2019_12_02_01

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це нагадування про необхідність запобігання глобальному поширенню захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини, підтримки людей, які живуть з ВІЛ, вшанування пам'яті померлих від СНІДу. Цього року гасло Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Громади є запорукою змін» підкреслює важливу роль, яку відіграють спільноти людей у протидії СНІДу на міжнародному, загальнонаціональному і локальному рівнях. Громади – це надія на те, що зі СНІДом може бути покінчено.

1 грудня - День невролога. Важливість здоров’я нервової системи беззаперечна. Вона керує діяльністю органів, забезпечує зв'язок усіх частин організму як єдиного цілого. Власне, невролог займається захворюваннями нервової системи – центральної, периферичної: лікує інфекційні захворювання (енцефаліти, менінгіт), травматичні ушкодження (струс, забій мозку), судинні захворювання (ішемічні та геморагічні інсульти), хронічні прогресуючі хвороби нервової системи (розсіяний склероз, міастенія та ін.), захворювання периферичної нервової системи (неврити) тощо.

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю. Встановлений у 1992 році Організацією Об'єднаних Націй для сприяння розумінню проблем людей з інвалідністю та підтримки їх гідності, прав і благополуччя. Тема 2019 року «Забезпечення активної участі людей з інвалідністю у житті суспільства - реалізація Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року» закликає вживати належних заходів для забезпечення того, щоб люди з інвалідністю мали доступ до всіх аспектів життя суспільства на засадах рівності з іншими.

5 грудня - День працівників статистики в Україні. Немає більш вагомих аргументів у руках спеціаліста, ніж статистичні дані. Так говорять про статистику ті, хто займається нею професійно. Статистична наука не терпить приблизності, ось чому працівники даної галузі скрупульозні у всьому, навіть у дрібницях, які стосуються якості та кількості. Головним пріоритетом у роботі органів державної статистики було і залишається повне та своєчасне задоволення потреб усіх користувачів у достовірній та об’єктивній статистичній інформації.

12 грудня - Міжнародний день загального охоплення послугами охорони здоров'я. 12 грудня 2012 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій настійно закликала країни прискорити прогрес у справі досягнення загального охоплення послугами охорони здоров'я - принципу, згідно з яким кожна людина, де б вона не перебувала, повинна мати доступ до якісних, недорогих медико-санітарних послуг, оскільки це є найважливішим пріоритетом міжнародного розвитку. Тема Міжнародного дня загального охоплення послугами охорони здоров'я 2019 року – «Об'єднаймося заради загального охоплення послугами охорони здоров'я: настав час колективних дій».

Обласний центр громадського здоров’я.