2019_06_01

1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Це не тільки веселе свято для самих дітей, це і привід наголосити на необхідності захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, здоровими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками та громадянами своєї країни. Діти - це найцінніше, що у нас є, тому необхідно піклуватися про них і робити їх життя якомога кращим. Адже дитяча посмішка і щасливі очі малюків - напевно, найбільше багатство у світі. А свято 1 червня ще раз нагадує нам про те, що веселе і щасливе дитинство повинно бути у кожної дитини!

1 червня - Всесвітній день батьків. Проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН в 2012 році, відзначається щорічно на честь батьків у всьому світі. Мета свята - нагадати жителям планети про загальнолюдські цінності, захистити і затвердити ці цінності як основу міцної і моральної сім'ї. Адже саме сім'я (в першу чергу - батьки) несе відповідальність за виховання та захист дітей, за те, щоб повний і гармонійний розвиток їхньої особистості обов'язково відбувався у сімейному оточенні і в атмосфері щастя, любові та розуміння. Батьки є основними вихователями та вчителями своїх дітей, готуючи їх до щасливого, повноцінного і продуктивного життя.

7 червня - Всесвітній день безпеки харчових продуктів, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2018 року, цього року буде відзначатись вперше під гаслом «Безпека харчових продуктів - справа кожного», щоб привернути увагу та заохотити до проведення заходів для запобігання, виявлення та керування ризиками, пов'язаними з харчовими продуктами, сприяючи продовольчій безпеці, здоров'ю людей, економічному процвітанню, розвитку сільського господарства, доступу до ринку, туризму тощо. Безпека харчових продуктів є спільною відповідальністю урядів, виробників і споживачів.

13 червня - Міжнародний день поширення інформації про альбінізм. Альбінізм — рідкісна, генетично успадкована хвороба. Вона проявляється у дітей, двоє батьків яких мають відповідний ген. При цьому самі батьки можуть не страждати на альбінізм. Альбінізм не залежить від статі, національності чи місця проживання. Альбіноси уразливі до сонця та яскравого світла, тому часто мають проблеми із зором і відрізняються схильністю до раку шкіри.

14 червня – Всесвітній день донора. Тема цьогорічної кампанії - «Безпечна кров для всіх» присвячена забезпеченню загального доступу до безпечного переливання крові як складової частини загального охоплення послугами охорони здоров'я та підкреслює важливе значення саме добровільного донорства. Це заклик до того, щоб все більше людей у всьому світі ставали донорами і регулярно здавали кров, оскільки це є запорукою забезпечення стабільних національних поставок крові в достатньому обсязі для всіх пацієнтів, яким показано переливання крові.

15 червня - День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей). Відзначається рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2011 року. Через те, що населення світу старіє, більш нагальними стають завдання захисту прав літніх людей від жорстокого поводження і зловживань. Сучасна цивілізація зможе виправдати свою назву тільки в тому випадку, якщо в ній будуть зберігатися традиції вшанування, поваги і захисту літніх членів суспільства, адже вони мають багатий життєвий досвід, прекрасні професійні навички та мудрість, яких ще не вистачає підростаючому поколінню.

16 червня - День медичного працівника. Ця дата вже давно вийшла за рамки суто професійного свята, адже практично неможливо знайти людину, яка б жодного разу не звернулась за медичною допомогою. Робота медичних працівників вимагає глибоких знань, неймовірної відповідальності, найвищої майстерності. І все ж, навіть у вік нанотехнологій не обійтися без кращих людських якостей, таких як: душевна щедрість, доброта, вміння вислухати, терпіння, адже ніякі ультрасучасні прилади та чудодійні препарати не можуть замінити чуйного й уважного ставлення до пацієнта.

25 червня - Всесвітній день вітиліго. Відзначається з 2011 року, дата була обрана на честь видатного співака Майкла Джексона, який страждав на цю недугу і помер 25 червня 2009 року. Іноді ми зустрічаємо на вулиці людей, шкіра яких вкрита великими білими плямами неправильної форми. Це не заразне захворювання, воно пов’язане з порушеннями з боку нервової й ендокринної систем й остаточно не вивчене дотепер. Це захворювання не є небезпечним для життя, але у деяких людей, які захворіли на вітиліго, різко знижується самооцінка, вони обмежують соціальні контакти, у них може розвиватися депресія. У даний час немає способів вилікувати вітиліго, але існує чимало засобів для відновлення кольору шкіри.

26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. У більшості країн, що беруть участь у боротьбі проти наркотиків, контролюється лише невеличка частина продукції, тобто тільки препарати, що ввійшли до списку заборонених наркотичних засобів. Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Це, насамперед, шкідливий вплив на здоров'я людей, розвиток соматичних і психічних захворювань, збільшення смертності населення. Крім того, наркоманія супроводжує різні форми злочинності.

Прес-центр УОЗ.