Усі медичні працівники в Україні зобов’язані зібрати не менше 250 балів безперервної медичної освіти (БМО) протягом 5 років, що дорівнює 50 балам БМО щороку.

 

2019_07_03_01

 

Чи ви знаєте, що можете щороку отримувати бали БМО за допомогою Ініціативи BMJ з підтримки клінічних рішень?

   BMJ Learning

1 бал за кожні пройдені 2 модулі
(відповідно до тривалості, що зазначена на початку.
Деякі модулі можуть бути тривалістю 2 години)

   BMJ Best Practice

1 бал за 2 години навчання в BMJ Best Practice

 

Загальна можлива кількість балів у межах обов’язкового річного мінімуму не повинна перевищувати 15 балів за модулі українською мовою та 20 балів за модулі англійською мовою (з 50 на рік).

Це означає, що кожний навчальний модуль, пройдений лікарем на навчальному порталі BMJ, дасть лікареві 0,5 балів відповідно до української системи БМО. Щоб набрати один бал БМО в Україні, лікар повинен пройти два модулі BMJ Learning і надати підтвердження у вигляді завантаженого сертифіката.

І BMJ Learning, і BMJ Best Practice офіційно акредитовані для цілей БМО Міністерством охорони здоров’я України.

Ухвалення Кабінетом міністрів України Постанови № 302 від 28 березня 2018 р. означає, що бали БМО та БПР, отримані фахівцями сфери охорони здоров’я в Україні шляхом використання онлайн-інструментів для навчання та підтримки прийняття рішень, прийматимуться Акредитаційною комісією МОЗ. BMJ Best Practice і BMJ Learning тепер визнані Міністерством охорони здоров’я в межах етапу БМО/БПР професійної освіти. В даний час, як BMJ Best Practice, так і BMJ Learning є першими міжнародними та єдиними навчальними ресурсами он-лайн, перекладеними українською мовою.

Міністерство охорони здоров’я України
Наказ МОЗ № 446 від 22.02.2019 р. (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 березня 2019 р. за №293/33264) «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів». Згідно з цим наказом дистанційне навчання на порталі BMJ для всіх лікарів в країні визнається згідно внутрішніх процедур акредитації лікарів.
У Додатку 5 до цього наказу описується порядок акредитації лікарів – “Порядок нарахування балів безперервного професійного розвитку”.

Детально: https://cds.bmj.com/uk-ua/cme-resources/