13 травня у приміщенні міської ради між обласним центром громадського здоров’я Житомирської обласної ради в особі директора центру О.М.Зарицького та управлінням охорони здоров’я Житомирської міської ради в особі начальника управління М.О.Місюрової підписано договір про співпрацю у сфері громадського здоров’я.

 

2019_05_14_01

 

За словами Олександра Миколайовича Зарицького, підписання меморандуму - досить важлива подія, тому що наразі система громадського здоров’я в Україні перебуває на етапі створення, тож гарним стартом для співпраці стало те, що начальник міського управління охорони здоров’я відгукнулась на цю ініціативу, розуміючи усю важливість даного питання. У контексті подальшої співпраці ми плануємо розбудовувати систему громадського здоров’я не лише в нашому місті, а й, напрацювавши перші результати, поширити цей досвід на всю область. Наразі в нашій державі триває реформа охорони здоров’я, і реформа первинної ланки. Можна сказати, що цей процес уже перетнув екватор і настав час працювати над завданнями, поставленими перед працівниками первинної ланки надання медичної допомоги. У процесі цієї роботи, як завжди, постає багато завдань, пов’язаних із громадським здоров’ям – це, зокрема, питання виникнення хвороб, їх поширення, вакцинопрофілактики, промоції здорового способу життя тощо. І якщо на сьогоднішній день лікарі досить досконало володіють питаннями лікувального процесу, то питання, які стосуються  громадського здоров’я, потребують удосконалення. Очевидно, це пов’язано  з меншою увагою, яку приділяли цій сфері  при підготовці  фахівців. У співпраці між охороною здоров’я і громадським здоров’ям ми знайдемо точки дотику в таких питаннях, як промоція здорового способу життя, інфекційний контроль у лікувальних закладах, бо дотримання певних епідеміологічних норм і вимог теж даватиме можливість якіснішого лікування. Як не дивно звучить, але громадське здоров’я стосується й економічних питань, бо кожна копійка, вкладена в запобігання того чи іншого захворювання, або зменшення перебування пацієнта на лікарняному ліжку економить чималі кошти. У процесі нашої роботи, думаю, ми зможемо розширити перелік поставлених завдань. А поки що на часі – впровадження засад громадського здоров’я в роботу первинної ланки надання медичної допомоги та вирішення питань інфекційного контролю.

2019_05_14_02

- Сьогоднішня подія дійсно досить важлива, вона актуальна - наголосила в свою чергу М.О.Місюрова, - тому що питанням громадського здоров’я  в усі часи не приділялась належна увага. Головне нині – превенція усіх захворювань. Це і онкоскринінги, і профілактика цукрового діабету і артеріальної гіпертензії, а найголовніше, що за усім цим стоїть людське життя та його якість. Наразі у нашому місті ми впроваджуємо проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», який ми розвиватимемо і в подальшому. Розбудова  системи громадського здоров'я в нашій країні є однією з вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. А ми  на превеликий жаль забували про це, зрештою витрачаючи  на лікування величезні кошти. Проте є і в нас гарні напрацювання, наприклад, завдяки висвітленню належним чином питань вакцинації ми зупиняємо захворювання на кір і в порівнянні з минулим роком відсоток вакцинованих дітей набагато більший, а головне – усі вони захищені. Захищені і ті діти, які не можуть бути щеплені за медичними показами.

2019_05_14_03

Договір про співпрацю підписано з метою розбудови системи громадського здоров’я в області, окреслено і конкретні дії наступних напрямків співпраці: аналітично-інформаційний, профілактично-просвітницький, організаційно-методичний та науково-практичний.

Прес-центр УОЗ та обласний центр громадського здоров’я.