28 травня на базі обласного протитуберкульозного диспансеру відбувся тренінг на тему «Ведення хворих на туберкульоз лікарями, котрі надають ПМД». Захід відбувся у рамках реалізації субгранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров'я». Його організаторами виступили управління охорони здоров'я ЖОДА, обласний протитуберкульозний диспансер, обласний центр громадського здоров'я.

2019_05_28_1

 

Головний лікар ОПТД Віталій Дідик у вступному слові зауважив, що у рамках трансформації системи охорони здоров'я саме первинна ланка надання медичної допомоги має відігравати основну роль у боротьбі з епідемію туберкульозу в Україні, розповів про сучасні виклики, які стоять перед сімейними лікарями у профілактиці, діагностиці та лікуванні туберкульозу на амбулаторній фазі.

Директор обласного центру громадського здоров'я Олександр Зарицький поінформував присутніх щодо завдань, котрі стоять перед системою громадського здоров'я у частині профілактики та виявлення туберкульозу.

Фахівці обласного протитуберкульозного диспансеру О.Близнюк, О.Сіомак та Л.Коломієць провели навчання сімейних лікарів, охопивши тематику, зокрема, лікування та ведення випадків туберкульозу на первинній ланці надання медичної допомоги, організації інфекційного контролю за ТБ, нормативної бази, що регламентує проведення протитуберкульозних заходів, тощо.

Представник БФ «Лікарі без кордонів – Бельгія» розповів про організацію психосоціального супроводу хворих на туберкульоз.

Після завершення тренінгу учасники отримали відповідні сертифікати.

2019_05_28_2

 

Прес-центр УОЗ та обласний центр громадського здоров'я.