6 серпня в Житомирському обласному перинатальному центрі відбувся круглий стіл на тему «Підтримка та популяризація грудного вигодовування дітей сьогодні – запорука української здорової нації в майбутньому», що був присвячений Всесвітньому тижню підтримки грудного вигодовування. У заході взяли участь як медичні працівники центру, так і майбутні матусі. Зустріч провели за підтримки департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА.

 

2019_08_07_01

 

Як відомо, Житомирський перинатальний центр першим в області став медичним закладом, що дотримується Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини». Ця програма передбачає надавати дитині лише найкраще. «А для немовляти це грудне молоко, кращого немає», – зазначає Наталія Мадзігон, завідувачка відділення новонароджених, які перебувають спільно з матерями. Жіноче молоко – це біологічна речовина, яка створена саме для цієї дитини саме цієї мами, тобто воно має індивідуальні властивості та дуже добре засвоюється.

2019_08_07_02

Коли мама годує, немовля відчуває її серцебиття, що є подібним до того, як дитина була в утробі матері, в комфортній та позитивній атмосфері. Нині існує 12 принципів грудного вигодовування, але основа – це контакт шкіра-до-шкіри, емоційний контакт. Як розповіла психолог Світлана Крайнікова, емоційне спілкування дуже корисне для подальшого розвитку дитини, її зростання.

2019_08_07_03

Взагалі, в грудному вигодовуванні багато плюсів і для самих матусь. Загально відомо, що жінки, які вигодовують грудьми, мають менший ризик появи онкозахворювань. Не в останню чергу це профілактика післяпологових ускладнень. Емоційний стан у таких матусь після пологів більш стабільний. Та й економічно вигідніше годувати дитину самостійно, ніж витрачати великі кошти на суміші.

2019_08_07_04

В перинатальному центрі постійно займаються просвітою, навчанням, практикою грудного вигодовування. Якщо мама невпевнена, переживає сумніви, тривогу, процес вироблення молока може сповільнюватися. «Тому в «Школі свідомого батьківства» ми працюємо над розвіюванням цих страхів, сумнівів, хвилювань. Готуємося і до пологів, і до грудного вигодовування, – поділилася Ірина Шпіль, психолог закладу. – Ми користуємося в навчанні муляжами молочних залоз, ляльками-пупсами. В групових бесідах ми обговорюємо переваги та важливість грудного вигодовування, способи прикладання дитини до грудей, труднощі та як їх долати». Якщо необхідна якась допомога чи підтримка, жінки мають змогу її отримати цілодобово. Обов’язково щодня відбувається огляд різними спеціалістами і, за необхідності, консультації психолога.

Наприкінці зустрічі також була проведена акція «Підтримаємо грудне вигодовування разом», у межах якої Світлана Бойм, заступник директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА, вручила майбутнім матусям подарунки.

Прес-центр УОЗ та Обласний центр громадського здоров’я.