Такою була тема круглого столу, який відбувся 5 листопада 2019 року в конференц-залі консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської ОКЛ ім.О.Ф.Гербачевського і був ініційований обласним центром громадського здоров’я. До участі в роботі були запрошені фахівці УОЗ ОДА, обласного центру громадського здоров’я, лікарі-інфекціоністи, представники ЗМІ.

 


2019_10_06_01

Директор ОЦГЗ Олександр Зарицький, розпочавши робоче засідання круглого столу зауважив, що за даними ЦГЗ України станом  на 4 листопада 2019 року в країні встановлено 21 діагноз «дифтерія». Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом було зареєстровано 56 випадків захворювання.

Керівник групи експертів УОЗ ОДА за напрямом «Педіатрія», заступник головного лікаря з орг.-метод. роботи ОДКЛ Оксана Лук’яненко наголосила, що загрозою номер один на сьогоднішній день є низький рівень охоплення населення вакцинацією проти дифтерії, бо за 9 місяців цього року дітей до 1 року по області вакциновано лише 50 відсотків (по Україні – 52 %), стосовно ж дорослого населення, то тут показник дещо нижчий.

2019_10_06_02

За словами Тетяни Лутай, експерта УОЗ ОДА за напрямом «Епідеміологія», завідувачки відділу епіднагляду та  профілактики інфекційних захворювань «Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України», в останні 10 років захворюваності на дифтерію у нашій області не реєструвалося, хоча наразі існує реальна загроза спалаху цього небезпечного захворювання і кожен повинен усвідомити, що єдиним варіантом убезпечити себе є вакцинація.

2019_10_06_03

Координатор УОЗ ОДА за напрямом «Інфекційні хвороби», лікар-інфекціоніст ОКЛ ім.О.Ф.Гербачевського Ольга Сахневич розповіла про шляхи передачі дифтерії та  види цього небезпечного захворювання, зокрема і про те, що цьогоріч у Луганській області було зареєстровано випадок дифтерії ока.

Про особливості перебігу дифтерії у дитячому віці та роль вакцинації у попередженні захворювання розповіла Ольга  Марченко, координатор УОЗ ОДА за напрямом «Дитячі інфекційні хвороби», завідуюча  дитячим інфекційно-боксованим відділенням КУ «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня».

На важливості імунопрофілактики дифтерії, ефективності та безпечності вакцинації  наголосила у своєму зверненні Людмила Головень, експерт УОЗ ОДА за напрямом «Дитячі інфекційні хвороби», що наразі кожен з нас повинен знати свій вакцинальний статус, як і статус своєї дитини, і у разі виявлення прогалин у Календарі щеплень, звернувшись до свого сімейного лікаря чи до педіатра, зробити щеплення усім членам родини, яке є безкоштовним.

Заступник начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань УОЗ ОДА Сергій Березовський повідомив, що Житомирська область на сьогоднішній день забезпечена якісними вакцинами проти дифтерії у повному обсязі.

Усі спікери в результаті обговорення дійшли спільного висновку: попередити  та запобігти небезпечним ускладненням можна лише шляхом вакцинації дітей відповідно до Календаря щеплень і ревакцинації дорослих кожні 10 років, тож тільки завдяки колективному імунітету ми можемо убезпечити себе, і кожен з нас повинен це усвідомити в першу чергу для себе.

Обласний центр громадського здоров'я