11 червня 2019 р. Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування організував семінар «Розробка комплексної програми з громадського здоров'я в ОТГ». Захід ініціювали Програма «U–LEAD з Європою» разом з Житомирським обласним центром громадського здоров’я для старост, представників медичних та освітніх закладів, громадських організацій Баранівської ОТГ.

2019_06_12_01

 

Організатори заходу – Альона Рижкова, радниця з питань громадського здоров’я Програми «U-LEAD з Європою», Олександр Зарицький, директор КНП «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради та Віталій Римар, радник з муніципальних послуг Житомирського ЦРМС –  ознайомили присутніх із завданнями реформи громадського здоров’я, а також розказали про роль та можливості органів місцевого самоврядування в плануванні та впровадженні необхідних профілактичних програм для мешканців громад.

2019_06_12_02

Кожна громада є унікальною і має власні потреби та запити і, щоб виявити та узгодити бачення різних залучених сторін однієї громади, доктор Ольга Пушина, тренерка Програми «U-LEAD з Європою», провела фасилітаційні сесії з виявлення та обговорення ключових проблем здоров’я мешканців Баранівської ОТГ.

2019_06_12_03

Так, за підсумками обговорення між різними стейкхолдерами Баранівської ОТГ було виділено п’ять основних проблем та загроз здоров’я громаді (надмірне споживання алкоголю, куріння, вакцинація, серцево-судинні захворювання та забруднення річки Случ великим промисловим заводом, що розташований у сусідній ОТГ), для подолання яких були опрацьовані можливі плани заходів профілактики, попередження  та реагування.

2019_06_12_04

У рамках національної реформи громадського здоров’я Житомирський ЦГЗ було створено в січні цього року, але незважаючи на такий короткий проміжок часу, Центр вже активно фасилітує розробку та впровадження профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я громад.

Прес-центр УОЗ та обласний центр громадського здоров’я.