29 листопада у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я М.П.Суслик за участі В.І.Лучківа, заступника начальника управління - начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню та голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф. Супряги.

 

У засіданні колегії взяли участь члени колегії, керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, ЛПЗ ОТГ, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, керівники експертів та координаторів, експерти, координатори управління охорони здоров’я облдержадміністрації (дорослі та дитячі) відповідно до питань порядку денного засідання колегії.

Про стан реалізації проєкту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну в області доповіла експерт УОЗ ОДА за напрямом «Ендокринологія» В.П.Стаховська, зазначивши, що всього для реалізації проєкту в області у 2019 році було залучено 38 млн грн. Аптеками області станом на кінець листопада (за даними реєстру) відпущено рецептів на суму 39,6 млн грн.

2019_12_2_0001

Зі станом організації надання трансфузіологічної допомоги в закладах ОЗ області присутніх ознайомив А.М.Чугрієв, головний лікар обласного центру крові, окресливши подальші напрямки удосконалення служби крові, зокрема, прийняття обласної програми розвитку донорства і трансфузійної медицини.

2019_12_2_0002

За словами координатора УОЗ ОДА за напрямом «Отоларингологія» О.М.Маліфійчука, виступ якого стосувався стану слухопротезування в області, наразі на фоні великих можливостей сучасного слухопротезування серед населення існує досить низька інформованість щодо соціальних наслідків втрати слуху, особливо у дітей.

2019_12_2_0003

Стану організації роботи з експертизи тимчасової непрацездатності було присвячено виступ координатора УОЗ ОДА за напрямом «Експертиза тимчасової непрацездатності» І.І.Швирьова. Серед пропозицій з покращення роботи експертизи тимчасової непрацездатності в медзакладах області прозвучала пропозиція відновити скорочені посади заступників головних лікарів, заступників директорів з експертизи тимчасової непрацездатності у тих медичних закладах, де кількість лікарських посад на амбулаторно- поліклінічному рівні – більше 25 ставок.

2019_12_2_0004

Головний лікар обласного госпіталю ветеранів війни П.Ю.Журбенко звернувся до всіх керівників ЛЗ області з проханням забезпечити стовідсоткове використання карт-направлень на стаціонарне лікування в КНП «Госпіталь ветеранів війни». Перевагу при цьому надавати інвалідам війни, учасникам бойових дій та учасникам АТО. Доповідач наголосив, що за звітний період залишились невикористаними 454 карт-направлень.

2019_12_2_0005

Доповідаючи про стан пожежного захисту закладів ОЗ області, експерт УОЗ ОДА за напрямом «Пожежна безпека» О.С.Продоус звернувся до всіх керівників ЛЗ області з проханням проаналізувати стан протипожежної безпеки закладів ОЗ та привести усі нормативні документи в належний стан.

Завідувачка сектору з питань  персоналу УОЗ ОДА Л.В.Білошицька у своєму виступі розповіла про подальші кроки безперебійного професійного розвитку фахівців закладів охорони здоров’я області.

Прес-центр УОЗ.