно! Ризик раку легень починає стрімко знижуватися після того, як ви назавжди попрощаєтеся з цигарками. Ще одна причина раку легень і бронхів – робота на шкідливих виробництвах, де людина вдихає пил і різні токсичні речовини. Мікроскопічні частинки здатні проникати в глибокі шари легень, пошкоджуючи їх клітини. Підвищений ризик мають шахтарі, працівники деревообробного, металургійного, фосфатного і азбестоцементного виробництва. Раннє виявлення раку легень допоможе вчасно розпочати лікування. Основний метод такої діагностики - рентгенологічне дослідження, яке допоможе виявити проблему на ранній стадії. Рекомендується робити рентген щороку, особливо, якщо ви належите до групи ризику - наприклад, курите. Для уточнення діагнозу використовується комп'ютерна томографія. Щоби зменшити ризик захворювання на рак легень, у першу чергу не починайте курити або киньте цю шкідливу звичку, так само уникайте пасивного куріння, дотримуйтесь здорового способу життя і регулярно проходьте профілактичні обстеження.

 

Детальніше...

 

Поїздка в Житомир стала одним із найбільш спокійних відряджень, і це дуже добре.

Місто впевнено просувається у змінах. Великою мірою внаслідок активної співпраці місцевої влади з медзакладами і громадянами, а не навпаки, як буває в інших регіонах.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту