28 липня –Всесвітній день боротьби з гепатитами. Цю хворобу медики називають підступною, адже вона часто протікає безсимптомно, і носіями вірусу гепатиту можуть бути мільйони людей. За даними ВООЗ, вірусні гепатити є найбільш недооціненою загрозою у світі. Саме гепатити стануть найбільшою проблемою охорони здоров'я вже в наступні 10 років. Вчасна діагностика та лікування — найкращий захист від ускладнень хвороби. Щоб обговорити ці та інші питання, 28 липня 2020 року обласним центром громадського здоров'я в онлайн-форматі було проведено круглий стіл, до участі у якому були запрошені фахівці відповідного напрямку.

2020_07_29_001

Вірусні гепатити через широку поширеність, особливості шляхів передачі, труднощі діагностування, розвиток серйозних ускладнень хвороби, обмежений доступ до лікування, а також низький рівень поінформованості населення є не лише значним тягарем для громадського здоров'я, вони становлять для нього «виклик», – про це йшлося у виступі Ліни Анатоліївни Возної, завідувачки відділу неінфекційних захворювань КНП «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради.

2020_07_29_002

Європа входить у число регіонів, яким ніяк не вдається побороти епідемію вірусного гепатиту, при цьому точний масштаб проблеми до цих пір не ясний, почасти –  через безсимптомний характер інфекції гепатиту. Про епідеміологію вірусних гепатитів у Житомирській області йшлося у виступі Анатолія Івановича Головченка, завідувача відділення організацій епідеміологічних досліджень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

2020_07_29_003

Як свідчить практика, більшість хворих на гепатит навіть не підозрюють про свій діагноз. Це захворювання передається через кров, якщо не була проведена правильна дезінфекція, при переливанні крові, якщо зневажаються правила безпеки, це стосується і пірсингу, тату, манікюру. Саме через це вкрай важливо вчасно пройти тестування на гепатити. Діагностування гепатиту — це перший крок до подолання хвороби. Як пройти швидке тестування на гепатити, розповіла Ольга Вікторівна Осадчук, завідувачка амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №11 КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради. 

2020_07_29_004

Відсутність своєчасного лікування вірусних гепатитів становить небезпеку для здоров’я самого пацієнта та людей, з якими він контактує. Для подолання гепатиту дуже важливо, щоб кожен вчасно проходив обстеження та отримував правильне лікування. Саме тому темою виступу Ольги Павлівни Сахневич, лікаря-інфекціоніста КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради, координатора УОЗ ОДА за напрямом «Інфекційні хвороби» стали «Організація та надання допомоги в області пацієнтам з вірусними гепатитами».

 

ВІЛ та гепатити B та С мають однакові способи передачі, тому ці захворювання досить часто виявляють разом. У таких випадках захворювання набуває більш агресивної форми і ця небезпека стосується кожного, – наголосила у своєму виступі Олена Петрівна Варваровська, зав. відділення для профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІДом КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради.

 

Вірусні гепатити небезпечні тим, що можуть призводити до серйозних ускладнень. Зокрема, викликати такі хвороби, як цироз та рак печінки. Переважна більшість випадків цих хвороб зумовлена саме наявністю гепатиту В чи С. Про це розповів  Ігор Володимирович Міщеряков, завідувач онкохірургічного відділення КНП «Обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.

2020_07_29_007

Вже декілька років поспіль міжнародні, всеукраїнські та місцеві громадські організації, сферою інтересу яких є охорона здоров’я, співпрацюють як між собою, так і з органами влади з метою підвищення обізнаності населення України щодо поширення, симптомів, методів діагностики та лікування гепатиту С. Про роль громадської організації в актуалізації теми вірусних гепатитів йшлося у виступі Юлії Ігорівни Рубцової, соціального працівника громадської організації «Перспектива».

2020_07_29_008

Нам усім варто пам’ятати: при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту з цією хворобою можна успішно боротися і першим кроком до перемоги над гепатитом є тестування. Будьмо здоровими!

2020-07_29_009

Обласний центр громадського здоров’я.