Гепатит - це захворювання печінки, як правило, запального характеру. У більшості випадків причиною цьому є віруси. Найбільш серйозні наслідки для здоров’я мають вірусні гепатити В,С.

2020_07_24_001

За словами Ольги Анатоліївни Марченко, координатора УОЗ ОДА за напрямом «Дитячі інфекційні хвороби», завідувачки дитячого інфекційно-боксованого відділення Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні, станом на 1.07.2020 року в області нараховується 43 дитини з хронічним гепатитом, з яких 3 з вірусним гепатитом С та 40 дітей з хронічним вірусним гепатитом В.

Загалом у світі, за даними ВООЗ, близько 325 мільйонів людей живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусами гепатитів B та C.

2020_07_24_002

Вірусний гепатит В  - захворювання, що має гемоконтактний шлях передачі(передається через  кров), від матері до плоду, під час медичних і немедичних маніпуляцій(пірсинг, тату, які останнім часом так популярні у тому числі і серед молоді, манікюр)та під час незахищених статевих контактів.

Які ж симптоми гепатиту В? Це стомлюваність, втрата апетиту, жовтяниця, нудота, відчуття дискомфорту в правому підребер'ї, зміна кольору сечі (темніє) і калу (світлішає), болі в суглобах.

Захворювання може перебігати у формі гострої та хронічної хвороби.Хронізація інфекції підвищує ризики щодо розвитку раку печінки.

Найефективніший метод профілактики, наголошує фахівець,-це вакцинація. В Україні з цією метою зареєстрована вакцина «Енджерікс».Для свого захисту діти і дорослі повинні отримати 3 дози вакцини.

Вірусний гепатит С (ВГС) -це захворювання печінки, що має гострий і хронічний перебіг. Це захворювання передається під час:небезпечних медичних та інших маніпуляцій, пов'язаних з контактом з кров'ю (татуювання, пірсинг тощо);використання нестерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо, що містять сліди крові);

використання нестерильного ін'єкційного інструментарію для вживання наркотиків;

переливання крові та її компонентів.

Варто знати, що ВГС не передаєтьсячерез грудне молоко, харчові продукти або воду, при побутових контактах, наприклад, обіймах, поцілунках і споживанні продуктів і напоїв спільно з інфікованою особою.

Захворювання небезпечне тим, що у 80% випадків після інфікування немає жодних симптомів.

У деяких  пацієнтів можуть бути: втрата апетиту, нудота, блювання, болі в животі, потемніння сечі, світлий кал, жовтяниця (пожовтіння шкіри та слизових оболонок). І все ж, сучасні методи лікування дозволяють вилікувати 95 % хворих.У значної кількості осіб із хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки. Майже 399 000 осіб помирає щороку від ВГС.

У той же час вакцинації проти вірусного гепатиту С не існує.

Тож з метою профілактики слід намагатися уникнути зараження, знаючи відомі шляхи передачі цієї хвороби. На щастя, - зазначає фахівець, - при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися і про це потрібно говорити.

                                                                                   Обласний центр громадського здоровя.