Новини

Понад 370 тисяч жителів області скористалися програмою «Доступні ліки»

За даними заступника начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню УОЗ облдержадміністрації Юрія Павлюка, на виконання Урядової  програми «Доступні ліки» область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на 2018 рік на суму  31 млн. 967 тис. 500 грн. (2 663,958 тис. грн. щомісячно).

 

Детальніше...

 

Уже три відділення ОДКЛ приєднались до проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

2018_12_19_001

Одним із значимих кроків у галузі медицини за останній рік Всеукраїнський є проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», метою якого є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдженню внутрішньолікарняних інфекцій тощо. Практична реалізація проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» на сьогоднішній день демонструє те, що далеко не всі лікувальні установи в нашій країні мають чітко організовану гігієнічну модель. Однак, спеціаліст Асоціації «Служба організації інфекційного контролю», у результаті проведення гігієнічного аудиту рекомендує лікарні шляхи вирішення проблеми, навчає персонал правильності використання сучасних дезінфекційних засобів, використанню двовідерної системи для прибирання, організовує інсталяцію допоміжних схем, що в результаті і створює належні умови для роботи медичних сестер. Беззаперечними залишаються статистичні дані, які засвідчують, що медичні сестри постійно руйнують свій шкірний покрив, працюючи з гострим, іноді інфікованим інструментом, контактують із дезінфікуючими середниками, ризикують інфікуватися такими небезпечними хворобами, як вірусні гепатити типу В, С, ВІЛ-інфекція. Це ще раз доводить, що умови праці такої благородної професії, як медсестра, заслуговують права бути на найвищому рівні. Здобувши статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», відділення того чи іншого лікувального закладу отримує відзнаку у вигляді таблички із надписом, яку розміщують при вході до відділення, що візуально, своїм яскравим  виглядом у синьо-голубих тонах, засвідчує кожному пацієнтові про 100 відсотків чистоти того чи іншого відділення, закладу. Пацієнт  набуває внутрішньої впевненості та психологічної рівноваги, збільшується його кредит довіри до лікаря, до медичного персоналу. В свою чергу, створена гігієнічна модель закладу дозволяє медику працювати у комфортних умовах.  Першим таку відзнаку в обласній дитячій клінічній лікарні отримало відділення для новонароджених  недоношених дітей, а 14 грудня естафету прийняли ще два відділення цього дитячого лікувального закладу - онкогематологічне відділення  та  хірургічне відділення № 2.

2018_12_19_002

В.М.Вишпінська, в.о. завідуючої онкогематологічним відділенням: «Отримання цього сертифіката – для нас досить вагома  подія, адже у нас на лікуванні перебувають діти, які знаходяться у стадії імуносупресії, з ослабленим імунітетом, тож дотримання усіх санітарно-гігієнічних вимог у нашому відділенні повинне бути якраз на найвищому рівні, тобто мають бути  створені всі умови, подібні до стерильних. Не скажу, що до вручення сертифіката ми не дотримувались усіх вимог щодо цього, але зосередили усі свої зусилля на тому, аби підняти планку на ще більш високий рівень. Ми вчилися усі разом правил дотримання інфекційної безпеки, і те, що відділення отримало цей сертифікат - велика заслуга перш за все  старшої медсестри нашого відділення О.М.Легенчук,  волонтерів фонду БО «Разом до життя», наших помічників у роботі та всього  персоналу відділення».

2018_12_19_003

І.М.Вишпінський, завідуючий хірургічним відділенням №2:   «Забезпечення високого рівня гігієни в хірургічному відділенні – одна з головних  вимог, яких ми повинні дотримуватись у роботі, а це  потребує в свою чергу й затрати  коштів, тож для відділення було закуплено антимікробний засіб містраль, придбано пральну машину. У цьому нам допомогли адміністрація лікарні та кошти благодійників. Приділялась велика увага у нашому відділенні і навчанню медперсоналу, зокрема тому, як працювати за системою прибирання приміщень, яка повинна бути концентрація розчину для прибирань тощо. Значну роботу провели в цьому плані  заступник головного лікаря з медсестринства нашого лікувального закладу  Л.С.Кравчук та старша медсестра нашого відділення Т.М.Шейгас. Для проведення заняття з персоналом  до нас приїздив і представник «Служби організації інфекційного контролю», потім була ретельна перевірка, тож ми приєдналися, як і багато інших відділень наших лікувальних закладів, до Всеукраїнського проекту і в результаті цієї копіткої роботи тепер і наше відділення при вході прикрашає сертифікат «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». Але для нас це не прикраса, це щоденне серйозне нагадування при вході у відділення кожному з нас, що ми щодня у своїй роботі повинні дотримуватись усіх санітарно-гігієнічних норм, зокрема звертати особливу увагу й на чистоту наших рук, що в хірургії особливо важливо. Для цього згідно з вимогами  у нас при вході до кожної палати, в ординаторській розміщені спеціальні розчини  для обробки рук. Кілька років тому таку відзнаку я бачив у Київському інституті серця і його керівник Борис Тодуров розповів, що свого часу своїх представників молодшого медперсоналу вони навіть відправляли за кордон навчатися техніці дотримання високого рівня гігієни за міжнародними зразками. Пройшов деякий час і вже ми, як бачите, витримавши ретельну перевірку, теж досягли такого рівня в роботі».

2018_12_19_004

Поширення внутрішньолікарняних інфекцій та проблема антибіотикорезистентності, а також інфекційної безпеки медичного персоналу — лікарів та медичних сестер — одна з актуальних як в Україні, так і у світі в цілому. Саме на вирішення цих питань і спрямований Всеукраїнський проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», який стартував в Україні у травні 2012 року. Проект проводиться за ініціативою Асоціації медичних сестер України та Служби організації інфекційного контролю. Наразі 23 відділення з різних лікувальних закладів області мають цю почесну відзнаку.

Нагадаємо, що статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» не надається безстроково. Через рік відбуваються перевірки закладу, і якщо у ньому не дотримуються необхідних досить високих вимог до чистоти та гігієни, звання можуть позбавити. Кажуть, першопрохідцям завжди важко, та, знаючи працездатність трудового колективу обласної дитячої, віриться: незабаром й усі інші відділення зможуть приєднатися до цього досить масштабного проекту і стати загалом  «Чистою лікарнею, безпечною для пацієнта».

Тамара Архипчук.

 

За 11 місяців від кору вакцинували майже 88% дітей відповідно до Календаря щеплень

Наразі на Житомирщині відповідно Календаря профілактичних щеплень вакцинували у віці одного року майже 88% дітей та у віці шести років 86%.

 

Детальніше...

 

Уряд затвердив тарифи НСЗУ для медзакладів «первинки» на 2019 рік

Базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складатиме 370 грн/рік на людину, також будуть застосовуватися вікові коефіцієнти. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Уряду 18 грудня 2018 року.

 

Детальніше...

 

Чуднівська ЦРЛ отримала відзнаку "Чиста лікарня, безпечна для пацієнта"

      Безпека пацієнта є одним з критеріїв надання якісної медичної допомоги. І, звичайно, кожен заклад охорони здоров'я прагне до того, щоб пацієнти та співробітники знаходилися у безпечному лікарняному середовищі. Важливим питанням є профілактика внутрішньолікарняних інфекцій та налагодження санітарно-епідемічного режиму в закладі.

 

Детальніше...

 

Вейп-манія: кожен п’ятий український підліток курить електронну сигарету

Три мільйони людей щороку помирає у світі з причин, безпосередньо пов’язаних із курінням. В Україні діти рано прилучаються до цієї шкідливої звички, причому останнім часом підлітки масово перейшли на використання електронних сигарет.

 

Детальніше...

 

Житомирщина із бюджетом-2019: депутати прийняли головний фінансовий документ області

Основний фінансовий документ Житомирщини – обласний бюджет на 2019 рік – прийняли депутати під час 20 сесії 7 скликання.

 

Детальніше...

 

Майже 1300 жителів області вакцинувалися проти гриппу

В Україні загалом, та на Житомирщині зокрема, за останній тиждень захворюваність на гострі распіраторні вірусні інфекції зросла. Проте епідемічний поріг не перевищений. Єдиним надійним захистом від грипу є щорічна вакцинація.

 

Детальніше...

 

Близько 300 осіб пройшли реабілітацію у новому Центрі вертебрології

Місяць тому на Житомирщині відкрили сучасний оновлений Центр вертебрології та реабілітації. За місяць роботи тут вже пройшли реабілітацію 284 пацієнти, - йдеться на сайті ОДА.

 

Детальніше...

 

МОН затвердив стандарт вищої освіти за спеціальністю «громадське здоров’я» для магістерського рівня

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 грудня 2018 р. затверджено новий стандарт вищої освіти за спеціальністю «громадське здоров’я» для магістерського рівня. Розробкою документа займалися фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

«Затвердження цього стандарту є важливим кроком у процесі розвитку наукового та професійного потенціалу сфери громадського здоров’я України, а також працевлаштування фахівців у структурах державної системи громадського здоров’я, що є стратегічно важливим для реалізації політики розвитку кадрового потенціалу цієї сфери, — зауважив перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко. ­— Покращення громадського здоров’я країни є нині пріоритетом сфери охорони здоров’я. Відповідно, поява такої спеціалізації це закріплює та допоможе посилити цю галузь висококваліфікованими фахівцями».

Стандарт є рамковим документом, у якому визначено сукупність обов’язкових вимог до змісту і результатів освітньої діяльності закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку фахівців сфери громадського здоров’я.

Перелік спеціальних компетенцій та результатів навчання, визначених цим стандартом, відповідає як міжнародним нормам, зокрема фаховим вимогам від Європейської Асоціації громадського здоров’я, так і реальним потребам галузі охорони здоров’я в України.

Ознайомитися з Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 грудня 2018 р. № 1383 «Про затвердження стандарту вищої освіти за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» для другого (магістерського) рівня вищої освіти» в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» можна тут.

