Вперше проголошений Всесвітньою організацією сімейних лікарів у 2010 році для відзначення ролі та внеску сімейних лікарів у системи охорони здоров'я в усьому світі.

2020_05_19_001

Близько 80 відсотків усіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям, у світі вирішують на етапі первинної ланки. В Україні впровадження інституту лікаря загальної практики розпочато в 2011 р.

За даними Житомирського обласного центру громадського здоров’я, станом на 1 січня 2020 року в області нараховується 543 сімейних лікарів, з яких мають вищу кваліфікаційну категорію 271 особа (63,3%), першу – 100 осіб (23,4 %), другу – 57 осіб (13,3%).

Сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного із нас. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, сімейний лікар (лікар загальної практики) – фахівець, який надає первинну медико-санітарну допомогу всім членам сім’ї, незалежно від віку, статі, характеру захворювання, з урахуванням психологічних, соціальних, культурних та особистих особливостей пацієнта і його родини. Міжнародний досвід показує, що там, де є сімейні лікарі, стан здоров’я населення кращий.

Тема Всесвітнього дня сімейного лікаря 2020 року – «Сімейні лікарі на передовій» стосується викликів, що стоять перед сімейними лікарями під час глобального спалаху коронавірусу.

                                                                         Обласний центр громадського здоров’я