8 вересня - Всесвітній день фізичного терапевта (спеціаліста з фізичної реабілітації). Фізична терапія використовується у соціальній та професійній реабілітації як лікувальний та професійний метод відновлення фізичного здоров`я і працездатності людини. Основною формою її застосування є система спеціальних вправ, психологічного, соціального відновлення та відновлення здоров`я. Кампанія 2019 року зосереджена навколо теми хронічного болю та ролі, яку фізична терапія та фізичні навантаження можуть відігравати у наданні допомоги людям у боротьбі з хронічним болем.

2019_09_03

 

9 вересня - Міжнародний день краси і День косметолога. Еталони краси мінливі, але в усі часи гарні люди - це, перш за все, здорові люди. Шлях до краси - це постійна робота над собою, дотримання режиму харчування, регулярні фізичні вправи, догляд за собою і відмова від шкідливих звичок. Бути красивими допомагають і лікарі-косметологи. У 21 столітті косметологія отримала небувалого розвитку. Професія косметолога стає популярною. Для роботи цих фахівців необхідні знання фармакології, хімії, анатомії людини, біохімії і хвороб шкіри, вміння їх діагностувати і лікувати.

10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам. Щорічно самогубства входять до топ-20 провідних причин смерті в усьому світі. Суїцидальна поведінка має велику кількість причин, серед яких - бідність, безробіття, втрата близьких людей, юридичні проблеми чи проблеми, пов'язані з роботою, зловживання алкоголем та наркотиками тощо. Є багато речей, які ви можете робити щодня, щоб запобігти суїцидальній поведінці: підвищити поінформованість щодо цього питання, проявити співчуття та турботу про тих, хто потрапив у біду, поділитися власним досвідом.

14 вересня - День фізичної культури і спорту України. Без сумніву, саме фізично і духовно розвинені люди завжди є опорою суспільства, його рушійною силою. Регулярні заняття фізкультурою і спортом підвищують настрій і загальну фізичну активність людини, покращують опір до стресів, активізують процеси кровообігу. Ступінь фізичного навантаження має відповідати можливостям людини, її віку і стану здоров'я. Заняття фізкультурою або спортом можуть вважатися правильними, якщо після них відчувається приплив бадьорості, енергії. Відомо, що заняття фізкультурою загартовують не тільки тіло, а й дух людини, допомагають розвивати такі якості, як воля, цілеспрямованість та наполегливість.

14 вересня - Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Незалежно від віку чи професії, знання про те, як надати першу допомогу – безцінні. Адже саме вони можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі за життя потерпілого. Принципи надання першої медичної допомоги обов’язково має знати кожна людина. Перша медична допомога - це оперативна допомога постраждалому при отриманні травми або раптовому нападі захворювання, яка надається до прибуття бригади швидкої допомоги. Головне правило першої допомоги – не нашкодити. Ніколи не намагайтеся провести медичні заходи, в яких ви не впевнені.

15 вересня - Всесвітній день боротьби з лімфомами. Терміном "лімфома" в медицині називають цілу групу онкозахворювань, при яких уражаються клітини лімфатичної системи. Цьогорічна кампанія Всесвітнього дня поінформованості про лімфому сфокусована на дрібницях, з яких складається довіра. Людей по всьому світу закликають зробити якусь невеличку справу, щоб підтримати та розширити можливості людей, які живуть з лімфомою.

19 вересня - День народження смайлика. 19 вересня 1982 року професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман вперше запропонував використовувати три символи - двокрапку, дефіс і дужку для позначення «усміхненого обличчя» в тексті, який набирається на комп'ютері. За понад 35 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування. «Смайлики» допомагають краще зрозуміти співрозмовника, його настрій, врешті-решт, вони просто кумедні і викликають позитивні емоції.

Вересень - місяць привернення уваги до хвороби Альцгеймера у всьому світі.

21 вересня - Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера.

Вражає це захворювання людей незалежно від їх соціально-економічного статусу, національності чи інших факторів. Найбільш ранній вік цього захворювання був зафіксований у 28-річного пацієнта, проте переважно хвороба Альцгеймера проявляється після 40 років. Пацієнти відчувають проблеми, пов'язані з тимчасовою і просторовою орієнтацією, підбором слів, що викликає, в свою чергу, труднощі в спілкуванні, а також негативні особистісні зміни.

21 вересня - День фармацевтичного працівника України. Фармацевтична галузь України включає в себе виробництво лікарських засобів і виробів медичного призначення, оптову і роздрібну торгівлю, спеціалізоване зберігання і розподіл за допомогою налагодженої збутової мережі (аптеки, аптечні пункти тощо). Вона посідає значне місце в економіці України, оскільки є важливим сегментом національного ринку, багато в чому визначає національну і оборонну безпеку країни.

23-29 вересня - Міжнародний тиждень глухих. Його головна мета - це привернення уваги до проблем слуху, підвищення інформованості міжнародної спільноти про труднощі, з якими щодня стикаються глухі люди і найголовніше - нагадування про те, що потрібно бути уважним до свого здоров'я і вчасно звертатися за спеціалізованою допомогою. Тема 2019 року - «Права на мову жестів для всіх!».

26 вересня - Всесвітній день контрацепції. Започаткований у 2007 році, щоб покращити рівень обізнаності щодо контрацепції та надати можливість молодим людям робити усвідомлений вибір щодо свого сексуального та репродуктивного здоров'я. Сучасна медицина пропонує безліч різних методів, що дозволяють попереджати незаплановану вагітність. Види і методи контрацепції відрізняються між собою механізмом дії, ефективністю і способом їх використання, а також додатковими позитивними властивостями. Вибір конкретного методу значною мірою визначається його ефективністю у попередженні небажаної вагітності, що залежить не тільки від ступеня захисту, але також і від того, наскільки систематично і правильно він застосовується. Розуміння і врахування цих особливостей дає можливість підібрати засіб попередження вагітності відповідно до індивідуальних потреб.

27 вересня - Всесвітній день туризму. Заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно, в Україні відзначається з 1998 року. Туризм робить  наше життя  яскравим, емоційним, дарує чудові враження. Це найкращий спосіб оздоровлення, зміцнення  сімейних та товариських стосунків, залучення молоді до здорового способу життя та доцільного й змістовного відпочинку. Тема 2019 року - «Туризм та робочі місця: краще майбутнє для всіх». У всьому світі туристичний сектор є провідним джерелом зайнятості, підтримуючи багато мільйонів робочих місць і сприяючи економіці вперед, як на місцевому, так і на національному рівні.

28 вересня - Всесвітній день боротьби проти сказу. Тема 2019 року – «Сказ: Вакцинація для елімінації». Сьогодні безпечні та ефективні вакцини для тварин та людини є одними з важливих інструментів, які існують для усунення смерті людини від сказу, тоді як обізнаність є ключовою рушійною силою для успіху громад у ефективній профілактиці сказу.

29 вересня - Всесвітній день серця. Тема 2019 року - «Моє серце, твоє серце». Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності  у світі. Але внісши лише кілька незначних змін у наше житті, ми можемо зменшити ризик серцевих захворювань та інсульту, а також покращити якість життя та показати хороший приклад для майбутнього покоління. Цього року Всесвітня федерація серця просить людей по всьому світу дати обіцянку стати більш активними, не курити і правильно харчуватись, щоб зберегти здоров'я серця.

Обласний центр громадського здоров’я.