Про це 18 грудня «Твій Романів» повідомила директорка закладу Ірина Серт.

2020_12_230001

 

Це вже шостий апарат ШВЛ, який є в комплектації Романівської лікарні. Раніше – у жовтні – лікарня придбала ще один апарат, інші 4 були в наявності в закладі ще до початку пандемії, вони – старіших модифікацій.

Вартість нового апарата ШВЛ – 426 тис. грн. Його лікарня придбала за кошти, отримані від НЗСУ за програмою медичних гарантій.

Як пояснила Ірина Серт, новий апарат ШВЛ має суттєві переваги, адже він мобільний. Його можна швидко перенести в необхідне місце. Спеціально для його використання лікарня придбала 5-літровий кисневий балон, тобто апарат не залежатиме від точок подання кисню. Апарат може одночасно контролювати багато клінічних показників хворого, програмне забезпечення дає можливість індивідуальних налаштувань залежно від потреб і стану хворого.

Окрім того лікарня придбала два монітори з функцією капнографії. Як пояснив лікар Олег Пащинський, монітори використовуються при проведенні вентиляції легень – вони приєднуються до апаратів ШВЛ та вимірюють вміст С02 на видиху, забезпечуючитаким чином контроль газообміну під час вентиляції.