Новини

12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети страждає артритом. І за останнє десятиліття тенденція до зростання числа захворювань кістково-м'язової системи та сполучної тканини, в тому числі і артритом, не знижується. Ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності.

 

Детальніше...

 

11 жовтня – Всесвітній день зору

Завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% очних захворювань можна запобігти і вони піддаються лікуванню. Проте через відсутність елементарних і доступних медичних послуг по догляду за очима мільйони людей у світі як і раніше піддаються ризику втрати зору.

 

Детальніше...

 

Реконструкція найсучаснішого центру реабілітації учасників АТО та інвалідів завершена на 95%

На Житомирщині майже завершена масштабна реконструкція центру вертебрології під центр реабілітації військових та інвалідів. Про це повідомили в облдержадміністрації.

 

Детальніше...

 

World Mental Health Day

«Молодь і психічне здоров’я у світі, що змінюється»

 

Детальніше...

 

Подарунки від азербайджанських друзів

9 жовтня  в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася благодійна акція, яку провела громадська організація «Конгрес Солідарності Азербайджанців України».

 

Детальніше...

 

В області розпочався епідемічний сезон з грипу та ГРВІ

За інформацією ДУ «Лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», за перший тиждень жовтня у Житомирській області на грип та ГРВІ захворіли 5443 особи.

 

Детальніше...

 

МОЛОДІ ЛЮДИ І ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я В СВІТІ, ЯКИЙ ЗМІНЮЄТЬСЯ

(10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров'я)

2018_10_09_1

Діти і підлітки – це найбільш дорогоцінний ресурс кожної країни, адже від молодих людей залежить наше майбутнє.

Половина усіх психічних захворювань починається в підлітковому віці. Саме в підлітковому та юнацькому віці відбувається багато життєвих змін. Для багатьох це дуже цікавий час, але це і період стресів та тривог. Формування особистісних якостей людини відбувається в умовах постійних змін – дитячий садок, школа, професійна підготовка, робота, перехід від батьків до власного самостійного життя.

Розлади емоційної сфери, тривога, депресія, самогубство, розлади харчової поведінки, зловживання алкоголем та наркотичними речовинами, небезпечний секс, ризиковані форми поведінки, надмірне захоплення віртуальними зв’язками, фізичне насильство в сім’ї, педагогічна занедбаність, бездоглядність – далеко не повний список психічних проблем дитячого віку. Крім того, багато дітей проживає в умовах гуманітарних та стихійних катастроф, військових конфліктів. Психічна травматизація, що зумовлена гібридною війною, труднощі з адаптацією до нового становища незмінно супроводжуються формуванням специфічного травматичного досвіду внутрішньо переміщених осіб. За результатами досліджень встановлено високу (83%) поширеність розладів психіки та поведінки у дітей, які безпосередньо мешкають у зоні конфлікту, це зокрема психогенні депресії, тривожні та соматоформні розлади.

Тому акцент на соціальній справедливості для дітей та молоді, які страждають на психічні розлади, є беззаперечним і зрозумілим. Проте, на жаль, до примусу та обмежень щодо пацієнтів із психічними захворюваннями, як і раніше, вдаються деякі вихователі й учителі під час надання освітніх послуг, члени родин споживачів психіатричних послуг.

Протягом останніх трьох століть догляд за пацієнтами переміщується з місць позбавлення волі (інтернатні установи закритого типу) у психіатричні лікарні та громади з підтриманим проживанням у суспільстві.

Існують три рушійні сили для цих змін. По-перше, це досвід економічно розвинених країн зі значною кількістю великих психіатричних лікарень, який свідчив про шкідливі наслідки інституалізації психіатричної допомоги та десоціалізації хворих. По-друге, це прагнення зробити психіатричні послуги доступними для всіх груп населення. По-третє, це визнання та безумовне дотримання прав людини під час соціальної підтримки та лікування осіб із розладами психіки.

Інноваційними процесами стали: інтеграція охорони психічного здоров’я із загальною лікарняною допомогою; інтеграція охорони психічного здоров’я з первинною медико-санітарною допомогою; розвиток сучасних технологій у сфері комунікації, таких як телепсихіатрія, і найголовніше – створення широкого спектра послуг безпосередньо на рівні громад.

Усі ці зусилля були обґрунтовані науковими дослідженнями та супроводжувалися переглядом законодавства у сфері психічного здоров’я. Завданнями на майбутнє стали подальше розширення прав і можливостей споживачів психіатричних послуг та їхніх родин, мінімізація стигматизації та дискримінації, збільшення доступу до закладів освіти, підтримка зайнятості.

Для вирішення поставлених завдань важливо переглянути суспільні пріоритети, визнати охорону психічного здоров’я одним із них, забезпечити більш справедливе фінансування цього напряму медицини та соціальної політики.

На сьогодні у світі існує консенсус щодо необхідності переходу від моделі медичної допомоги, побудованої на основі медичних закладів, до системи, яка спирається на організацію догляду на рівні громад і психіатричних відділень у лікарнях загального профілю.

Громадські служби психічного здоров’я сприяють більшій доступності, безперервності послуг, кращому задоволенню особливих потреб більшості користувачів, забезпечують кращу ефективність захисту прав людини і запобігання стигматизації під час надання психіатричних послуг.

Суттю нової моделі є створення структурованої співпраці зі службами первинної медико-санітарної допомоги, а також ефективна координація послуг систем охорони здоров’я та соціального обслуговування. Також дуже важливим є залучення волонтерів та батьків,  як груп первинної підтримки дітей у системі охорони психічного здоров’я.

 

Обласна психіатрична лікарня № 1

Житомирської обласної ради

 

 

 

 

В НСЗУ розпочав роботу власний контакт-центр

З 8 жовтня 2018 року офіційно розпочав свою роботу контакт-центр Національної служби здоров’я України. Короткий номер – 1677.

2018_10_09_01

Це перший в Україні подібний контакт-центр, що обслуговуватиме пацієнтів, лікарів та керівників закладів охорони здоров’я.

Відтепер жителі Житомирщини можуть подзвонити до контакт-центру НСЗУ і отримати відповіді на такі та інші запитання:

- права пацієнтів та лікарів,

- актуальна інформація щодо змін в системі охорони здоров’я,

- правила роботи сімейних лікарів та амбулаторій,

- гарантований державою пакет медичних послуг,

- особливості співпраці медичних закладів з Національною службою здоров’я України.

Інформацію можна отримати за коротким номером - 1677. Відповіді на найбільш поширені питання будуть доступні цілодобово в автоматичному режимі. Подзвонивши в робочий час, можна буде поставити питання оператору. Всі запити, вирішення яких потребує додаткового часу, будуть реєструватися і скеровуватися у відповідні підрозділи НСЗУ для опрацювання. Після розв’язання питання оператори передзвонюватимуть і надаватимуть повну інформацію про вирішення запиту. Дзвінки зі стаціонарних телефонів та мобільних операторів будуть безкоштовні.

 

Голова НСЗУ Олег Петренко зазначив, що неякісна медична допомога, або відмова в ній, можуть привести до розірвання договору Нацслужби здоров’я з медичною установою.

 

Також, за його словами, НСЗУ разом з Міністерством охорони здоров’я України буде міняти систему оцінки якості надання медичної допомоги, і в цьому процесі будуть брати участь, в тому числі, і професійні асоціації. На сайті НСЗУ буде публікуватися історія звернень громадян та відповідна реакція на них Національної служби здоров’я України.

 

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail:  pressdoz@gmail.com

 

Діагноз сибірської виразки не підтверджено

4 жовтня в Коростенському районі Житомирської області зареєстровано випадок підозри на сибірську виразку. Захворіла жінка с. Білки знаходиться на стаціонарному лікуванні з попереднім діагнозом «сибірська виразка ( шкірна форма)?»

 

Детальніше...

 

Вже з теплом

За дорученням голови ОДА Ігоря Гундича в області терміново підключають до опалення заклади соціальної сфери. Першочергово дитячі заклади. Про це 4 жовтня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

 

Детальніше...

 

6 жовтня – Всесвітній день стомованих хворих

За ініціативою членів Міжнародної асоціації стомованих пацієнтів під егідою ООН щорічно 6 жовтня у світі відзначають Всесвітній день стомованих хворих.

 

Детальніше...

 

НСЗУ назвала ТОП-20 міст, де найбільший відсоток жителів підписали декларації з лікарями

Національна служба здоров’я України назвала ТОП-20 міст, де найбільший відсоток жителів підписали декларації з лікарями.

 

Детальніше...

 

Аналіз стану надання хірургічної допомоги в Житомирській області з 2008 по 2017 роки

Станом на 1 червня 2018 року в Житомирській області проживає 1 млн. 226 тис. 722 особи постійного населення.

 

Детальніше...

 

Сибірська виразка в Україні: симптоми, лікування та профілактика

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, по всій території України налічується понад 13,5 тисячі осередків виникнення сибірки. Час від часу в подібних місцях проводять дослідження грунту на предмет виявлення спор та спостереження за тваринами.  Практично усі сільські райони України знаходяться в певному ризику щодо виникнення сибірки. Натомість фахівці запевняють, що наразі немає потреби проводити окремі заходи в подібних місцях. Дезінфекція території осередків виникнення хвороби проводитиметься лише тоді, коли там відбуватиметься будівництво.

Детальніше...

 

НСЗУ: підсумки діяльності за 6 місяців

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) вперше відзвітувала про свою діяльність.

 

Детальніше...

 

Житомирські лікарі отримали почесні нагороди «За спасіння життя»

Престижну громадську відзнаку отримали номінанти з України, Польщі та Німеччини. В актовій залі Тернопільської університетської лікарні відбулося шосте за рахунком урочисте вручення нагороди «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Ковальчука.

 

Детальніше...

 

Володимир Ширма вчергове оглянув хід ремонтних робіт у стратегічно важливому медичному закладі області

Проконтролювати хід виконання ремонтних робіт у обласному онкологічному диспансері – з такою метою 2 жовтня голова обласної ради Володимир Ширма відвідав даний заклад.

 

Детальніше...

 

Про розвиток сільської медицини

Первинна медична допомога в області надається у 40 закладах, з яких 35 Центрів ПМСД, в т.ч. 22 в об’єднаних територіальних громадах, та 5 самостійних АЗПСМ в ОТГ.  Сімейні лікарі обслуговують 85% населення області.

 

Детальніше...

 

2 жовтня - День уролога

Щороку, 2 жовтня, у світі відзначають професійне свято медичних працівників у сфері урології.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту