Доступні ліки

dostupni_liky

logoeliku

Держ. інтернет-ресурси:

pr

vr

kmu

oda

or

moz

ugl

Новини

«Психічне здоров'я особистості. Скринінг психічних розладів»

Таку назву отримав тренінг, ініційований обласним центром громадського здоров’я, який відбувся 19 листопада 2019 року в центрі розвитку місцевого самоврядування, що розташований на вул. Михайлівській у Житомирі.

Детальніше...

 

Цьогоріч область отримала 7 нових авто екстреної медичної допомоги

Житомирська область вже отримала 7 автомобілів екстреної медичної допомоги за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в якості допомоги від меценатів. Шість авто «швидкої» класу «В» та один автомобіль класу «С».

Детальніше...

 

Новий автомобіль екстреної медичної допомоги передали в Коростень.

Новий сучасний автомобіль екстреної медичної допомоги класу «В» сьогодні поїде в Коростень. Це вже 7-ме авто «швидкої допомоги», яке отримала Житомирська область за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в якості допомоги від меценатів.

Детальніше...

 

Конференція «Актуальні питання педіатрії та вакцинації в умовах спалаху вакцинокерованих захворювань»

Найкращі спікери – провідні експерти з педіатрії і імунопрофілактики поділились у суботу 16 листопада у конгрес-центрі Житомирського медінституту своїми унікальними знаннями з 229 медичними фахівцями Житомирської області.

Детальніше...

 

«Визначення завдань та заходів програми громадського здоров'я Новоборівської ОТГ»

Такою була тема тренінгу, який відбувся 14 листопада 2019 року у смт Нова Борова, що в Хорошівському районі нашої області. Захід, до участі в роботі  якого були запрошені представники органів місцевого самоврядування, лікарі та медсестри ПМСД, працівники бібліотечних та освітніх закладів району, було проведено у рамках реалізації субгранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні тренерами-фахівцями обласного центру громадського здоров’я Іриною Огійчук та Ліною Возною.

Детальніше...

 

Як підвищити безпеку на українських дорогах

15 листопада 2019 року у конференц-залі обласної консультативно-діагностичної поліклініки відбулось засідання круглого столу «5-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху консолідує зусилля», ініційоване обласним центром громадського здоров’я.

 

Детальніше...

 

14 листопада – Міжнародний день логопеда

За даними статистики, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовленнєвих порушень у дітей вже має глобальний характер. Помічаючи, що дитина не вимовляє багатьох звуків, батьки часто не звертають на це уваги, мовляв, років до п’яти вона «виговориться», а між тим, говорить координатор УОЗ ОДА за напрямом «Логопедія», логопед сурдо-логопедичного кабінету п-ки  КУ «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради  Наталія Ярославівна Гаврилюк, яка має більш ніж 30-річний досвід роботи в цій галузі, досить часто цього так і не трапляється, втрачається дорогоцінний час і дитина іде до школи з порушенням мовлення, тож у результаті  - зайшовши у будь-який клас звичайнісінької школи, приблизно у десяти учнів з класу можна виявити проблеми мовлення.

2019_10_14_01

Причини цих порушень різні і їх прийнято поділяти на ендогенні і екзогенні. До ендогенних відносять багатоплідну вагітність, токсикоз у 1 та 2 половині вагітності, несумісність резус-факторів матері і дитини, інфекційне захворювання матері під час вагітності, вплив різноманітних шкідливих звичок тощо, а до екзогенних – вік батьків, випадки асфіксії при пологах, коли порушується мозковий кровообіг, стрімкі пологи, кесарський розтин, родові травми та інші. Ми консультуємо батьків дітей, починаючи з тримісячного віку. Це діти з перинатальними ураженнями, недоношені діти, яких направляє до нас кабінет катамнезу, малюки, у яких є різноманітні неврологічні проблеми, та інші. Таких дітей бажано консультувати з раннього віку, тож логопед аналізує, що на певному віковому відрізку вміє дитина і над чим потрібно батькам працювати. І тут ми виступаємо ще й як педагоги, закликаючи батьків якомога більше спілкуватися зі своїми дітьми і бути при  цьому рівноцінними партнерами, а не потурати примхам дитини, як це буває часто у родинах, де підростають, як ми їх називаємо, «принц на троні» чи «принцеса на горошині».

