2021_04_01_1

 

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Відзначається з 2008 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН для сприяння підвищенню якості життя людей з аутизмом, щоб вони могли жити повним і змістовним життям. Тема 2021 року присвячена інклюзивним програмам працевлаштування в умовах пандемії COVID-19.

4 квітня – Міжнародний день моркви. Встановлений у 2003 році для поширення знань про цей овоч. Морква входить у десятку найбільш економічно важливих овочів у світі і є популярним компонентом у кухнях різних народів. Цей овоч вживають як у сирому, так і в переробленому вигляді. Корисні властивості моркви пояснюються її складом, багатим на вітаміни, харчові волокна, мінеральні речовини.

6 квітня – Міжнародний день спорту для розвитку та миру. Проголошений 2013 року Генеральною Асамблеєю ООН на визнання позитивного впливу спорту на просування прав людини, соціальний і економічний розвиток. Спорт має силу змінити світ; це фундаментальне право, потужний інструмент для зміцнення соціальних зв’язків та сприяння сталому розвитку та миру, а також солідарності та поваги. Спорт та фізична активність також можуть допомогти нам пережити кризові періоди, такі як COVID19, зменшуючи тривоги та покращуючи фізичне і психічне здоров’я.

7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Дата святкування приурочена до дня прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я – 7 квітня 1948 року, тоді ж на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято. Гасло 2021 року – «Побудова більш справедливого, здорового світу».

11 квітня – Міжнародний день боротьби з хворобою Паркінсона. Відзначається у день народження англійського психіатра Джеймса Паркінсона, який вперше описав цю хворобу. Хвороба Паркінсона – хронічне захворювання головного мозку, що характеризується руховими порушеннями. Відомий механізм виникнення захворювання, але до цих пір невідома причина, яка його викликає.

14 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса. Встановлений 2019 року 72-ою Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я.  Колись ендемічне в країнах Латинської Америки це трансмісивне захворювання сьогодні зустрічається в багатьох інших країнах, що робить його глобальною проблемою громадської охорони здоров’я.

16 квітня – Всесвітній день голосу. Відзначається з 2002 року. Мета свята – продемонструвати величезну важливість голосу в нашому повсякденному житті. Тема 2021 року – «Один світ – багато голосів».

17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією. Відзначають з 1989 року за ініціативою Всесвітньої федерації гемофілії та Всесвітньої організації охорони здоров`я з метою привернення уваги громадськості до проблем людей, що страждають на цю недугу. Тема 2021 року – «Адаптація до змін, підтримка допомоги в новому світі».

23 квітня – Всеукраїнський день психолога. За останнє сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Сьогодні психологи працюють не тільки в медустановах, а й у навчальних закладах, оскільки вирішення психологічних проблем людини вважається базовим у процесі її особистісного становлення.

24-30 квітня – Всесвітній тиждень імунізації. Відзначається з 2012 року в останні 7 днів квітня. Тема цього року: «Вакцини зближують нас» закликатиме до більш широкого залучення до імунізації в усьому світі, щоб пропагувати важливість вакцинації у зближенні людей та покращенні здоров’я та добробуту всіх людей протягом усього життя.

25 квітня – Всесвітній день боротьби проти малярії. Був встановлений у травні 2007 року на 60-й сесії ВООЗ. Тема цього року – «Нульова малярія – проведіть риску проти малярії».

25 квітня – Міжнародний день ДНК. ДНК всіх людей на планеті на 99,9% ідентична і лише на 0,1% відрізняється, що повністю суперечить теорії расової дискримінації. Саме ці 0,1% і роблять нас тими, хто ми є в повсякденному житті, і зберігають всі наші унікальні відмінності один від одного.

26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. З метою привернення уваги суспільства до вирішення проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Генеральною Асамблеєю ООН 26 квітня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Житомирщина – один з найбільш постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС регіонів. Майже 2/3 території Житомирської області опинилися в зоні підвищеного радіоактивного забруднення.

26 квітня-2 травня – Європейський тиждень імунізації. Вперше був запроваджений невеликою кількістю країн у 2005 році. Його метою було збільшити охоплення щепленнями шляхом підвищення обізнаності про потребу кожної дитини та право на захист від хвороб, яким можна запобігти завдяки вакцинації. З моменту свого заснування Європейський тиждень імунізації став однією з найпомітніших кампаній охорони здоров’я у регіоні. Цьогорічна кампанія сприятиме зміцненню солідарності та довіри до вакцинації як суспільного блага, яке лежить в основі нашого суспільства, рятує життя та захищає здоров’я.

Обласний центр громадського здоров’я.