Новини

На Житомирщині презентували стратегію Національної реформи громадського здоров’я

15 серпня 2019 року Житомирський обласний центр громадського здоров’я у співпраці з Житомирським центром розвитку місцевого самоврядування,  командою секторальних реформ Програми U-LEAD з Європою за участі фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України та представниками МОЗ України провів робоче засідання органів місцевого самоврядування та головних лікарів ОТГ про впровадження профілактичних програм задля збереження та зміцнення здоров'я населення.

Детальніше...

 

Володимир Ширма: Бердичівський госпіталь для ветеранів – заклад не на одне десятиріччя

Голова обласної ради Володимир Ширма 7 серпня під час візиту в  КНП «Госпіталь ветеранів війни», що у Бердичеві, наголосив на необхідності проведення капітального ремонту як мінімум одного лікувального корпусу закладу.

 

Детальніше...

 

8 серпня – Всесвітній день гарного зору

За допомогою зору людина отримує близько 90 відсотків інформації про навколишній світ. За даними ВООЗ, кількість сліпих дітей у світі щороку зростає на 1 млн осіб, кожні 5 секунд зір втрачає одна доросла людина і кожну хвилину – одна дитина. Як зберегти дітям здорові очі та що спричиняє захворювання очей у дітей, говоримо про це з координатором УОЗ ОДА за напрямом «Дитяча офтальмологія» С.В.Корбутяк.

 

Детальніше...

 

ЧОМУ СЛІД ОБИРАТИ ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ?

6 серпня в Житомирському обласному перинатальному центрі відбувся круглий стіл на тему «Підтримка та популяризація грудного вигодовування дітей сьогодні – запорука української здорової нації в майбутньому», що був присвячений Всесвітньому тижню підтримки грудного вигодовування. У заході взяли участь як медичні працівники центру, так і майбутні матусі. Зустріч провели за підтримки департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА.

 

Детальніше...

 

Ювілей мудрості, життєвого і практичного досвіду

Кажуть, історію творять люди, бо саме людина своєю добросовісною працею вписує сторінки в історію лікувального закладу, в якому вона працює.

 

Детальніше...

 

Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

Щорічно з 01 по 07 серпня 2019 року проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.

 

Детальніше...

 

Медичний календар на серпень

2019_07_31_01

1-7 серпня - Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Встановлений на честь Декларації про заохочення і підтримку грудного вигодовування, підписаної в серпні 1990 р. Грудне вигодовування сприяє зміцненню здоров'я як матері, так і дитини. Цьогорічна кампанія має на меті інформувати про те, як гендерна рівність батьків у суспільстві впливає на успішність та тривалість грудного вигодовування. В Україні 1-7 серпня проводитиметься Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під гаслом: «Розширюючи права та можливості батьків, сприяємо грудному вигодовуванню!».

6 серпня - Міжнародний день «Лікарі світу за мир». Керуючись гаслом: «Лікарі зобов'язані запобігати тому, що вони не можуть лікувати», активісти-медики зіграли важливу роль у кампаніях щодо заборони атмосферних і підземних ядерних вибухів та надання допомоги в закритті випробувальних полігонів і виробничих об'єктів ядерної зброї.

8 серпня - Міжнародний день офтальмології. Зір є найважливішим з органів чуття, саме за допомогою нього людина отримує більшу частину інформації про навколишній світ, але, відповідно, на очі доводиться дуже велике навантаження, особливо у світі електроніки та комп'ютерних технологій. Тому надзвичайно важливо регулярно відвідувати лікаря з профілактичною метою, навіть якщо ви не відчуваєте проблем із зором.

9 серпня - День святого великомученика Пантелеймона - покровителя всіх лікарів і цілителя хворих. Цей святий, поряд з Миколаєм-чудотворцем, був і залишається в українців одним із найшанованіших святих. Пантелеймон жив у Нікомедії й служив лікарем в імператора Галерія Максиміна; лікував він і співгромадян, до того ж – безкоштовно. Пантелеймона стратили за віру – святий не зрікся Христа і загинув мученицькою смертю. Ікона Святого Пантелеймона полегшить біль кожному хворому. Відомо, що з її допомогою лікують не тільки фізичні, але і душевні недуги. Головне, щоб молитва була щирою.

19 серпня - Всесвітній день гуманітарної допомоги. Кампанія 2019 року присвячена жінкам, які працюють у районах, охоплених кризами і конфліктами. Поряд з чоловіками ці жінки ризикують власним життям, щоб врятувати інших. Вони часто першими приходять на допомогу і останніми залишають небезпечні райони. Ці жінки заслуговують глибокої вдячності. Сьогодні їх робота, як ніколи, необхідна для зміцнення гуманітарної діяльності по всьому світу. Цим жінкам і всім працівникам сфери гуманітарної допомоги необхідно забезпечити гарантований захист на всіх рівнях.

29 серпня - Міжнародний день дій проти ядерних випробувань. Історія ядерних випробувань - це історія страждань. Руйнівні наслідки ядерних випробувань виходять за межі національних кордонів і включають вплив на навколишнє середовище, здоров'я, продовольчу безпеку і економічний розвиток. Досвід і історія продемонстрували нам жахливі і трагічні наслідки випробувань ядерної зброї, особливо тоді, коли вони виходили з-під контролю. 2 грудня 2009 року шістдесят четверта сесія Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, одноголосно прийнявши резолюцію 64/35, оголосила 29 серпня Міжнародним днем ​​дій проти ядерних випробувань. Резолюція закликає до активнішого інформування людей «про наслідки випробувальних вибухів ядерної зброї та будь-яких інших ядерних вибухів і необхідності їх припинення як одного із засобів досягнення мети побудови світу, вільного від ядерної зброї».

Прес-центр УОЗ.

 

 

 

З метою підтримки розвитку системи крові в Україні і в області

30 липня для ознайомлення з роботою служби крові Житомирської області на запрошення УОЗ ОДА та обласного центру громадського здоров’я наше місто відвідала делегація ДУ «Центр громадського здоров’я  Міністерства охорони здоров’я України» у складі Ірини Славінської, начальниці відділу безпеки крові та донорства, Валентина Десятника, фахівця відділу безпеки крові та донорства і Мухаммеда Фарука Абуельфарага, експерта проекту підтримки розвитку служби крові України.

Детальніше...

 

Відбулась колегія УОЗ ОДА

26 липня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів т.в.о.начальника управління охорони здоров’я С.В.Березовський за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф.Супряги.

Детальніше...

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТАМИ: яким є наш напрямок?

25 липня у Житомирі в консультативно-діагностичній поліклініці ОКЛ імені О.Ф. Гербачевського відбувся круглий стіл на тему: «Вірусні гепатити. Спільні зусилля в подоланні епідемії». Захід було проведено в рамках Всесвітнього дня боротьби з гепатитами (28 липня) та організовано за ініціативи Обласного центру громадського здоров’я.

 

Детальніше...

 

Черговий подарунок обласному перинатальному центру від Збройних сил США

25 липня Житомирський обласний перинатальний центр отримав чергову гуманітарну допомогу від Європейського командування Збройних сил США на загальну суму 1861119 грн, яка дозволить покращити матеріально-технічну базу цього обласного медичного закладу, де щодня з’являються на світ новонароджені громадяни нашої країни. Це вже третій етап благодійного проекту перинатального центру зі Сполученими Штатами Америки: у 2008 році завдяки підтримці був утеплений та пофарбований фасад медзакладу і відремонтоване приймальне відділення, а у 2012 році відбулася передача автомобілів швидкої допомоги.

 

Детальніше...

 

Медреформа: що далі?

Вже за півроку медичної реформи в нашому житті стане більше. Набагато більше - вона пошириться на всі державні та комунальні медичні заклади та на всіх лікарів, які в них працюють. Це і лікарні, і поліклініки, і пологові будинки, і навіть інститути Національної академії медичних наук. Навіть депутатська “Феофанія” не уникне реформи (хоча були варіанти).

Детальніше...

