Новини

МОЗ України буде моніторити, як обирають лікарів майбутніх сільських амбулаторій

Інформація про кількість лікарів і декларацій про вибір лікаря у 512 сільських амбулаторіях, які будуть побудовані у рамках заходів на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, тепер доступна онлайн (https://public.tableau.com/profile/nastiach#!/vizhome/UPD_declarations/sheet2 ).

2018_10_18_00001 

У нових сучасних амбулаторіях в українських селах мають надавати послуги первинної медичної допомоги лікарі, яким пацієнти довірять своє здоров’я. Кваліфікований лікар у селі, який має комфортні умови роботи та достойну оплату праці, — ключова мета МОЗ України.

 

Кожна побудована амбулаторія має бути з лікарем. Міністерство охорони здоров’я буде моніторити, щоб у кожній амбулаторії були лікарі, яких обрали пацієнти.

 

Нагадаємо, наказами Мінрегіону України за погодження МОЗ України  визначено перелік з 512 проектів сільських амбулаторій, що будуть побудовані у сільській місцевості  всіх регіонів України. Загалом на це розподілено 2,7 млрд грн.

 

У Вінницькій області побудують 14 амбулаторій, Волинській - 9, Дніпропетровській - 18, Донецькій - 23, Житомирській - 22, Закарпатській - 16, Запорізькій - 17, Івано-Франківській - 26, Київській - 17, Кіровоградській - 18, Луганській - 11, Львівській - 43, Миколаївській - 14, Одеській - 29, Полтавській - 37, Рівненській - 34, Сумській - 13, Тернопільській - 18, Харківській - 30, Херсонській - 25, Хмельницькій - 27, Черкаській - 23, Чернівецькій - 7, Чернігівській - 21.

Серед затверджених проектів:

  • амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря без житла - 155 об’єктів;
  • амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря з житлом - 153 об’єкти;
  • амбулаторії групової практики на 3-4 лікаря - 188 об’єктів;
  • центри первинної медико-санітарної допомоги на 5-7 лікарів - 17 об’єктів.

 

Станом на 12 жовтня вже розпочато будівництво 38 нових амбулаторій.

Прес-служба МОЗ

 

Чому потрібно зробити щеплення проти грипу і як пройти вакцинацію

На початку епідемічного сезону грипу Центр громадського здоров’я МОЗ України нагадує, чому потрібно вакцинуватися проти грипу, кому треба зробити щеплення насамперед, які вакцини є в країні і як пройти вакцинацію.

 

Детальніше...

 

18 жовтня - Міжнародний день менопаузи

Цей стан абсолютно, природний. У  певному віці його переживає кожна жінка без винятку. Клімактеричні зміни в організмі жінок викликають зниження або повне згасання функції яєчників та всієї дітородної системи.

 

Детальніше...

 

Благодійна допомога маленьким пацієнтам

Представники Всеукраїнського благодійного фонду «Допомагати просто» (директор А.М. Павлова) та ТОВ “Медівей” (директор Ю.С. Капась) передали  КУ “Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня” Житомирської обласної ради новий надсучасний апарат експертного класу ARC-350 з комплектуючими. Загальна  вартість електрохірургічного апарата становить близько 500 тисяч гривень. Він призначений як для відкритої, так і для лапароскопічної (малоінвазивної) хірургії.

2018_10_18_01

Обладнання дозволить дитячим хірургам значно скоротити час проведення операцій, покращити якість їх роботи та пришвидшити терміни одужання маленьких пацієнтів.

2018_10_18_02

Адміністрація і спеціалісти ОДКЛ щиро завдячують благодійникам та українському представництву компанії “BOWA-medical” за сучасне обладнання, завдяки якому покращиться якість надання хірургічної допомоги дітям Житомирщини.

Прес-центр УОЗ

 

У рамках тижня психічного здоров’я

16 жовтня у  рамках  проведення тижня, присвяченого  Всесвітньому дню психічного здоров’я в Житомирській обласній психіатричній лікарні №1 проводились різноманітні  заходи, серед яких - інтерв’ю із заступником головного лікаря з медсестринства, опубліковано ряд статей в засобах масової інформації з порадами про важливість збереження психічного здоров’я від лікарів – психіатрів, лікарів – інтернів та психологів. Протягом декількох днів поспіль на базі лікарні проводився цілий ряд заходів, присвячених Всесвітньому дню психічного здоров’я – це святковий концерт для пацієнтів, виставка «Дари осені», випуск санбюлетенів за тематикою «Молодь і психічне здоров’я у світі, що змінюється», засідання опікунської ради дитячого психоневрологічного відділення.

2018_10_17_0001

Для підведення підсумків про проведену роботу в рамках тижня збереження психічного здоров’я в лікарню завітали представники Помісної Православної церкви - Преосвященніший  Паїсій, Єпископ Житомирський та Овруцький разом з настоятелем Свято-Михайлівського кафедрального собору, Почесним громадянином міста Житомира, головою опікунської ради дитячого психоневрологічного відділення  отцем Богданом. Почесні гості відзначили значну роботу колективу лікарні з організації надання медико-психолого-педагогічної  допомоги людям з психічними захворюваннями та  вручили Благословенні грамоти головному лікарю закладу Олександру Гусаку, заступнику головного лікаря Ірині Гриньовій, завідуючій дитячим психоневрологічним відділенням Тетяні Шевченко, завідуючий 12 відділенням Ларисі Кришталь.

2018_10_17_0002

Головний лікар закладу Олександр Гусак, в свою чергу, також щиро подякував Преосвященнішому Паїсію  та Отцю Богдану за багаторічну турботу та піклування про стан здоров’я маленьких пацієнтів лікарні, а також вручив грамоти та  букети  квітів.

2018_10_17_0003

2018_10_17_0004

Варвара Бондар,

вихователь дитячого психоневрологічного

відділення ОПЛ № 1

 

«Ескулап-Професіонал 2018»

12-13 жовтня 2018 року в Харківському національному медичному університеті відбувся ХІІ Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал 2018».

 

Детальніше...

 

В обласному медичному консультативно-діагностичному центрі з’явився новий сучасний апарат УЗД

Найсучасніший апарат ультразвукової діагностики нещодавно почав працювати в Житомирському обласному медичному консультативно-діагностичному центрі. Апарат TOSHIBA  Aplio 400 з максимальною точністю показує структуру органів та систем організму і має високу роздільну здатність,  якою не володіють інші апарати УЗД області. Цей дороговартісний апарат придбаний за позабюджетні кошти, зароблені колективом закладу.

 

Детальніше...

 

В Житомирі лікарі-онкологи провели прес-конференцію

16 жовтня в КУ «Житомирський обласний онкологічний диспансер» відбулася прес-конференція на тему: «15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком грудей» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком грудей та Всеукраїнського дня боротьби із захворюваннями на рак молочної залози.

 

Детальніше...

 

Міжнародний день білої тростини

Щороку 15 жовтня увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день білої тростини. Ця дата є  нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.

 

Детальніше...

 

Про стан імунопрофілактики населення Житомирської області за 8 місяців 2018 року

На даний час заклади охорони здоров’я області забезпечені імунобіологічними препаратами, які використовуються для вакцинації дитячого та дорослого населення відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого  наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551.

 

Детальніше...

 

12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети страждає артритом. І за останнє десятиліття тенденція до зростання числа захворювань кістково-м'язової системи та сполучної тканини, в тому числі і артритом, не знижується. Ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності.

 

Детальніше...

 

11 жовтня – Всесвітній день зору

Завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% очних захворювань можна запобігти і вони піддаються лікуванню. Проте через відсутність елементарних і доступних медичних послуг по догляду за очима мільйони людей у світі як і раніше піддаються ризику втрати зору.

 

Детальніше...

 

Реконструкція найсучаснішого центру реабілітації учасників АТО та інвалідів завершена на 95%

На Житомирщині майже завершена масштабна реконструкція центру вертебрології під центр реабілітації військових та інвалідів. Про це повідомили в облдержадміністрації.

 

Детальніше...

 

World Mental Health Day

«Молодь і психічне здоров’я у світі, що змінюється»

 

Детальніше...

 

Подарунки від азербайджанських друзів

9 жовтня  в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася благодійна акція, яку провела громадська організація «Конгрес Солідарності Азербайджанців України».

 

Детальніше...

 

В області розпочався епідемічний сезон з грипу та ГРВІ

За інформацією ДУ «Лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», за перший тиждень жовтня у Житомирській області на грип та ГРВІ захворіли 5443 особи.

 

Детальніше...

 

МОЛОДІ ЛЮДИ І ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я В СВІТІ, ЯКИЙ ЗМІНЮЄТЬСЯ

(10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров'я)

2018_10_09_1

Діти і підлітки – це найбільш дорогоцінний ресурс кожної країни, адже від молодих людей залежить наше майбутнє.

Половина усіх психічних захворювань починається в підлітковому віці. Саме в підлітковому та юнацькому віці відбувається багато життєвих змін. Для багатьох це дуже цікавий час, але це і період стресів та тривог. Формування особистісних якостей людини відбувається в умовах постійних змін – дитячий садок, школа, професійна підготовка, робота, перехід від батьків до власного самостійного життя.

Розлади емоційної сфери, тривога, депресія, самогубство, розлади харчової поведінки, зловживання алкоголем та наркотичними речовинами, небезпечний секс, ризиковані форми поведінки, надмірне захоплення віртуальними зв’язками, фізичне насильство в сім’ї, педагогічна занедбаність, бездоглядність – далеко не повний список психічних проблем дитячого віку. Крім того, багато дітей проживає в умовах гуманітарних та стихійних катастроф, військових конфліктів. Психічна травматизація, що зумовлена гібридною війною, труднощі з адаптацією до нового становища незмінно супроводжуються формуванням специфічного травматичного досвіду внутрішньо переміщених осіб. За результатами досліджень встановлено високу (83%) поширеність розладів психіки та поведінки у дітей, які безпосередньо мешкають у зоні конфлікту, це зокрема психогенні депресії, тривожні та соматоформні розлади.

