Термінові

МОЗ України затверджено нову редакцію Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року для участі в урядовій програмі «Доступні ліки»

22 січня на офіційному веб-сайті профільного міністерства опубліковано Наказ МОЗ України від 22.01.2018 № 111 "Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року" для продовження дії урядової програми «Доступні ліки». 

Новий  Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року  містить 23 міжнародні непатентовані назви завдяки змінам, які прийнято Урядом 27 грудня, до програми «Доступні ліки», а саме додано ще 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — лозартан та глібенкламід.

На виконання урядової програми «Доступні ліки» область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань  на 2018 рік на суму 31967500 грн. ( 31 млн. 967,5 тис. грн.).

На виконання п.4 постанови Кабінету  Міністрів  України від 10 березня 2017 року №181 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських  засобів для лікування окремих захворювань» : Розподіл субвенції, яка передбачена в обласних бюджетах, здійснено  між місцевими бюджетами  40 адміністративно-територіальних одиниць  Житомирської області (міста, райони, ОТГ) на підставі статистичних даних про кількість осіб, що проживають на даних територіях та страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму.

17.01.2018 кошти скеровано в міста, райони, ОТГ учасникам урядової програми «Доступні ліки». 

Серед лікарів та населення проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота щодо продовження дії урядової програми «Доступні ліки» в 2018 році. Продовжується робота щодо збільшення мережі аптечних закладів, які беруть участь у реалізації програми відшкодування вартості лікарських засобів.

Реалізації урядової програми «Доступні ліки» перебуває на постійному контролі управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

На Житомирщині стартує відбір кандидатів на здобуття медичної відзнаки «Орден Святого Пантелеймона»

Регіональна експертна рада розпочинає відбір кандидатів серед медичних працівників області на отримання відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Про це зазначив голова ради, завідувач кафедри організації і економіки фармації НМУ ім. О.Богомольця, доктор фармацевтичних наук Костянтин Косяченко, під час прес-конференції.

За його словами, відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я.

«Найдостойніших лікарів, медичних сестер, фельдшерів обиратимуть у 5 номінаціях – «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» та «Взірець служіння суспільству». Регіональна рада відбиратиме кандидатури на основі подань від громадських організацій, медичних колективів та профспілок. Після цього ми подаємо ці кандидатури на розгляд експертної ради у Київ. Нагородження переможців відбудеться 9 серпня 2018 року у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона», – зазначив Костянтин Косяченко.

Крім ордену, переможці отримають грошову відзнаку .

Також засновники відзнаки приділятимуть особливу увагу молодим лікарям – молодих медпрацівників до 35 років нагороджуватимуть «Медаллю Святого Пантелеймона».

Прийом документів та кандидатур триватиме до 28 лютого 2018 року.

Детальну інформацію можна отримати за тел. (0412) 43-08-91 або ж написати на e-mail: orden.panteleimon.zhytomyr@gmail.com.

Довідково: Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України.

Більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства.

У 2017 році організатори започатковують громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму.

 

До відома головних лікарів ЛПЗ області про підготовку до статистичних звітів за 2017 рік

 

В рубриці Підготовка до звітів даного сайту розміщено:

Наказ УОЗ ОДА від 27.12.2017 року № 428-к "Про надання лікувально-профілактичними закладами області статистичних звітів за 2017 рік"

Лист УОЗ ОДА від  27.11.2017 року № 964/01-1 МС "Про надання оперативної інформації за результатами діяльності ЛПЗ області за 2017 рік"

Порядок формування державних та галузевих статистичних звітів Житомирської області за 2017 рік

 


Терміново
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Статистика сайту