Сьогодні, 10 липня, на Житомирщину надійшли 4 автомобілі екстреної медичної допомоги за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в якості допомоги від меценатів. Житомирська область отримала найбільше одиниць автотранспорту у порівнянні з іншими регіонами країни – 4 авто з 30-ти.

 

2019_07_10_01

 

Нагадаємо, що раніше Президент України закликав великий бізнес допомагати у розв’язанні соціальних проблем. Зокрема він повідомив, що кошти великого бізнесу вкладатимуться у медицину. Так 30 нових автомобілів екстреної медичної допомоги передають до обласних центрів 22 регіонів України. Завдяки цим автомобілям, які обладнані за найкращими європейськими стандартами, ще більша кількість пацієнтів вчасно отримуватиме якісну медичну допомогу.

2019_07_10_02

«Ініціатива Президента та допомога від представників відповідального бізнесу – гарна співпраця на прикладі державного та приватного партнерства. І на Житомирщині є такі ж ініціативи, хоч і меншого масштабу. Обладнали всі автомобілі екстреної медичної допомоги GPS-системами у співпраці між державними та приватними структурами. Завдяки чому зменшили витрати пального та оптимізували рух», – наголосив т.в.о. голови ОДА Ярослав Лагута.

2019_07_10_03

Житомирщина в числі перших областей України отримала нові автомобілі швидкої допомоги від меценатів. До Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Житомирі надійшли чотири машини класу В PeugeotBoxer, у яких є все необхідне для порятунку життя людей у надзвичайних ситуаціях.

2019_07_10_04

«На Житомирщині є необхідність у нових автомобілях екстреної медичної допомоги, адже протяжність області досить велика. Північні райони регіону не густозаселені, але віддалені один від одного. Тому важливо мати достатню кількість авто швидкої допомоги для надання вчасної допомоги людям», – запевнив Ярослав Лагута.

Чотири нові автомобілі екстреної медичної допомоги класу В розподілять між районами області, де в них є найбільша потреба.

За повідомленням управління охорони здоров’я ОДА, один із автомобілів буде обслуговувати житомирян, а три інших автівки – жителів с. Потіївка Радомишльського району, смт Корнин Попільнянського району та с. Іванопіль Чуднівського району.

В.о. головного лікаря центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Мошковська розповіла, що ці автомобілі оснащені необхідною сучасною апаратурою для надання допомоги постраждалим на місці та під час перевезення. Зокрема в машинах є апаратура для проведення серцево-легеневої реанімації: електрокардіографи, дефібрилятори, монітори та ін.

За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Миколи Суслика, відстань від Житомира до найвіддаленішої точки на півночі – 190 км, а на південь – 100 км. Тому Житомирська область потребує оновлення автопарку машин екстреної допомоги.

На цьому наголосив і т.в.о. голови ОДА Ярослав Лагута, який разом із головою обласної ради Володимиром Ширмою оглянули нові автомобілі екстреної медичної допомоги. 

Прес-служба Житомирської ОДА.