Тому акцент на соціальній справедливості для дітей та молоді, які страждають на психічні розлади, є беззаперечним і зрозумілим. Проте, на жаль, до примусу та обмежень щодо пацієнтів із психічними захворюваннями, як і раніше, вдаються деякі вихователі й учителі під час надання освітніх послуг, члени родин споживачів психіатричних послуг.

Протягом останніх трьох століть догляд за пацієнтами переміщується з місць позбавлення волі (інтернатні установи закритого типу) у психіатричні лікарні та громади з підтриманим проживанням у суспільстві.

Існують три рушійні сили для цих змін. По-перше, це досвід економічно розвинених країн зі значною кількістю великих психіатричних лікарень, який свідчив про шкідливі наслідки інституалізації психіатричної допомоги та десоціалізації хворих. По-друге, це прагнення зробити психіатричні послуги доступними для всіх груп населення. По-третє, це визнання та безумовне дотримання прав людини під час соціальної підтримки та лікування осіб із розладами психіки.

Інноваційними процесами стали: інтеграція охорони психічного здоров’я із загальною лікарняною допомогою; інтеграція охорони психічного здоров’я з первинною медико-санітарною допомогою; розвиток сучасних технологій у сфері комунікації, таких як телепсихіатрія, і найголовніше – створення широкого спектра послуг безпосередньо на рівні громад.

Усі ці зусилля були обґрунтовані науковими дослідженнями та супроводжувалися переглядом законодавства у сфері психічного здоров’я. Завданнями на майбутнє стали подальше розширення прав і можливостей споживачів психіатричних послуг та їхніх родин, мінімізація стигматизації та дискримінації, збільшення доступу до закладів освіти, підтримка зайнятості.

Для вирішення поставлених завдань важливо переглянути суспільні пріоритети, визнати охорону психічного здоров’я одним із них, забезпечити більш справедливе фінансування цього напряму медицини та соціальної політики.

На сьогодні у світі існує консенсус щодо необхідності переходу від моделі медичної допомоги, побудованої на основі медичних закладів, до системи, яка спирається на організацію догляду на рівні громад і психіатричних відділень у лікарнях загального профілю.

Громадські служби психічного здоров’я сприяють більшій доступності, безперервності послуг, кращому задоволенню особливих потреб більшості користувачів, забезпечують кращу ефективність захисту прав людини і запобігання стигматизації під час надання психіатричних послуг.

Суттю нової моделі є створення структурованої співпраці зі службами первинної медико-санітарної допомоги, а також ефективна координація послуг систем охорони здоров’я та соціального обслуговування. Також дуже важливим є залучення волонтерів та батьків,  як груп первинної підтримки дітей у системі охорони психічного здоров’я.

 

Обласна психіатрична лікарня № 1

Житомирської обласної ради

 

 

 

 

В НСЗУ розпочав роботу власний контакт-центр

З 8 жовтня 2018 року офіційно розпочав свою роботу контакт-центр Національної служби здоров’я України. Короткий номер – 1677.

2018_10_09_01

Це перший в Україні подібний контакт-центр, що обслуговуватиме пацієнтів, лікарів та керівників закладів охорони здоров’я.

Відтепер жителі Житомирщини можуть подзвонити до контакт-центру НСЗУ і отримати відповіді на такі та інші запитання:

- права пацієнтів та лікарів,

- актуальна інформація щодо змін в системі охорони здоров’я,

- правила роботи сімейних лікарів та амбулаторій,

- гарантований державою пакет медичних послуг,

- особливості співпраці медичних закладів з Національною службою здоров’я України.

Інформацію можна отримати за коротким номером - 1677. Відповіді на найбільш поширені питання будуть доступні цілодобово в автоматичному режимі. Подзвонивши в робочий час, можна буде поставити питання оператору. Всі запити, вирішення яких потребує додаткового часу, будуть реєструватися і скеровуватися у відповідні підрозділи НСЗУ для опрацювання. Після розв’язання питання оператори передзвонюватимуть і надаватимуть повну інформацію про вирішення запиту. Дзвінки зі стаціонарних телефонів та мобільних операторів будуть безкоштовні.

 

Голова НСЗУ Олег Петренко зазначив, що неякісна медична допомога, або відмова в ній, можуть привести до розірвання договору Нацслужби здоров’я з медичною установою.

 

Також, за його словами, НСЗУ разом з Міністерством охорони здоров’я України буде міняти систему оцінки якості надання медичної допомоги, і в цьому процесі будуть брати участь, в тому числі, і професійні асоціації. На сайті НСЗУ буде публікуватися історія звернень громадян та відповідна реакція на них Національної служби здоров’я України.

 

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail:  pressdoz@gmail.com

 

Діагноз сибірської виразки не підтверджено

4 жовтня в Коростенському районі Житомирської області зареєстровано випадок підозри на сибірську виразку. Захворіла жінка с. Білки знаходиться на стаціонарному лікуванні з попереднім діагнозом «сибірська виразка ( шкірна форма)?»

 

Детальніше...

 

Вже з теплом

За дорученням голови ОДА Ігоря Гундича в області терміново підключають до опалення заклади соціальної сфери. Першочергово дитячі заклади. Про це 4 жовтня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту