Новини

Велике будівництво на Житомирщині: у Бердичівському районі наближається до завершення реалізація кількох проєктів у сфері охорони здоров’я

Програмі Президента України “Велике будівництво” підлягають об’єкти інфраструктури усіх сфер, включаючи медичні заклади. Як проходить будівництво приймального відділення та сільських амбулаторій у Бердичівському районі проінспектували 13 квітня народні депутати України Арсеній Пушкаренко та Богдан Кицак.

 

Детальніше...

 

Житомирщина отримала 5320 доз вакцини Sinovac Biotech Ltd

З 14 квітня 2021 року на Житомирщині відбудуться перші щеплення пріоритетних груп зареєстрованою вакциною виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. За розподілом Міністерства охорони здоров’я, Житомирська область отримала 5320 доз. Наразі профільне міністерство завершило всі процеси перевірки й лабораторний контроль вакцини.

 

Детальніше...

 

COVID-19 на Житомирщині: Наталія Остапченко проінспектувала готовність лікарень у Пулинах і Новограді-Волинському

Для визначення готовності закладів охорони здоров’я для госпіталізації в Житомирській області пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та надання медичної допомоги розпорядженням голови Житомирської ОДА від 07.04.2021 № 246 при облдержадміністрації створено моніторингову комісію, контроль за роботою якої здійснюватиме перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

Детальніше...

 

Житомирщина може стати пілотним регіоном України, де запрацює екстрена служба 112

Голова обласної ради Володимир Федоренко зустрівся з генеральним директором компанії «IT Space» Нуржаном Нуралбаєвим (Республіка Казахстан), який презентував проєкт єдиної чергово-диспетчерської служби 112.

Детальніше...

 

Велике будівництво на Житомирщині. Відкриття АЗПСМ у Краснополі

Під час робочої поїздки до Краснопільської громади 07 квітня голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко взяв участь у відкритті амбулаторії загальної практики - сімейної медицини у с.Краснополі.

Детальніше...

 

Атестація 2021: відповіді на найпоширеніші запитання

1. Чим відрізняється підготовка пакету документів для «атестації» від «подачі освітнього портфоліо»?

Детальніше...

 

Координаційна зустріч з питань безпеки вакцин, готовності до криз та кризової комунікації

ВООЗ в Україні разом із партнерами продовжує підтримувати впровадження вакцинації проти COVID-19 в Україні.

 

Детальніше...

 

В обласній раді вивчають можливості придбання лінійного прискорювача

Питання придбання лінійного прискорювача для Житомирського обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради було розглянуто на засіданні робочої групи.

 

Детальніше...

 

Романівська лікарня придбала новий автомобіль «Chery Tiggo»

Інформація про закупівлю розміщена на сайті державних закупівель «Прозорро». Авто придбали за 303 456 грн. Новий автомобіль було доправлено до лікарні 24 березня.

 

Детальніше...

 

Бердичівська лікарня має власну кисневу станцію

У Бердичівській міській лікарні наприкінці березня запустили в роботу стаціонарну кисневу станцію, яка забезпечить безперебійне постачання пацієнтам медичного кисню. Вартість такої станції – півтора мільйона гривень. Це кошти національної служби здоров’я України та державної субвенції.

 

Детальніше...

 

Велике будівництво. На Житомирщині побудовано ще дві сучасні сільські амбулаторії

У Житомирській області триває реалізація програми Президента “Велике будівництво”. Завершено будівництво ще двох сільських амбулаторій – у Першотравневому Гладковицької громади та Покалеві Овруцької громади.

 

Детальніше...

 

Атестації у 2021 році: основні зміни

МОЗ відновлює атестації лікарів, провізорів, фармацевтів, професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров’я та молодших спеціалістів з медичною освітою.

15 березня 2021 року за № 319/35941 у Міністерстві юстиції України було зареєстровано наказ МОЗ від 19.01.2021 року № 74 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України». Станом на сьогодні наказ направлено для публікації в офіційних джерелах, одразу після якої він набере чинності.

Наказом передбачено відновлення атестацій в період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з дотриманням протиепідемічних заходів.

Також, наказ врегульовує ряд питань, що стосуються безперервного професійного розвитку лікарів та критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку.

Атестаційні комісії з дати набрання чинності наказом МОЗ від 19 січня 2021 року № 74 в одноденний термінмають затвердити та опублікувати на офіційному вебсайті закладу, при якому створено комісію, графік засідань атестаційних комісій для розгляду документів, які були подані на чергову атестацію, але не були розглянуті у зв’язку з установленням Кабінетом Міністрів України карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та провести перше засідання атестаційних комісій не пізніше ніж через десять днів з дати набрання чинності наказу МОЗ від 19 січня 2021 року № 74.

Основні зміни, які внесено до Порядку проведення атестації лікарів, який затверджений наказом МОЗ від 22 лютого 2019 року № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»:

  • присвоєння наступної кваліфікаційної категорії може бути проведено не раніше ніж через один рік з дати попередньої атестації за умови перевищення мінімальних вимог щодо кількості балів безперервного професійного розвитку;
  • лікарі, які бажають пройти атестацію подають необхідні документи до атестаційної комісії за місяць до початку її роботи;
  • за види діяльності, які не стосуються відповідної лікарської спеціальності (або спеціальностей) лікаря, враховуються не більше ніж 8 балів щорічно;
  • особисте освітнє портфоліо за відповідний річний період подається лікарем для щорічної перевірки до відділу кадрів за місцем роботи до 01 березня;
  • у 2021 році строк подання особистого освітнього портфоліо подовжується на місяць з дати набрання чинності наказу, яким вносяться зміни;
  • особисте освітнє портфоліо за результатами проходження безперервного професійного розвитку створюється для кожної спеціальності, за якою лікар проходить атестацію;

 

Звертаємо увагу! За умови відповідності видів діяльності, за які нараховуються бали безперервного професійного розвитку, кожній зі спеціальностей лікаря, інформація про такі види діяльності може бути включена до декількох освітніх портфоліо.

  • графік засідань атестаційних комісій розміщуватиметься на офіційному вебсайті закладу вищої медичної освіти або Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, при яких створені комісії;
  • у разі зміни графіку засідань атестаційних комісій секретар комісії зобов’язаний повідомити осіб, які проходять атестацію, про зміни в графіку не пізніше ніж за три дні до дати проведення засідання, надіславши оновлений графік на їх електронні адреси;
  • удосконалено критерії нарахування балів безперервного професійного розвитку. Зокрема, врахування балів за підвищення кваліфікації на циклах тематичного удосконалення здійснюватиметься не більше 2 разів на 5 років, незалежно від кількості пройдених циклів тематичного удосконалення. Можливість отримання балів не лише за участь у тренінгах, конференціях та тематичному навчанні, але й за проведення таких заходів за умови наявності у тренерів сертифікатів міжнародних організацій.

Звертаємо увагу!

Відповідно до пункту 7 наказу МОЗ від 22 лютого 2019 року № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» лікарям, які були безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) зараховується 50 балів безперервного професійного розвитку. Бали зараховуються на підставі довідки, наданої керівником закладу охорони здоров’я, де лікар брав участь у роботах з ліквідації захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Оскільки у 2020 році атестації не проводилися, 50 балів за зазначений вище вид робіт враховуватиметься при поданні документів на чергову атестацію у 2021 році та в наступні роки відповідно до вимог пункту 5 наказу МОЗ від 22 лютого 2019 року № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».

Пресцентр МОЗ

 

Уряд посилив умови в’їзду в Україну для подальшого запобігання поширенню COVID-19

Відтепер для перетину кордону іноземці повинні мати і негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 р. № 230 внесено зміни до постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236.

Зокрема, відповідно до внесених змін, щоб потрапити в Україну, іноземці, окрім обов’язкового полісу страхування, як це було визначено до цього, повинні мати і негативний результат тестування на COVID-19. Він має бути зроблений методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більше як за 72 години до перетину державного кордону.

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Варто врахувати, що Постановою чітко визначено категорію осіб, які становлять винятки.

Окрім цього, внесені зміни і щодо перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства. Зокрема визначено, що наявність поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування не потрібно іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, працівникам представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні.

Також виключено норму формування Міністерством охорони здоров’я переліку держав зі значним поширенням COVID-19, що в свою чергу впливало на самоізоляцію осіб.

У той же час наразі визначено, що з-поміж інших самоізоляції підлягають громадяни України, які перетинають державний кордон, за винятком деяких категорій, зокрема, й тих, хто має негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону.

Внесено зміни й щодо пропуску через КПВВ осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Зокрема, без самоізоляції будуть пропускатися громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, та особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації.

Крім того, змінами закріплені повноваження, що посадові особи Державної прикордонної служби перевіряють встановлення мобільного додатка громадянами.

Державна прикордонна служба України

Джерело: https://bit.ly/2PfQo7E

 

В обласній раді триває підготовка до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

Засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, відбулось 23 березня в онлайн-режимі. Участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради Володимир Ширма та заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Градівський.

 

Детальніше...

 

Брифінг Житомирської ОДА щодо реалізації в області Програми Президента “Велике будівництво”

19 березня перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела онлайн-брифінг із питань реалізації в області у 2021 році Програми Президента “Велике будівництво”.

 

Детальніше...

 

19 березня – Всесвітній день сну

Проводиться щорічно в п’ятницю перед весняним рівноденням з ініціативи Міжнародної асоціації медицини сну, починаючи з 2008 року. Він спрямований на привернення суспільної уваги до проблеми сну та її медичних, освітніх і соціальних аспектів. Гасло 2021 року – «Регулярний сон для здорового майбутнього».

 

Детальніше...

 

У житомирській поліклініці почали робити обстеження на мамографі, придбаному за 9 млн, наразі перевіряють медпрацівників

З початку березня 244 жінки пройшли обстеження на цифровій мамографічній системі, яка була придбана за бюджетні кошти та встановлена у приміщенні житомирської поліклініки № 1.

Лише за ранок 18 березня 11 пацієнток зробили дослідження молочних залоз. За словами завідуючого Житомирським міським мамологічним центром, в першу чергу перевіряють медичних працівниць, проте обстеження на цьому апараті є безкоштовним для всіх.

 

Детальніше...

 

До кінця березня регіони отримають понад 400 нових автомобілів швидкої допомоги

До кінця березня кожна область отримає нові автомобілі швидкої допомоги. Наказ про їхній розподіл підписав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 416 «швидких» будуть відправлені в регіони відповідно до договорів, укладених Державним підприємством «Медичні закупівлі України». Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту