Новини

Ігор Гундич: Найкращий технагляд – виїзд на об’єкти без попередження і у вихідний

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич уже не вперше у вихідні перевіряє хід робіт на об’єктах, які реконструюють в області. Адже впевнений, що виїзд на роботи без попередження – це найкращий технагляд для підрядників.

 

Детальніше...

 

ТДМУ створить філії кафедр ННІ післядипломної освіти на базі ОКЛ

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда зустрівся з головою Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою та головним лікарем комунальної установи «Житомирська обласна клінічна лікарня імені О.Гербачевського» Житомирської обласної ради Богданом Леськівим.

 

Детальніше...

 

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

15 лютого члени колегії УОЗ, керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, ЛПЗ ОТГ, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, начальники управлінь, відділів та секторів охорони здоров’я міст і районів області, керівники експертів та координаторів, експерти, координатори управління охорони здоров'я облдержадміністрації взяли участь у засіданні колегії УОЗ ОДА, яке відбулося у Житомирському медичному інституті під головуванням начальника УОЗ ОДА Миколи Суслика.

Детальніше...

 

У Новограді-Волинському відкрили меморіальну дошку лікарям-хірургам Емануїлу Замощину та Гнату Грималюку

Людина жива, доки живе пам'ять про неї. А життя людини, головню рисою якої була людяність, а життєвим принципом – діяти на благо людям, – нескінченне.

 

Детальніше...

 

15 лютого – Міжнародний день дітей з онкологічними хворобами

Міжнародний день онкохворих дітей є глобальною кампанією з підвищення обізнаності про рак у дітей і підлітків, необхідності узгоджених дій для вирішення зростаючої проблеми, пов’язаної з цими захворюваннями. Проведення кампанії започатковано у 2002 році міжнародною організацією Childhood Cancer International (CCI), яка об’єднує нині 188 національних мереж батьківських та лікарських організацій у 96 країнах на 5 континентах та тисячі медичних працівників зі 110 країн, які є членами Міжнародного товариства дитячої онкології (SIOP).

 

Детальніше...

 

Держбюджет отримав рекордні 43,6 мільярда гривень надходжень від акцизів на сигарети

Надходження від тютюнових акцизів до Державного бюджету України, за даними Держказначейства, у 2018 році склали 43,6 млрд гривень, що на 9,3% більше, ніж у 2017 році. Значне зростання доходів є результатом підвищення специфічного акцизу на тютюнові вироби на 29,7% з 1 січня 2018 року, - йдеться на сайті Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

 

Детальніше...

 

Підготовка викладачів з екстреної медичної допомоги

З метою уніфікації навчання з питань надання домедичної та екстреної медичної допомоги ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» з 2019 року запроваджується сертифікація викладачів навчально-тренувальних центрів ЕМД та МК, викладачів закладів вищої освіти, які будуть здійснювати підготовку фахівців на додипломному та післядипломному рівнях.

 

Детальніше...

 

11 лютого Європейський день екстреного виклику 112

Одним із показників життя європейців є високий рівень безпеки громадян, захист особистого і державного майна. В Європі прийняті закони і розроблені стандарти побудови Єдиної служби порятунку 112. Наявність такої служби в державі є необхідною умовою для вступу до Євросоюзу.

 

Детальніше...

 

700 осіб пролікувались в Центрі вертебрології та реабілітації

Майже 3 місяці працює на Житомирщині оновлений Центр вертебрології та реабілітації. За цей час фахівці пролікували 639 пацієнтів, з яких 50 – учасники АТО/ООС, - йдеться на сайті ОДА.

 

Детальніше...

 

11 лютого - Всесвітній день хворого

Цього дня у різних країнах відзначають Всесвітній день хворого, який запровадили з метою підтримати всіх, кого хто переносить будь-яку важку хворобу і бореться з нею.

 

Детальніше...

 

Городницька, Пулинська, Станишівська ОТГ візьмуть участь в ініціативі «Стратегічне планування та фінансові аспекти первинної медичної допомоги на рівні громади»

20 громад відібрали для участі в ініціативі «Стратегічне планування та фінансові аспекти первинної медичної допомоги на рівні громади», яка буде впроваджуватися з березня по червень 2019 року Програмою «U-LEAD з Європою».


 

Детальніше...

 

9 лютого – Міжнародний день стоматолога

Станом на 1 січня 2019 року в області працює 12 стоматполіклінік, у тому числі й 1 дитяча поліклініка у м. Житомирі. До складу 42 лікувально-профілактичних закладів входять стоматвідділення, стоматкабінети, 25 зубопротезних відділень та кабінетів, а також 6 кабінетів, де надають ортодонтичну допомогу в основному дитячому населенню. Впродовж 2018 року такі стоматкабінети працювали в загальноосвітніх школах та у 12 обласних  закладах.

Детальніше...

 

Як змінилась система охорони здоров’я

Більше половини українців обрали свого лікаря і 76% з них задоволені якістю послуг. Ще більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків і абсолютно усі - до ефективних вакцин за Календарем. Медики отримали можливість заробляти більше грошей, а шанси хабарників різко пішли на спад. Водночас посилились вимоги при вступі на медичні спеціальності.

Детальніше...

 

В області відбулася науково-практична конференція «Актуальні проблеми лікування патології хребта»

6 лютого  на базі КВНЗ "Житомирський медичний інститут" Житомирської обласної ради відбулася науково-практична конференція  «Актуальні проблеми лікування патології хребта» для ортопедів-травматологів, неврологів та нейрохірургів області. Захід проходив під егідою та за участі науковців клініки патології хребта ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України".

Детальніше...

 

Уряд України висловив підтримку Уляні Супрун

Уряд України занепокоєний тим безпрецедентним тиском, який здійснюється останнім часом різними способами з метою зупинки зусиль з реформування галузі охорони здоров’я, які здійснює команда Міністерства охорони здоров’я на чолі з в.о. міністра Уляною Супрун.

Детальніше...

 

НСЗУ підписала договори з 1185 закладами, які надають первинну медичну допомогу

1185 медичних закладів стали партнерами Національної служби здоров’я за результатами подання заяв на підписання договорів на 2019 рік. Серед них – 104 приватні клініки та 100 ФОПів. У січні НСЗУ вже виплатила закладам за договором 1 349 268 801 грн. З них 6 491 183 грн. - приватним медичним закладам та ФОПам.

Детальніше...

 

Новий перелік доступних ліків: безоплатних препаратів стало більше

У МОЗ України затвердили новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати.

Детальніше...

 

Майбутні вчителі та лікарі, що працюватимуть в селах, можуть першочергово вступити на бюджет

Цьогоріч  вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджет. Воно поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я». Відповідне роз’яснення надає Міністерство освіти і науки України.

Детальніше...

 

Рак - це не вирок

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку (англ. Union for International Cancer Control, UICC) та відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності населення земної кулі щодо питань проблематики онкологічних захворювань, актуальності заходів раннього виявлення злоякісних новоутворень та можливостей своєчасного їх лікування.

Детальніше...

 

Медичний календар на лютий

4 лютого – Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. Ця дата встановлена для того, щоб привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, підвищити поінформованість населення про онкологічні захворювання і значно знизити смертність від раку. 2019 рік стане першим роком нової трирічної кампанії «Я є і я буду» («I Am and I Will»). Нова кампанія сприятиме діалогу і обговоренню восьми ключових питань:

2019_01_31_01

- усвідомлення, розуміння, міфи та дезінформація;

- профілактика та зменшення ризику раку;

- діяльність уряду та підзвітність;

- рівність у доступі до онкологічних послуг;

- крім фізичного, психічний і емоційний вплив;

- зменшення розриву у рівні професійності медичних працівників;

- фінансовий та економічний тягар;

- стратегічне співробітництво.

Нова тема - це заклик до особистої зацікавленості кожного, що він може зробити для зменшення зростаючого впливу раку.

6 лютого - Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи. Це процедури, спрямовані на зміну або нанесення каліцтв жіночим геніталіям з немедичною метою. Вони можуть призводити до важких кровотеч та інших медичних проблем, включаючи утворення кіст, інфекції, безпліддя, а також ускладнення при пологах і підвищений ризик смерті новонароджених. Така практика розповсюджена головним чином у 29 країнах Африки і Близького Сходу, а також у деяких країнах Азії, включаючи Індію, Індонезію, Ірак і Пакистан, і в регіонах Латинської Америки.

9 лютого – Міжнародний день стоматолога. 9 лютого 249 року за віру у Христа в Олександрії було спалено живцем доньку тамтешнього чиновника Аполлонію. Перед стратою кати вирвали їй усі зуби. Відтак народилася легенда: якщо помолитися святій Аполлонії (її канонізували 300 року), то зубний біль вгамується. Культ Аполлонії швидко поширився Європою. Зображення цієї миловидої дівчини зі щипцями у руках були майже у кожній церкві. На початку XVIII століття, з легкої руки П’єра Фошара, який є засновником стоматології як науки та професії, Аполлонія стала покровителькою не лише людей із зубним болем, а й тих, хто покликаний цей біль усувати.

11 лютого – Всесвітній день хворого. Вперше був відзначений католиками у 1993 році. Люди в усьому світі у цей день моляться за хворих, щоб полегшити їх страждання.  Прикметно, що саме 11 лютого Іоанну Павлу II був поставлений діагноз хвороби Паркінсона, а Папа Бенедикт XVI заявив, що зречеться Святого престолу в зв’язку з поганим станом здоров'я. Цей день - не тільки привід задуматися про дбайливе ставлення до свого здоров'я, а й нагадування всім людям про те, що байдужості і відсутності гуманності немає місця в цьому світі. Найголовніше, що необхідно хворій людині, - це моральна підтримка, увага, співчуття. Кожен з нас може допомогти хворому, проявивши турботу про нього і поділившись з ним своїм душевним теплом.

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Це день маленьких героїв, які борються зі страшною хворобою. День радості за переможців і день пам'яті про тих, хто не зміг подолати недугу. Кампанія цього року зосереджена на гаслах: «Більше немає болю» та «Більше немає втрат» для дітей, хворих на рак, та їхніх сімей. Для досягнення цієї мети потрібно забезпечити права на ранню і якісну діагностику, на доступ до життєво необхідних лікарських засобів, на відповідне і якісне медичне лікування, на лікування без болю і страждань, а коли одужання неможливо досягти, право дитини на безболісну смерть. 28 вересня 2018 року на Генеральній Асамблеї ООН Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про свою нову Глобальну ініціативу по боротьбі з дитячим раком, мета якої полягає в тому, щоб до 2030 р. довести загальносвітовий показник виживання всіх хворих на рак дітей як мінімум до 60%. Це означає збільшення показника ефективності лікування приблизно вдвічі і порятунок ще одного мільйона життів у майбутні десять років. Надіньте цього дня символічну «Золоту стрічку», щоб висловити підтримку і солідарність у боротьбі з дитячим раком.

28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань. За ініціативою європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS найрідкісніший день у році - 29 лютого - офіційно отримав статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки свято відзначається 28 лютого. Є понад 6000 рідкісних захворювань, які вражають понад 300 мільйонів людей у всьому світі. Тема 2019 року - «Взаємозв'язок між здоров'ям і соціальним захистом» закликає до кращої координації догляду за хворими на рідкісні хвороби.

Прес-центр УОЗ.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту