Цій темі було присвячене ініційоване обласним центром громадського здоров’я Житомирської обласної ради засідання круглого столу, яке відбулося на базі обласного перинатального центру з нагоди Всесвітнього дня контрацепції, що відзначається  в усьому світі 26 вересня.

2019_09_27_01

Цей день започаткований у 2007 році, щоб покращити рівень обізнаності населення стосовно питань контрацепції  та надати можливість молодим людям робити усвідомлений вибір щодо свого сексуального та репродуктивного здоров’я.

За словами директора обласного центру громадського здоров’я Олександра Зарицького, який провів засідання круглого столу, цей день має на меті привернути увагу влади і громадськості до проблем, які виникають внаслідок неналежного статевого виховання, до відповідального вибору методів контрацепції, які нам пропонує сучасна медицина, що дозволяють запобігти  небажаній вагітності і підійти зважено до планування сім’ї, тож до участі у роботі круглого столу були запрошені фахівці,  які займаються питаннями статевого здоров’я населення.

2019_09_27_02

Профілактиці як пріоритету у збереженні здоров’я  був присвячений виступ Наталії Алексійчук, завідувачки центру планування сім’ї  обласного перинатального центру, яка  зупинилась на питаннях уникнення небажаної вагітності, планування сім’ї та розповіла  про роботу центру, зокрема, консультації фахівцями центру не лише сімейних пар, а й підлітків.

За словами Валентина Косована, лікаря-дерматовенеролога шкірно-венерологічного відділення «Обласного медичного спеціалізованого центру», одна з причин безпліддя нашого населення – хвороби, що передаються статевим шляхом, тож  потрібно роз’яснювати населенню, що захворюванню дешевше запобігти, аніж потім лікувати.

2019_09_27_03

Тему профілактики порушень репродуктивної сфери у дівчаток дитячого та підліткового віку висвітлила у своєму виступі Алла Білоченко, канд.мед.наук, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку, завідувачка обласної дитячої консультативної поліклініки, зауваживши, що своєчасному консультуванню дівчинки, яка в майбутньому стане матір’ю, повинна приділятися значна увага , починаючи вже з раннього дитинства.

Про репродуктивне здоров’я дітей та підлітків, зокрема, проблеми  та шляхи його збереження розповів Дмитро Шевчук, канд.мед.наук, лікар-уролог дитячий хірургічного відділення №2 КУ Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня», акцентувавши увагу у тому числі й на вакцинації як фактору профілактики захворюваності.

2019_09_27_04

Про роль інформаційно-консультативної допомоги підліткам та молоді у збереженні репродуктивного здоров’я, профілактиці ВІЛ/СНІДу та формуванні відповідальної поведінки розповіла Лілія Заворотня, лікар-дерматовенеролог відділення «Клініка, дружня до молоді» дитячої п-ки №1 КП «Дитяча лікарня ім. В.Й.Башека» .

Впливу первинної медико-санітарної допомоги на поведінкові детермінанти населення, профілактиці соціально небезпечних захворювань та ЗПСШ присвятила свій виступ завідувачка амбулаторії загальної практики-сімейної медицини» Ольга Осадчук, наголосивши на ролі лікарів первинної ланки у цих питаннях.

Власним досвідом роботи ГО «Перспектива» у напрямку профілактики передачі особливо небезпечних захворювань поділилась з присутніми соціальний працівник, представниця цієї громадської організації Віра Баранчук.

Головною тезою робочого столу стало те, що контрацепція – це не лише скорочення кількості небажаних вагітностей та уникнення багатьох небезпечних захворювань, що передаються статевим шляхом, а й відповідальність перед майбутніми поколіннями за здоров’я нації.

Обласний центр громадського здоров’я.