Новини

Україна перейде на амбулаторну модель лікування туберкульозу.

З другої половини 2019 р. хворі на чутливі форми туберкульозу лікуватимуться переважно амбулаторно, під наглядом сімейного лікаря. Про це розповів Viktor Liashko, перший заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

«Наступного року Україна перейде на амбулаторну форму лікування туберкульозу. Передбачається запровадження помісячної оплати сімейним лікарям за результати та контрольований процес лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі. Ми плануємо це впровадити з другого півріччя 2019 р.», — зазначив пан Ляшко.

За його словами, кошти сімейним лікарям за супровід хворих із туберкульозом може виплачувати Національна служба здоров’я України.

«Це буде доплата сімейним лікарям, які виявили хворого на туберкульоз та супроводжували процес лікування. При наданні первинної медичної допомоги впроваджується анкетування хворих на туберкульоз. Лікарі помилково вважають, що анкетування впроваджено для заміни існуючих методів діагностики. Це — неправда. Анкета впроваджується лише для того, щоб лікарі не пропускали випадки туберкульозу», — пояснив фахівець.

Віктор Ляшко наголосив, що анкетування тільки виявляє, чи є ймовірність зараження на туберкульоз. Після анкетування лікар спрямовує хворого на подальші методи діагностики, зокрема, флюорографію, бактеріоскопічні та генно-молекулярні дослідження, для визначення діагнозу.

Опубліковано на сторінці

"Центр громадського здоров'я МОЗ України" у facebook

 

 

Житомирський медичний інститут один із шести закладів в Україні отримає симуляційний центр та дослідницькі спроможності

       Українські навчальні заклади, в яких готують сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, медсестер, співпрацюватимуть з україно-швейцарським проектом «Розвиток медичної освіти в Україні». Це дозволить закладам ввести низку інновацій, вдосконалити методику навчання і зміцнити свою інституційну спроможність.

 

Детальніше...

 

Дефіцит ліків та вакцин через несвоєчасний перерозподіл в областях - неприпустимий. Уряд зобов’язав обласні департаменти охорони здоров’я контролювати наявність ліків у кожному медзакладі

Обласні департаменти охорони здоров’я зобов’язані інформувати громадськість про наявність ліків у медзакладах - вичерпна і актуальна інформація має бути відображена на офіційних сайтах. Крім того, регіональні департаменти повинні моніторити залишки ліків і вакцин у кожному медзакладі області і за потреби оперативно перерозподіляти їх між закладами. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України сьогодні, 12 грудня.

Детальніше...

 

У 2019 році на медицину Житомирщини спрямують на 115 млн грн більше, ніж у 2018-му

На галузь охорони здоров’я Житомирщини у 2019 році передбачено спрямувати на 12,5%, або 115 млн грн, більше, ніж у поточному році.

 

Детальніше...

 

Понад 800 тисяч жителів області обрали свого лікаря

За інформацією Національної електронної системи охорони здоров’я «eHеalth», у Житомирській області станом на 12 грудня 2018 року підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром 806 тисяч 350 жителів. Таким чином дві третини жителів області вже обрали лікаря, якому довіряють своє здоров’я та своїх близьких.

 

Детальніше...

 

Допомагає лікувати – телемедицина

6 грудня  в КНП ЦПМСД Новоборівської селищної ради відбувся перший сеанс телемедицини, який відбувся у тестовому режимі разом з колегами з обласної дитячої клінічної лікарні.

 

Детальніше...

 

Житомирська область повністю забезпечена вакцинами проти кору

Якісні і ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, наявні в усіх кабінетах щеплень області. Загалом станом на 1 листопада в області є 21 717 доз вакцини КПК. Це складає 103% від річної потреби області. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяців. Рівень охоплення щепленнями КПК в області залишається незадовільно низьким, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком отримали лише 71,5% дітей.

 

Детальніше...

 

На Житомирщині будують перші 9 амбулаторій

На Житомирщині активно реалізується ініціатива Президента України Петра Порошенка «Сільська медицина» – будують перші 9 амбулаторій.

Детальніше...

 

Розпочато стратегічне планування у форматі госпітальних округів

У рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я»  відбувся семінар-нарада щодо застосування Методології визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування для представників Житомирської та Чернігівської областей. Захід проходив 6-7 грудня на Київщині.

Детальніше...

 

Ігор Гундич розповів про перспективи Житомирщини 2019-2021: драмтеатр, амбулаторії, магістрат та десятки інших проектів

Будівництво амбулаторій, реконструкція обласного онкодиспансеру, прозорі офіси, новий освітній простір, культурні та спортивні об’єкти – наймасштабніші проекти, над якими працюватимуть на Житомирщині у 2019, 2020, 2021 роках.

Детальніше...

 

«Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу у молодіжному середовищі»

4 грудня у Житомирському торговельно-економічному коледжі Київського національного торговельно-економічного університету відбувся щорічний відкритий студентський  молодіжний інформаційний форум «Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу у молодіжному середовищі», який цьогоріч проходив під гаслом «Живи з позитивом – знай свій ВІЛ-статус!» у рамках просвітницьких заходів з нагоди 30-ої річниці Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

 

Детальніше...

 

Бердичівська центральна міська лікарня долучилася до проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

Одним із критеріїв надання якісної медичної допомоги є безпека пацієнта, над чим і працює адміністрація міської лікарні та колективи структурних підрозділів.

 

Детальніше...

 

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

30 листопада у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яке провів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

 

Детальніше...

 

Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського отримала десяту відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

КУ «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради продовжує отримувати відзнаки «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».

 

Детальніше...

 

Молодь за здоровий спосіб життя

29 листопада у Житомирському міському палаці культури відкрилася виставка малюнків, плакатів та коміксів «За здоровий спосіб життя» студентів закладів профтехосвіти, а також відбувся інформаційний соціальний ярмарок до Дня боротьби зі СНІДом.

 

Детальніше...

 

«Сучасні виклики та ризики поведінки молоді. Формування позитивних поглядів молоді щодо здорового способу життя»

28 листопада на базі КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради відбулася студентська науково-дослідна конференція «Сучасні виклики та ризики поведінки молоді. Формування позитивних поглядів молоді щодо здорового способу життя» за участі студентського наукового товариства і просвітницького відділу обласного медичного центру здоров'я та спортивної медицини.

 

Детальніше...

 

Вартість реабілітації у сучасному Центрі вертебрології за власним бажанням – до 3,5 тис. грн за курс

Тиждень на Житомирщині працює реконструйований сучасний Центр вертебрології та реабілітації. Наразі у медзакладі стаціонарно проходять лікування 80 пацієнтів, з яких 12 осіб - учасники АТО/ООС Житомирщини, - йдеться на сайті ОДА.  

 

Детальніше...

 

Житомирщина отримає близько 300 стентів для лікування людей з гострим інфарктом

Минув рік з моменту відкриття реперфузійного центру в Житомирській обласній лікарні де хворих з інфарктом лікують за найсучаснішими технологіями, і в першу чергу методом стентування закупорених судин.

 

Детальніше...

 

МОЗ проінформувало, які медзаклади Житомирщини надаватимуть допомогу захисникам України в умовах воєнного стану

Міністерство охорони здоров’я України надає роз’яснення, як надаватиметься медична допомога в регіонах країни і куди за потреби можуть евакуювати військових, поліцейських та всіх захисників національної безпеки для отримання спеціалізованої і високоспеціалізованої медичної допомоги.

Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на час введення воєнного стану залишаються незмінними. Крім того, Міністерство охорони здоров’я України разом Міністерством оборони України ухвалили спільний наказ, щоби всі захисники українських кордонів і національної безпеки за потреби могли вчасно отримати необхідну медичну допомогу, зокрема в умовах воєнного стану. Ухвалення цього наказу - необхідний запобіжний крок, який прописує чіткий алгоритм взаємодії обох міністерств і гарантує своєчасне лікування захисників.

У кожній області створено перелік закладів охорони здоров’я, що за потреби готові надати необхідну вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу захисникам. Це міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук. У цих закладах військовослужбовці сил оборони зможуть пройти лікування і реабілітацію, а після отримання медичної допомоги військово-лікарську експертизу.

 Перелік медичних закладів у Житомирській області, затверджений наказом Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України 07 лютого 2018 року № 49/180.

8.png.pagespeed.ce.HpU-BBKDui

991.png.pagespeed.ce.lQp7j98Dbk

9992.png.pagespeed.ce.CMdeaLhMWj

Зазначені заклади охорони здоров’я, як і раніше, надаватимуть медичну допомогу жителям області. Водночас створено резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів. Одночасно кожен заклад охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових.

За потреби заклади охорони здоров’я будуть підсилені фахівцями необхідної кваліфікації, зокрема - з Національної академії медичних наук. Усі медики і фармацевти відповідних відділень закладів охорони здоров’я будуть захищені: відповідно до закону вони підлягають бронюванню.

У регіонах можуть створюватись робочі групи, які допомагатимуть організовувати процес вчасної госпіталізації і виписки військових та правоохоронців.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

 

Понад 5,5 тисяч дітей захворіли на грип та ГРВІ впродовж тижня

«З початку епідсезону (від жовтня 2018 р.) в Житомирській області на грип та ГРВІ захворіло 52381 особа, в тому числі 38074 дітей (73%). Зокрема, упродовж минулого тижня грип та ГРВІ підкосили більше 7,5 тис. жителів області», - йдеться на сайті ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

 

2018_11_27_01

 

За останній тиждень (47 тиждень року) зареєстровано 7596 випадків захворювань, інтенсивний показник 612.0, що на 2% більше ніж за попередній тиждень. Але якщо порівнювати 47 тиждень з аналогічним минулого року, то захворюваність зросла на 33%.

 

Зростання захворюваності відбулося серед дитячого населення. В порівнянні з попереднім тижнем, захворюваність серед дітей зросла на 3,6%: занедужали 5567 дітей (73% від усіх хворих). Найвищий показник захворюваності серед дітей до 4-х років – 2765.0 на 100 тис. дітей цієї групи. За останній тиждень госпіталізовано 216 осіб, в т.ч. 180 дітей (83%).

 

Вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить моніторинг циркуляції збудників грипу та ГРВІ. В переважній більшості захворювання були викликані Rs – вірусами, аденовірусами та парагрипом. Віруси грипу не виділялись. В Україні минулого тижня був виділений перший збудник - грип А. «З початку епідсезону проти грипу щеплено лише 783 особи, в т.ч. 195 дітей. При цьому 512 осіб (65%) щеплені за власні кошти, 251 –(32%) за кошти підприємств, та 20 (2,5%) за кошти місцевого бюджету.

Прес-центр УОЗ

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту