30 липня 2020 року відразу два відділення обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського отримали відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» –  відділення анестезіології та інтенсивної терапії та відділення інтенсивної терапії для післяопераційних хворих.

2020_07_31_01

Проєкт, який уже наразі став програмою «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», реалізовується в Україні із 2012 р. у співпраці асоціації «Служби організації інфекційного контролю» з Асоціацією медичних сестер України. Усі заклади та відділення, які проходять стандартизацію в рамках проєкту, заносять у спеціальний реєстр. Щоб отримати цей статус, вони проходять гігієнічний аудит, навчання персоналу, встановлення необхідних аксесуарів та контроль за виконанням рекомендацій. Мета даного проєкту забезпечення високого рівня гігієни у лікувальних закладах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання поширенню внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних закладів.

2020_07_31_02

Колектив  ОКЛ ім. О.Ф.Гербачевського наполегливо працює над тим, щоб перебування пацієнтів у її відділеннях було безпечним. Це велика планомірна робота кожного дня усіх співробітників лікарні. Програма «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», безумовно, важлива для всього лікувального закладу, тому що це високий статус відповідності європейським стандартам чистоти та гігієни. За словами фахівця асоціації «Служби організації інфекційного контролю» Оксани Головні, яка вручила відзнаки, кожен працівник відділення зробив свій вагомий внесок для отримання сертифіката, який свідчить про забезпечення високого рівня гігієни на робочих місцях, налагоджену систему прибирання, знезараження інструментів, поводження з дезінфікуючими засобами, медичними відходами тощо. Отримання цього сертифіката це спільна заслуга керівництва лікувального закладу, завідуючих відділеннями та усього медичного персоналу. Тож з сьогоднішнього дня відділення анестезіології та інтенсивної терапії та відділення інтенсивної терапії для післяопераційних хворих занесене до Всеукраїнського реєстру чистоти, а це означає, що разом з цим і зростуть вимоги до роботи відділень.

2020_07_31_03

Богдан Леськів, генеральний директор КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» привітав колективи відділень з присвоєнням почесних відзнак, які свідчитимуть про безпеку інфекційного контролю для пацієнта і в той же час про велику відповідальність колективів. «Впевнений, що на цьому ми не зупинимось, запевнив керівник обласного лікувального закладу,  і усіляко прагнутимемо до того, аби наш заклад загалом став лікарнею, безпечною для пацієнта».

2020_07_31_04

Наталя Герасимчук, медичний директор з медичної частини: «Ми вдячні адміністрації нашого лікувального закладу за втілення тих змін, які відбуваються у нас. Добре працювати, коли для цього створені умови – це і дотримання санепідрежиму та умов праці ( ми працюємо тепер за 12-годинним робочим графіком). Приємно, коли кажуть, побувавши десь за кордоном, а потім завітавши до нас: «У вас, як у кращих клініках». Це висока оцінка і ми маємо їй відповідати, бо цього вимагає життя».

2020_07_31_05

Світлана Тевс, медичний директор з медсестринства: «Кожен, хто сьогодні бачить ці відділення зсередини, може висловити припущення, що вони новозбудовані, а не після капітального ремонту. До цієї події ми йшли досить довго, як  і до отримання чергової відзнаки «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». У цьому ми були першопрохідцями в області, задавши темп усім іншим міським і обласним лікувальним закладам. А першими, як відомо,  бути завжди нелегко. Це високі вимоги, копітке навчання медичного персоналу. Медичні сестри усіх відділень, які відзначені цим сертифікатом, професійно володіють комплексною системою гігієни рук медичного персоналу, дезінфекції та стерилізації виробів медичного призначення - фахівцем Асоціації «СОІК» були проведені тестування їхньої роботи. А головне в цьому  – зацікавленість і підтримка  не лише керівництва лікувального закладу, а й обласної ради, управління охорони здоров’я, за що ми висловлюємо їм велику вдячність від усього нашого колективу. Надихає те, що усе це ми робимо для наших пацієнтів. Відділення, які віднині прикрашатимуть на вході ці відзнаки – наша гордість і в той же ще постійне нагадування про відповідність цим високим вимогам.

2020_07_31_06

Нагадаємо, що у вересні минулого року реанімаційні відділення було відкрито після капітального ремонту, а в наступному місяці відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» отримало відділення інвазивних методів діагностики.

2020_07_31_07

Статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» не надається безстроково. Через рік відбувається перевірка закладу, і якщо у ньому не дотримуються необхідних досить високих вимог до чистоти та гігієни, звання можуть позбавити. Слід визнати, що налагодити систематичний та об’єктивний облік внутрішньолікарняних інфекцій – завдання не з легких. Навіть у економічно розвинених країнах створення системи інфекційного контролю пройшло нелегкий шлях до становлення, а в Україні статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» змінює медичний світ, робить його безпечним для пацієнта.

2020_07_31_08

30 липня 2020 року відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» також отримали хірургічне відділення та поліклініка Корольовського району КП «Дитяча лікарня» ЖМР.

Пресцентр УОЗ