Похилий вік – не завжди календарна дата

 

2019_10_01_001

 

Міжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу та економіки, звернути увагу суспільства на проблеми глобального постаріння населення. Темою цього року є «На шляху до досягнення вікової рівності». Робитимемо все, щоб наше старше покоління щоденно відчувало повагу і турботу, мало гідний рівень життя, не втрачало суспільної активності.

Довге життя – ознака доброго здоров’я. Люди, які і в поважному віці ведуть активний спосіб життя, викликають у нас захоплення, слова підтримки і вдячності, а багато в чому вони для нас є прикладом для наслідування. Лікар-кардіолог підстанції міста Бердичева КУ ЦЕМДМК Володимир Павлович Юрачковський, на особистому рахунку якого більше десяти успішних реанімацій, у липні цього року відсвяткував своє 80-річчя. Без улюбленої роботи Володимир Павлович себе просто не уявляє, радіє за кожну повернуту ним до життя людину, багато читає, цікавиться життям країни і багато років поспіль передплачує «Голос України», а у вільний час він любить сісти за кермо улюбленої машини і подорожувати, причому на великій швидкості, але де це дозволяють Правила дорожнього руху. Навіть до рідного брата в Ригу Володимир Павлович їздить не на громадському транспорті.

2019_10_01_002

Маючи від природи гарний голос, він любить завітати до Бердичівського педколеджу, де працює його улюблений акомпаніатор, з яким він співпрацює багато років поспіль, і після невеликих вправ для голосу виконати кілька класичних творів або ж навіть щось англійською. Час від часу Юрачковського запрошують виступити у колективах медиків, і він завжди із задоволенням це робить. Не обійшлось без такого невеличкого концерту і на його цьогорічному особистому ювілеї, на який, окрім друзів, колег, завітали і його рідні брат і сестра. Щоб тримати себе в формі, бо як відомо, фізична активність сприяє покращенню якості життя, Володимир Павлович  регулярно займається плаванням і навіть веде на окремому листку облік щоденних запливів. У літню пору року знаходить він час для роботи на городі у рідних Глухівцях Бердичівського району і навіть ділиться вирощеним урожаєм з сусідами. Городина у лікаря Юрачковського завжди доглянута, виплекана з любов’ю, тож місцеві жителі інколи і називають його за це агрономом. Володимир Павлович живе в ногу з часом, освоює інтернет, і навіть є у нього тепер сторінка у Фейсбуці. Кажуть, людина перестає існувати, коли втрачає інтерес до життя, Володимир Павлович завжди цікавився життям, продовжує це робити і зараз вболіває за зміни, які відбуваються у нашій країні і навіть якось телефонував на радіо, бо не міг слухати той суржик, яким говорив диктор у прямому ефірі (батько Володимира Павловича був вчителем української у школі, а мама викладала природничі науки, тож грамотність у нього з дитинства). Завжди стрункий, підтягнутий, акуратно одягнений, - чим не приклад для тих, хто вже у 40-50 років стає людиною похилого віку.

Кожна людина в нашій країні має право старіти з гідністю – в першу чергу дбати про власне здоров’я, мати належне житло, економічну безпеку, сприятливе середовище та ряд інших чинників, а молодше покоління повинне докладати усіх зусиль, щоб ті, кого ми називаємо людьми похилого віку, жили достойно.

Обласний центр громадського здоров’я.