 

Здоров’я починається з піклування про себе

Хворобам треба активно запобігати, а не сподіватися на успішне лікування. Хронічними хворобами можна радше керувати, вміти з ними жити, але не вилікувати раз і назавжди. Інфекційні хвороби треба спиняти щепленнями та гігієною, а не боротися з наслідками — епідеміями та ускладненнями. Це не означає безсилля терапії. Це означає силу превентивної медицини. 

 

Детальніше...

 

На Житомирщині активно будують 22 нові амбулаторії – у більшості вже проводять внутрішні роботи

На Житомирщині не зупиняється процес будівництва 22 амбулаторій нового зразка із житлом для лікарів.

 

Детальніше...

 

ПРО ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ІМУНІЗАЦІЇ ВІД КОРУ на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

17 липня в малому залі облдержадміністрації відбулось чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови ОДА, першого заступника голови комісії Олексія Ясюнецького. Одним з питань, винесених на розгляд членів комісії було питання про додаткові заходи імунізації від кору, ініційоване УОЗ ОДА та обласним центром громадського здоров’я, адже незважаючи на проведення у минулому році усіх систематичних заходів з імунізації проти кору дитячого населення, захворюваність залишається досить високою.

 

Детальніше...

 

Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Питання придбання в обласний онкологічний диспансер відповідного медичного обладнання та ремонту приміщення для нього обговорили 17 липня на наради, яку провів голова обласної ради Володимир Ширма. Участь у нараді взяли т.в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, головний лікар закладу Ігор Сабадаш, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

 

Детальніше...

 

Володимир Ширма оглянув у протитуберкульозному диспансері лабораторію, яка будується за 1 млн євро грантових коштів

Голова обласної ради Володимир Ширма 16 липня відвідав комунальні медичні заклади, де оглянув приміщення, що ремонтують для реалізації освітнього та медичного проєктів.

Детальніше...

 

16 липня – День бухгалтера України «Бухгалтер має любити свою роботу, а головне – мати бажання працювати»

Одне з важливих місць у ритмічній роботі лікарні займає її бухгалтерія, що є самостійним структурним підрозділом лікувального закладу, який в свою чергу підпорядковується головному лікарю. Роботи в бухгалтера вистачає, він проводить нарахування та виплату заробітної плати лікарям, розрахунки за спожиті енергоносії, медикаменти, продукти харчування і взагалі забезпечує процес формування матеріально-технічної бази – від найбільшого обладнання, на якому працює лікар, до найменших дрібниць, які конче необхідні для роботи медперсоналу та функціонування закладу в цілому. Таким чином бухгалтера лікувального закладу і лікаря об’єднує спільна мета – забезпечення надання спеціалізованої висококваліфікованої стаціонарної та поліклінічної (консультативної) медичної допомоги дитячому населенню області, як це здійснюється, зокрема, в обласній дитячій клінічній лікарні.

 

Детальніше...

 

Громадське здоров’я 2019: тренінг для лікарів ОТГ Житомирської області

9-12 липня 2019 року в Житомирі відбулися 2 тренінги на тему «Громадське здоров’я: заходи з розбудови потенціалу фахівців первинної медичної допомоги» для медичних працівників ОТГ Житомирської області. Тренерами виступили фахівці КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради Ірина Огійчук, Ліна Возна та Наталія Цалко, а також доктор Ольга Пушина і Альона Рижкова, радниця з питань громадського здоров’я, як представниці Програми «U-LEAD з Європою». Серед основних завдань тренінгу було: ознайомлення учасників з поняттям громадського здоров’я та його структурою та формування у них розуміння ролі медичної практики безпосередньо в діяльності системи громадського здоров’я.

 

Детальніше...

 

Шкільний медогляд 2019: що необхідно знати

З кожним днем наближається осінь, а отже, і підготовка дітей (та батьків) до школи. Одним з найважливіших питань цієї підготовки щороку є проходження медогляду. Які ж його особливості цьогоріч та що слід знати батькам, розповідає Галина Богданівна Перчик, в.о. заступника головного лікаря КП «ЦПМСД» Житомирської міської ради з охорони дитинства та материнства.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту