Доступні ліки

dostupni_liky

logoeliku

Держ. інтернет-ресурси:

pr

vr

kmu

oda

or

moz

ugl

Новини

Впровадження системи громадського здоров’я на первинному рівні

У рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я 10 квітня у Житомирі для лікарів загальної практики-сімейної медицини на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського відбувся круглий стіл, на якому обговорювалися актуальні питання громадського здоров’я на первинній ланці.

 

Детальніше...

 

«Мотиваційне консультування та робота з пацієнтами у напрямку збереження здоров’я»

У рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я 9 квітня на базі Житомирського медичного інституту  відбулася відкрита науково-практична конференція для спеціалістів медсестринства на тему «Мотиваційне консультування та робота з пацієнтами у напрямку збереження здоров’я».

 

Детальніше...

 

Починаймо із себе

Цьогоріч за ініціативою Центру громадського здоров’я МОЗ України вперше з 6 по 13 квітня в Україні триває Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, в рамках якого проводяться заходи, що сприяють формуванню свідомого ставлення та відповідальності кожного з нас за власне здоров’я та популяризації самого поняття громадське здоров’я, яке охоплює і ситуацію із захворюваністю, і стан профілактики, і тенденції, і контроль та попередження захворювань.

 

Детальніше...

 

Профілактика – важливий напрямок роботи медпрацівників

4 квітня 2019 року в актовому залі поліклініки комунального підприємства «Лікарня № 2» Житомирської міської ради відбувся семінар для інструкторів та осіб, відповідальних за санітарно-освітню роботу, приурочений до Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, який триває з 6 по 13 квітня. У заході взяли участь фахівці закладів охорони здоров’я області, експерти УОЗ ОДА, представники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій.

 

Детальніше...

 

«Здоров’я в усіх стратегіях»

3 квітня в обласному медичному консультативно-діагностичному центрі у  рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, який проходитиме в Україні з 6 по 13 квітня відбулася конференція на тему «Детермінанти здоров’я».

 

Детальніше...

 

В обласній лікарні завершують реконструкцію 2 відділень

У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Гербачевського завершені будівельні роботи у 2 відділеннях – реанімації та анестезіології №2 і інтенсивної терапії для післяопераційних хворих №2. Відділення розраховані на 13 місць.

 

Детальніше...

 

На Житомирщині триває будівництво нових амбулаторій, деякі вже утеплюють, оздоблюють ззовні та всередині

На Житомирщині цього року у селах з’являться нові та сучасні медичні заклади, які будуть комфортними як для лікарів, так і для пацієнтів. Так в області вже будують 21 амбулаторію загальної практики – сімейної медицини в рамках ініціативи Президента України Петра Порошенка «Доступна медицина».

 

Детальніше...

 

Триває весняний благоустрій ЛПЗ області

Лікувальні заклади міста та області активно долучилися до проведення весняного  благоустрою.

 

Детальніше...

 

«Особливості лікування комбінованої патології внутрішніх органів»

3 квітня у рамках ХІV Поліських медичних зустрічей відбулася міжобласна науково-практична конференція «Особливості лікування комбінованої патології внутрішніх органів», яка проходила на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського. Організатори наукового форуму – Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова,  управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації та КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради.

 

Детальніше...

 

Житомирські фахівці беруть участь у розробці Національної стратегії розвитку кадрових ресурсів системи охорони здоров’я

Днями  м. Києві відбулося засідання робочої групи з розробки Національної стратегії розвитку кадрових ресурсів системи охорони здоров’я, що проводиться за сприяння проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я» USAID. Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський медичний інститут»  Житомирської обласної ради було запрошено до складу робочої групи в якості експерта.

 

Детальніше...

 

Житомирський медичний інститут пілотує проект «Розвиток медичної освіти»

Минулого тижня в м. Києві відбулася перша установча зустріч пілотних медичних освітніх інституцій у рамках україно-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти», що реалізується Швейцарським інститутом тропічного та громадського здоров'я (Swiss TPH) за фінансування Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation –  SDC).

 

Детальніше...

 

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

Відзначення цього Дня має на меті підвищувати громадську свідомість щодо проблем дитячого аутизму.

 

Детальніше...

 

У Новограді-Волинському відзначили «Гордість міста 2018»

28 березня 2019 року у великій залі міського Палацу культури ім. Лесі Українки відбулася урочиста церемонія нагородження переможців відкритого рейтингу популярності «Гордість міста-2018».

 

Детальніше...

 

Що зміниться для пацієнта з 1 квітня 2019 року

Триває трансформація системи охорони здоров’я в Україні. Розповідаємо про електронні рецепти та нові правила отримання первинної медичної допомоги.

 

Детальніше...

 

Медичний календар на квітень

2019_04_01_01

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Аутизм широко поширений у всіх регіонах світу, і нерозуміння особливостей цього розладу має суттєві негативні наслідки для людей, їх сімей та спільнот, в яких вони живуть. Тема 2019 року - «Допоміжні технології, активна участь». Для багатьох людей з аутизмом доступ до допоміжних технологій є необхідною умовою для реалізації своїх основних прав та повноцінної участі в житті громад, і тим самим сприяє реалізації Цілей сталого розвитку.

7 квітня - Всесвітній день здоров'я. Загальне охоплення послугами охорони здоров'я - головна мета ВООЗ. Ключем до досягнення цього є забезпечення для всіх людей можливості отримувати допомогу, якої вони потребують, у той момент, коли це необхідно, і безпосередньо там, де вони проживають. Успішно в цьому напрямку працює багато країн у всіх регіонах світу. Але мільйони людей і досі не мають доступу до послуг охорони здоров'я. І ще мільйони змушені робити вибір між витратами на лікування та іншими щоденними видатками, наприклад, на харчування, одяг і житло. Саме тому цього року ВООЗ вирішила Всесвітній день здоров'я присвятити темі загального охоплення послугами охорони здоров'я.

11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Відзначається у день народження англійського психіатра Джеймса Паркінсона, який вперше описав цю хворобу. Одним з найяскравіших символів хвороби Паркінсона є червоний тюльпан. У 1980 році голландський садівник і флорист J.W.S. Ван дер Верелд, що страждав на цю хворобу, вивів новий сорт тюльпана в червоних і білих тонах і назвав його «тюльпан доктора Джеймса Паркінсона». Ця квітка в 1981 році була удостоєна спеціального призу Королівського товариства садівників у Лондоні і призу Королівського цибулинного товариства Голландії. Європейська Асоціація хвороби Паркінсона використовує стилізоване зображення червоного тюльпана, в якому листочки квітки утворюють літери "P" і "D" (Parkinson's Disease - хвороба Паркінсона).

17 квітня - Всесвітній день боротьби з гемофілією. Ця дата приурочена до дня народження засновника Всесвітньої федерації гемофілії Френка Шнайбеля і відзначається з 1989 року в багатьох країнах світу. Цього року Всесвітня федерація гемофілії (WFH) зосереджується на виявленні хворих з порушеннями кровотечі.

23 квітня - Всеукраїнський день психолога. Сучасне життя розвиває дуже швидкими темпами і тримає нас у постійній напрузі. Воно вимагає від нас стійкості і витримки та часто загрожує нашому психологічному стану. Але в українському соціумі все ще не закріпилося розуміння, що проблеми душевного характеру, особистісного розвитку вимагають консультації фахівця так само, як і юридичні проблеми, фізичне нездужання. Якщо вчасно звернутися за допомогою до психолога, то можна уникнути таких серйозних ускладнень, як невроз, депресія тощо.

25 квітня - Всесвітній день боротьби проти малярії. Глобалізація торгівлі, поїздок, зміна клімату, урбанізація призводять до появи малярії там, де вона раніше була невідома. Людина, яка виїжджала до країн, де реєструються випадки місцевої малярії, ризикує захворіти вже на другому тижні перебування в неблагополучному регіоні. Загроза захворювання зберігається до 1,5 року після повернення з ендемічних щодо малярії країн. Слід пам'ятати, що протягом наступних 3 років після повернення, при кожному візиті до лікаря з приводу будь-якого захворювання, що спричинило підвищення температури, необхідно інформувати його про своє перебування у місцях поширення малярії. Пізнє звернення за медичною допомогою може ускладнити перебіг захворювання і навіть призвести до летального результату. 

25 квітня - Міжнародний день ДНК. ДНК є «схемою» нашого тіла. Геном людини містить колосальну кількість інформації. Якщо перевести цю інформацію у цифровий вигляд, вона б зайняла 3 тисячі носіїв, ємністю по 100 Гб кожен.

26 квітня – Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу. За Міжнародною шкалою ядерних подій, Чорнобильська аварія оцінюється за максимальним 7-м рівнем і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, в основному онкологічних захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому підсумку, вплинула навіть на хід історії. Минають роки, але чорна тінь Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців. Подяка героям, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це найменше, що ми можемо і мусимо зробити.

24-30 квітня - Всесвітній тиждень імунізації. Імунізація дозволяє врятувати мільйони життів щороку і широко визнається як один з найбільш успішних і економічно ефективних заходів у галузі охорони здоров'я в світі. Гасло Всесвітнього тижня імунізації в цьому році - «Захистимося разом: вакцини діють!». Кампанія буде присвячена героям вакцинації у всьому світі - від батьків і членів місцевих громад до медичних працівників і новаторів, які роблять свій внесок у забезпечення для всіх нас захисту за допомогою вакцин.

Прес-центр УОЗ.

 

Житомир відвідали представники Програми «U-LEAD з Європою та експерти з громадського здоров’я

28 березня Житомир відвідали представники Програми «U-LEAD з Європою»: керівник відділу секторальних реформ Аня Фішер і радниця з питань громадського здоров’я Альона Рижкова та експерт у сфері громадського здоров’я Елке Якубовські. Мета їх візиту - визначити основні проблеми та потреби виконавців реформи на регіональному рівні, окреслити нові можливості для співпраці та необхідний потенціал для реалізації завдань, які мають виконувати реформовані регіональні системи громадського здоров'я.

Детальніше...

 

Відбулось засідання колегії УОЗ ОДА

29 березня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я  М.П.Суслик  за участі заступника начальника УОЗ ОДА В.І. Лучківа та голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф.Супряги.

Детальніше...

 

Візит представників НСЗУ та USAID на Житомирщину

26 березня нашу область відвідали представники Національної служби здоров’я України та Агентства США з міжнародного розвитку, одним із проектів якого є «Підтримка медичної реформи».

Детальніше...

 

У обласній лікарні незабаром встановлять ангіограф

У Житомирській обласній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського встановлять ангіограф у приміщенні, яке облаштовували саме під нього.

Детальніше...

 

«Фокус на глаукому»

На Житомирщині у рамках Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою в медичних закладах проведено Дні відкритих дверей, під час яких усі бажаючі могли безкоштовно виміряти свій внутрішньоочний тиск, прослухати лекції на відповідну тему, які проводились не лише для населення, а й для лікарів та середнього медперсоналу тощо. Відбулися виступи фахівців про раннє виявлення та методи профілактики глаукоми на  радіо та телебаченні.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту