27 вересня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів т.в.о. начальника управління охорони здоров’я С.В.Березовський за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф.Супряги.

2019_09_30_01

У засіданні колегії взяли участь члени колегії, керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, ЛПЗ ОТГ, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, начальники управлінь, відділів та секторів охорони здоров’я міст і районів області, керівники експертів та координаторів, експерти, координатори управління охорони здоров’я.

Згідно з порядком денним на засіданні колегії розглянуто ряд важливих питань галузі. Першою  було заслухано доповідь керівника групи експертів та координаторів УОЗ ОДА за напрямом «Педіатрія» О.В.Лук’яненко «Про результати аудиту стану надання вторинної медичної допомоги дітям у закладах ОЗ області». У ході проведення аудиту було проаналізовано вибірково 360 медичних карток стаціонарних хворих по області і виявлено ряд порушень при їх веденні. Тож після проведення їх аналізу керівникам лікувальних закладів області запропоновано звернути увагу на виявлені порушення, аби в подальшій роботі не допускатися їх.

Дотриманню протоколів діагностики та лікування хворих на бронхіальну астму в містах Житомирі, Бердичеві та Коростені був присвячений виступ експерта УОЗ ОДА за напрямом «Алергологія» В.В. Савицької, яка проаналізувала стан лікування бронхіальної астми в цих закладах та наголосила, що за умови адекватного контролю люди, які страждають на астму, можуть вести повноцінне життя і навіть займатись спортом.

2019_09_30_02

Про програму медичних гарантій 2020: новий підхід до оплати медичної допомоги та процес укладання договору з НСЗУ розповів у своєму виступі директор обласного центру громадського здоров’я О.М.Зарицький, детальніше зупинившись на програмі медичних гарантій та оплаті послуг від НСЗУ.

2019_09_30_03

Аналізу стану надання медичної допомоги хворим на злоякісні новоутворення в області присвятив свій виступ головний лікар обласного онкологічного диспансеру І.І.Сабадаш, наголосивши, що задля вчасного виявлення онкологічних захворювань свої зусилля повинні об’єднати фахівці усіх ланок, адже саме рання діагностика раку і лікування на ранніх стадіях дає шанс пацієнту на життя.

2019_09_30_04

Головний експерт Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи О.А.Донець ознайомив присутніх з підсумками роботи центру МСЕ за 2018 рік та перше півріччя 2019 року, зазначивши, що всього по області станом за 9 місяців нинішнього року інвалідами визнано 3719 осіб, та охарактеризував райони, де зафіксовано зниження інвалідності серед дорослого і працездатного населення.

2019_09_30_05

Про поліпшення доступності осіб з обмеженими можливостями до установ та закладів ОЗ області доповів у своєму виступі експерт УОЗ ОДА за напрямом «Будівництво» В.А.Когут та закликав керівників лікувальних закладів при розподілі коштів на наступний рік передбачити також фінансування і для забезпечення зручностей при перебуванні в ЛЗ осіб з особливими потребами.

2019_09_30_06

                                                                                                                         Прес-центр УОЗ.