Найближчим часом фахівці ЦГЗ планують завершити розробку й затвердити стандарти для першого (бакалаврського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, за якими готуватимуть фахівців сфери громадського здоров’я.

За даними сайту Центру громадського здоров’я МОЗ України

 

Епідемічна ситуація з кору та грипу/ГРВІ в області станом на 17.12.2018р.

Залишається напруженою епідемічна ситуація з кору в області. В листопаді місяці намітилась наступна хвиля підйому захворюваності. Всього за минулий місяць зареєстровано 63 випадки. Це найбільша кількість захворілих за місяць в поточному році та в порівнянні з жовтнем  зросла більше ніж в 3 рази. Показник на 100 тисяч населення становить 41,1.

Детальніше...

 

Правила запобігання зимовому травматизму

Зима – період підвищеного травматизму. Причиною цього стає ожеледиця, раннє настання темряви, слизьке взуття. Погіршення стану проїзної частини позначається на підвищенні частоти дорожніх пригод і рості числа потерпілих. Найбільш частими пошкодження при цьому, за спостереженням медиків є: черепномозкові травми, перелами кісток кінцівок, сукупні  травми. Статистика свідчить про те, що взимку 15 відсотків випадків тимчасової втрати працездатності пов’язані саме з травматизмом.

 

Детальніше...

 

Володимир Ширма відвідав чорнобильців у «чорнобильському» відділенні

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 13 грудня, голова обласної ради Володимир Ширма відвідав «чорнобильське» відділення в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського.

Детальніше...

 

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Кожного року в Україні 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Саме цього дня офіційно повідомили  про  те, що "саркофаг", загальною вагою 36200 тонн,  побудований і надійно вкрив зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС.

 

Детальніше...

 

Україна перейде на амбулаторну модель лікування туберкульозу.

З другої половини 2019 р. хворі на чутливі форми туберкульозу лікуватимуться переважно амбулаторно, під наглядом сімейного лікаря. Про це розповів Viktor Liashko, перший заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

«Наступного року Україна перейде на амбулаторну форму лікування туберкульозу. Передбачається запровадження помісячної оплати сімейним лікарям за результати та контрольований процес лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі. Ми плануємо це впровадити з другого півріччя 2019 р.», — зазначив пан Ляшко.

За його словами, кошти сімейним лікарям за супровід хворих із туберкульозом може виплачувати Національна служба здоров’я України.

«Це буде доплата сімейним лікарям, які виявили хворого на туберкульоз та супроводжували процес лікування. При наданні первинної медичної допомоги впроваджується анкетування хворих на туберкульоз. Лікарі помилково вважають, що анкетування впроваджено для заміни існуючих методів діагностики. Це — неправда. Анкета впроваджується лише для того, щоб лікарі не пропускали випадки туберкульозу», — пояснив фахівець.

Віктор Ляшко наголосив, що анкетування тільки виявляє, чи є ймовірність зараження на туберкульоз. Після анкетування лікар спрямовує хворого на подальші методи діагностики, зокрема, флюорографію, бактеріоскопічні та генно-молекулярні дослідження, для визначення діагнозу.

Опубліковано на сторінці

"Центр громадського здоров'я МОЗ України" у facebook

 

 

Житомирський медичний інститут один із шести закладів в Україні отримає симуляційний центр та дослідницькі спроможності

       Українські навчальні заклади, в яких готують сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, медсестер, співпрацюватимуть з україно-швейцарським проектом «Розвиток медичної освіти в Україні». Це дозволить закладам ввести низку інновацій, вдосконалити методику навчання і зміцнити свою інституційну спроможність.

 

Детальніше...

 

Дефіцит ліків та вакцин через несвоєчасний перерозподіл в областях - неприпустимий. Уряд зобов’язав обласні департаменти охорони здоров’я контролювати наявність ліків у кожному медзакладі

Обласні департаменти охорони здоров’я зобов’язані інформувати громадськість про наявність ліків у медзакладах - вичерпна і актуальна інформація має бути відображена на офіційних сайтах. Крім того, регіональні департаменти повинні моніторити залишки ліків і вакцин у кожному медзакладі області і за потреби оперативно перерозподіляти їх між закладами. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України сьогодні, 12 грудня.

Детальніше...

 

У 2019 році на медицину Житомирщини спрямують на 115 млн грн більше, ніж у 2018-му

На галузь охорони здоров’я Житомирщини у 2019 році передбачено спрямувати на 12,5%, або 115 млн грн, більше, ніж у поточному році.

 

Детальніше...

 

Понад 800 тисяч жителів області обрали свого лікаря

За інформацією Національної електронної системи охорони здоров’я «eHеalth», у Житомирській області станом на 12 грудня 2018 року підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром 806 тисяч 350 жителів. Таким чином дві третини жителів області вже обрали лікаря, якому довіряють своє здоров’я та своїх близьких.

 

Детальніше...

 

Допомагає лікувати – телемедицина

6 грудня  в КНП ЦПМСД Новоборівської селищної ради відбувся перший сеанс телемедицини, який відбувся у тестовому режимі разом з колегами з обласної дитячої клінічної лікарні.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту