Стан пожежної безпеки об’єктів, у тому числі комунальної власності, розглянули 6 лютого депутати під час засідання відповідної робочої групи, що створена розпорядженням голови обласної ради Володимира Ширми.

2020_02_06_01

 

У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, управління ДСНС України в області та громадськості.

2020_02_06_02

Про протипожежний стан об’єктів з постійним або тимчасовим перебуванням людей поінформував робочу групу начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС України в області Олександр Молодковець, який зазначив, що на території області з 9 грудня 2019 року по 27 лютого 2020 року заплановано провести понад 1,4 тис. позапланових перевірок об’єктів різного спрямування.

  • «Перевіряємо як дитсадки та школи, так і вищі навчальні заклади, медичні та соціальні заклади, торгово-розважальні заклади тощо. Вже перевірено 969 об’єктів. Зазначені перевірки вказують на те, що протипожежний захист багатьох закладів потребують покращення. Серед порушень, що виявлено на об’єктах під час перевірок, це відсутність або неробочий стан систем пожежної сигналізації, не забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, не відповідність вимогам пожежної безпеки шляхів евакуації,  відсутність систем внутрішнього протипожежного водопостачання тощо. За результатами перевірок та встановлених порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Управління ДСНС України в області направлено до суду 38 позовних заяв щодо повної або часткової заборони експлуатації об’єктів різних форм власності», - розповів фахівець.

Під час засідання робоча група наголосила на необхідності посилити увагу питанню пожежної безпеки у закладах комунальної власності. Зокрема, відвідати комунальні заклади обласної ради, аби безпосередньо на місцях дізнатися про стан пожежної та техногенної безпеки. І вже наступного тижня члени робочої групи планують відвідати комунальну установу «Любарський психоневрологічний інтернат».

2020_02_06_05

2020_02_06_07

                                                                                 Прес-центр Житомирської обласної ради