31 травня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я М.П. Суслик за участі голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я А.Ф. Супряги.

 

2019_06_03_00001

У засіданні колегії взяли участь члени колегії, керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, ЛПЗ ОТГ, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, начальники управлінь, відділів та секторів охорони здоров’я міст і районів області, керівники експертів та координаторів, експерти, координатори управління охорони здоров’я облдержадміністрації (дорослі та дитячі) відповідно до питань порядку денного засідання колегії.

2019_06_03_00002

Першим на розгляд учасників колегії було винесене питання «Про стан організації та рівень надання хірургічної допомоги дітям області». З інформацією на цю тему виступили головний лікар ЦРЛ Бердичівського району А.П. Мирончук та заступник директора з медичної частини Чуднівської ЦРЛ Т.О. Журбей, яка зокрема зазначила, що консультативна, планова та ургентна хірургічна допомога дітям у Чуднівській ЦРЛ надається загальними спеціалістами хірургічного профілю, які періодично проходять удосконалення  з питань надання допомоги дітям в ЖОДКЛ. Дитячих спеціалістів хірургічного профілю в ЦРЛ немає. За 2018 рік був проведений один виїзд спеціалістів ЖОДКЛ в Чуднівську ЦРЛ, оглянуто 8 дітей, прооперовано 4 дітей, з них направлено фахівцями сімейної медицини лише 4 дітей, інші викликались спеціалістами ЦРЛ.

2019_06_03_00003

Темі удосконалення хірургічної допомоги дітям області був присвячений виступ експерта УОЗ ОДА за напрямом «Дитяча хірургія» П.С.Русака, який зазначив, що в області досить чітко відпрацьована система надання хірургічної допомоги дітям та співпраця з фахівцями первинної, вторинної та третинної ланок. У той же час відмічаються деякі недоліки в роботі. Зокрема, майже у всіх ЛПЗ області існує недостатньо налагоджений взаємозв’язок  між фахівцями первинної та вторинної ланок у питаннях диспансеризації, оздоровлення дітей з хірургічною патологією та відсутність єдиної відповідальної особи на первинному і вторинному рівнях. Результати минулого року показали, що існує також проблема співпраці фахівців ЛПЗ області та кураторів ЖОДКЛ у плані диспансерного огляду дітей з хірургічною патологією та їх вчасним оздоровленням. Потрібно також звернути увагу на проблему формування звітів ЛПЗ області щодо планового оздоровлення за 2017-2018 роки (цифрове навантаження та їх аналіз потребує контролю адміністраціями ЛПЗ області).

2019_06_03_00004

Про  «Стан реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну в області» у своємі виступі повідомив лікар ендокринологічного відділення ОКЛ ім. О.Ф.Гербачевського П.М.Куськало, який зробив загальний аналіз  забезпечення препаратами інсуліну в області. Зі станом реалізації Пілотного проекту конкретно в районах області присутніх ознайомили представники Коростенської ЦМЛ, Чуднівської ЦРЛ та Новоград-Волинського міськрай ТМО. Так заступник головного лікаря з поліклінічної роботи та ЕТН Новоград-Волинського міськрайТМО О.М.Весельська поінформувала, що даний пілотний проект у місті стартував у квітні 2017 року. У 2019 році КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» уклало угоди з 4 аптеками міста, що виявили намір взяти участь у пілотному проекті по відпуску препаратів інсуліну і десмопресину. З початку нинішнього року всі хворі району забезпечені препаратами інсуліну на 100 відсотків. За 4 місяці нинішнього року лікарями-ендокринологами виписано 1454 електронні рецепти на препарати інсуліну.

2019_06_03_00005

Зі станом використання комп’ютерної та магнітнорезонансної томографії учасників засідання ознайомив керівник групи експертів управління ОЗ ОДА за напрямом «Рентгенологія» А.І.Омельчук, зауваживши, що направляти пацієнтів на обстеження фахівці повинні лише за потреби, тому що, на жаль, існують непоодинокі випадки, коли результати обстежень залишаються незатребуваними, а М.П.Суслик наголосив у свою чергу, що бюджетні МРТ повинні використовуватись раціонально.

2019_06_03_00006

Стану матеріально-технічного забезпечення КУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» була присвячена доповідь заступника головного лікаря ЦЕМДМК В.О.Гриньова. Рішенням колегії було прийнято роботу щодо матеріально-технічного забезпечення служби вважати такою, що потребує подальшого покращення, зокрема, вирішено підготувати клопотання перед обласною радою про виділення додаткового фінансування на закупівлю медобладнання, інтенсифікувати роботу з передачі приміщень базування бригад ЕМД у власність Житомирської обласної ради та продовжити працювати над створенням централізованої оперативно-диспетчерської служби.

2019_06_03_00007

Темі «Судова практика з приводу профілактичних щеплень» був присвячений виступ директора КНП «Обласний центр громадського здоров’я» О.М.Зарицького, який закликав учасників колегії у своїй практичній діяльності керуватись Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та налагодити співпрацю між закладами ОЗ та освіти з цього питання.

2019_06_03_00008

Прес-центр УОЗ.