2019_10_14_02

Дуже важливо не пропустити так званий сензитивний період - найсприятливіший вік для розвитку тих чи інших психічних функцій (сприймання, мовлення, пам'яті тощо), що визначають психічний розвиток дитини і мають вирішальне значення для її навчання та виховання. Факторів при цьому, які пригальмовують мовлення, теж багато – це діти, які часто хворіють, соматично ослаблені, діти, у яких виявлено порушення зорового і слухового аналізатора,порушення рухової сфери, педагогічно запущені, тобто ті, які знаходяться в асоціальному середовищі, і ще категорія дітей, у яких гальмується активний словник через постійне сидіння з гаджетами, бо окрім шкідливого впливу на органи зору відбувається ще й перезбудження у корі головного мозку.

2019_10_14_03

Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення, його відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнаний і недооцінює важливість своєчасної логопедичної допомоги. А між тим, рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять. Нині у багатьох селах немає дитсадочків, а в районних поліклініках немає логопедів - фахівців, які б по суті за місцем проживання донесли до свідомості батьків, що у 4 роки дитина має промовляти не менше 1,5 тис. слів, що до п’яти років у дитини повинна вже сформуватись звуковимова, як і про те, що батькам потрібно розмовляти з дитиною, а не саджати її перед телевізором дивитись мультики, доки самі дорослі займаються власними справами.

От як було раніше, як виховували наших батьків дідусі і бабусі – брали, наприклад, з собою на город  і називали вголос те, що росте: оце морквочка, оце огірочок, і дитина повторювала, так розвивалась звуковимова  і порушення мовлення у дітей зустрічались досить рідко. Нині ж, якщо в Житомирі корекційні логопедичні групи є чи не в кожному дитячому садочку, то малюки з наших сіл, райцентрів страждають через неохопленість  - відсутність логопедів, віддаленість населених пунктів, погане транспортне сполучення, і в результаті іде така дитина до першого класу з проблемами мовлення і часто у неї з перших днів через це формується шкільна дезадаптація . Дитина не хоче іти до школи - закладу, який не розрахований на якісь вади у дошкільній освіті, їй стає просто нецікаво. Тож ми, я та моя колега - логопед Людмила Федорівна Антонюк, яка має величезний досвід роботи, намагаємось достукатись до свідомості наших батьків, щоб вони займались зі своїми дітьми, працювали над їх розвитком, а ми їх цьому навчимо. Я люблю, коли на консультацію до нас у дитячу поліклініку  приходять двоє батьків, бо вони обоє повинні брати участь у вихованні своїх дітей.

Тож з нагоди професійного свята бажаю усім колегам звуків радості в житті і чітких слів натхнення, бажаю вміло виправляти дефекти дикції і легко позбавлятися будь-яких недоліків кожного дня, а також завжди залишатися при високому професіоналізмі і чудовому настрої!

Обласний центр громадського здоров'я

 

Акція з раннього виявлення цукрового діабету

12 листопада 2019 року в консультативно-діагностичній поліклініці КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» відбулась акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

Детальніше...

 

«Роль сім’ї у профілактиці цукрового діабету»

Саме цій темі було присвячене засідання круглого столу, ініційоване обласним центром громадського здоров’я з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, яке відбулось 12 листопада  2019 року в прес-центрі обласної консультативно-діагностичної поліклініки.

Детальніше...

 

Уряд Японії передав українським лікарням діагностичне обладнання

До України надійшла наступна поставка медичного обладнання, наданого урядом Японії в рамках Угоди про технічне співробітництво та грантову допомогу.

Детальніше...

 

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: стан захворюваності та профілактика

6 листопада 2019 року в конгрес-центрі Житомирського медичного інституту за підтримки Житомирського обласного центру громадського здоров’я відбулася розширена координаційна рада до Всесвітнього дня боротьби проти діабету. Зустріч проведено в рамках курсів підвищення кваліфікації. Очолив зустріч д.м.н. Петро Яворський, проректор з практичного навчання, доцент кафедри «Сестринська справа» Житомирського медичного інституту.

 

Детальніше...

 

«Дифтерія: виклики і небезпеки сьогодення»

Такою була тема круглого столу, який відбувся 5 листопада 2019 року в конференц-залі консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської ОКЛ ім.О.Ф.Гербачевського і був ініційований обласним центром громадського здоров’я. До участі в роботі були запрошені фахівці УОЗ ОДА, обласного центру громадського здоров’я, лікарі-інфекціоністи, представники ЗМІ.

 

Детальніше...

 

ХV Поліські медичні зустрічі

5 листопада у рамках ХV Поліських медичних зустрічей відбулася міжобласна науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених захворювань», яка проходила на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського. Організатори наукового форуму – Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова,  управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації та «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради.

 

Детальніше...

 

Відновитися після інсульту

У неврологічному відділенні КНП «Бердичівська міська лікарня» відкрита палата для реабілітації хворих, які перенесли інсульт. Палата оснащена виробами медичного призначення, придбаними за рахунок коштів з міського бюджету, і розрахована на амбулаторних пацієнтів, які проходять лікування в умовах денного стаціонару неврологічного відділення від моменту виникнення інсульту до року.

Детальніше...

 

Професійні послуги від клінінгової компанії у медзакладі

З 01 жовтня 2019 р. у КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради працює «мобільна бригада», яка надає клінінгові послуги чотирьом відділенням: щоденно прибирають 33 палати та коридори.

Детальніше...

 

Медичний календар на листопад

2019_10_31_01

Листопад – місяць обізнаності про рак легень. Рак легень є одним із найпоширеніших видів раку у всьому світі і, зокрема, в Україні. Щороку в нашій країні фіксується близько 13 тис. нових випадків раку легень. Чоловіки хворіють у 5 разів частіше за жінок. Близько 80% випадків смерті від раку легенів пов'язані з курінням. Щоб зменшити ризик захворювання на рак легень, у першу чергу слід відмовитись від куріння, дотримуватись здорового способу життя і регулярно проходити профілактичні обстеження.

Movember (від англ. moustaches – вуса та november – листопад) – щорічний всесвітній флешмоб, що триває весь листопад, протягом якого чоловіки відрощують вуса з метою підвищення обізнаності людей щодо проблем зі здоров'ям у чоловіків, таких як рак простати й інших онкозахворювань, та збору відповідних пожертв.

12 листопада - Всесвітній день боротьби з пневмонією. Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно воно забирає життя 1,4 мільйона дітей у віці до п'яти років. Це більше ніж СНІД, малярія і кір, разом узяті. Втім, цю хворобу можна попередити за допомогою досить простих заходів, наприклад, імунізації та збалансованого харчування. Тому особливо важливо періодично нагадувати про пневмонію і спонукати людей до дій, здатних зупинити хворобу: поширення інформації, взаємодії з органами влади, пожертвувань на імунізацію. Саме цим активно займаються добровольці у Всесвітній день боротьби з пневмонією. А всі небайдужі можуть висловити їм солідарність, хоча б одягнувши... блакитні джинси, які стали символом Всесвітнього дня боротьби з пневмонією. Блакитний – колір офіційного прапора Глобальної коаліції проти пневмонії, а джинси є у людини будь-якого достатку. Таким чином для участі в загальносвітовій акції потрібна тільки добра воля кожного з нас.

14 листопада - Всесвітній день боротьби проти діабету. Тема 2019 року - «Сім'я та діабет». Понад 425 мільйонів людей у даний час живуть з діабетом. Більшість із цих випадків є цукровим діабетом 2 типу, якому в значній мірі можна запобігти завдяки регулярним фізичним навантаженням, збалансованій дієті та здоровому способу життя. У багатьох країнах витрати на ін'єкції інсуліну та добовий моніторинг можуть становити половину середнього доходу сім'ї. Підтримка сім'ї при лікуванні цукрового діабету має суттєвий ефект у поліпшенні результатів лікування для людей з цією хворобою. Тому важливо, щоб постійна просвітницька робота та підтримка самостійного контролю за цукровим діабетом були доступними для всіх людей з цією хворобою та їхніх сімей.

14 листопада - Міжнародний день логопеда. Значна частина пацієнтів логопеда – це, безперечно, діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Однак логопед також вирішує проблеми, пов’язані з мовною комунікативністю дорослих людей. Сфера діяльності цього фахівця не обмежується виправленням вимови окремих звуків, вона охоплює набагато ширший спектр завдань з надання допомоги людям, які страждають від вроджених фізичних відхилень мовного апарату, а також мають проблеми з вимовою і правописом. Логопеди повертають людям розкіш людського спілкування, дають можливість активно жити в суспільстві, позбутися комплексів.

17 листопада - Всесвітній день недоношених дітей. Тема 2019 року – «Передчасно народжені: забезпечення правильного догляду в потрібний час у потрібному місці». Щорічно в світі 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. В Україні впродовж останніх років частота передчасних пологів коливалася в межах 4-5%. Якщо дитина з’являється на світ раніше терміну, органи і системи у неї ще не розвинені в тій же мірі, як у доношеної. Тому вона з першої хвилини потребує медичної допомоги. Родинам, в яких передчасно народилася дитинка, необхідна турбота і підтримка не тільки з боку медпрацівників, але й суспільства загалом.

17 листопада - Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій. Гасло 2019 року: «Життя не є частиною автомобіля». Незважаючи на глобальні зусилля, дорожній рух у всьому світі все ще спричиняє велику кількість смертей, серйозних травм та захворювань як безпосередньо внаслідок аварій, так і через забруднення повітря. День пам'яті жертв ДТП закликає кожного до уваги і ввічливості на дорогах. Це забезпечить безпеку руху, а значить - збереже мільйони життів.

18-24 листопада - Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Антибіотики рятують життя і є найважливішими засобами для лікування інфекційних захворювань. Гасло цього року - «Майбутнє антибіотиків залежить від усіх нас». Постійне зловживання і неправильне використання антибіотиків у лікуванні людей та тварин сприяли появі та поширенню антибіотикорезистентності, що виникає, коли мікроби, зокрема бактерії, стають стійкими до ліків. Вдосконалення порядку призначення і використання антибіотиків у всьому світі допоможе зберегти наше здоров'я зараз, боротися зі стійкістю до антибіотиків і забезпечить доступність цих життєво важливих ліків для майбутніх поколінь.

20 листопада - Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Ця група захворювань істотно обмежує нормальне життя пацієнта через кашель, постійну задишку, що прогресує, та виділення мокротиння. Серед причин розвитку ХОЗЛ – тютюновий дим, забруднення атмосферного повітря, повітря в житлових приміщеннях, наявність пилу, диму і випарів хімічних речовин на робочих місця. Проте ХОЗЛ – захворювання, якому можна запобігти. Припинення куріння, протигрипозна та протипневмококова вакцинація, терапевтичні та реабілітаційні заходи зменшують частоту загострень і госпіталізацій.

21 листопада - Міжнародний день відмови від куріння. У далекому 1977 році цей день, вивчивши сумну статистику по цій темі, встановило онкологічне співтовариство Сполучених Штатів Америки. Було запропоновано відзначати його щорічно кожного третього четверга листопада. Незабаром до цієї ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. Щорічно тютюн призводить майже до шести мільйонів смертельних випадків. Половина дітей у світі регулярно дихає повітрям, забрудненим тютюновим димом. Серед дорослих людей тютюновий дим викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця і рак легенів. Тому давайте 21 листопада будемо прикладом один одному і проведемо цей день без сигаретного диму.

Обласний центр громадського здоров’я.

 

 

РОЗПІЗНАТИ ІНСУЛЬТ

29 жовтня 2019 року в холі консультативно-діагностичної поліклініки обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського відбулася акція до Всесвітнього дня боротьби з інсультом за підтримки Житомирського обласного центру громадського здоров’я. У межах заходу всі охочі – і пацієнти, і медпрацівники – мали змогу виміряти свій тиск та отримати міні-консультацію від спеціаліста щодо визначених показників.

 

Детальніше...

 

В обласній клінічній лікарні дотримуються стандартів чистоти, безпеки та гігієни

29 жовтня 2019 року колективу відділення інвазивних методів діагностики та лікування обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського вручили сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», що свідчить про забезпечення високого рівня гігієни на робочих місцях, налагоджену систему прибирання, знезараження інструментів, поводження з деззасобами, медичними відходами тощо. Це вже одинадцяте відділення цього лікувального закладу, яке отримало таку відзнаку.

Детальніше...

 

Уже п’яте відділення ОДКЛ отримало відзнаку “Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

29 жовтня цю відзнаку вручили хірургічному відділенню №1обласної дитячої клінічної лікарні та за результатами перевірки представника асоціації «Служби організації інфекційного контролю» підтвердило цей статус також хірургічне відділення №2 цього ж  лікувального закладу.

Детальніше...

 

Відбулося чергове засідання колегії управління охорони здоров’я

25 жовтня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я М.П. Суслик за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф. Супряги.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту