2019_05_11_03

10 травня у рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбулась акція «Здай кров – врятуй життя», ініціаторами якої виступили обласний центр громадського здоров'я, обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини, обласний центр крові.

2019_05_11_04

Учасниками акції стали працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області та Управління патрульної поліції в Житомирській області, які добре розуміють, наскільки важлива для порятунку життя людини донорська кров, адже їм часто доводиться виїздити на виклики, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами.

2019_05_11_02

«Наші працівники періодично беруть участь у подібних акціях з добровільного донорства, зокрема здавали кров і для поранених учасників АТО/ООС, і для дітей, які лікуються в онкогематологічному відділенні. З 6 по 12 травня проходить Тиждень безпеки дорожнього руху, тож ми робимо свій внесок у поповнення банку крові для того, щоб можна було оперативно і своєчасно надавати допомогу тим людям, які травмуються у результаті ДТП», - розповів Олег Держанівський,  заступник начальника Управління ДСНС України у Житомирській області.

Як зазначила т.в.о. старшого інспектора прес-служби управління патрульної поліції в Житомирській області Тетяна Носадчук, деякі з патрульних, які беруть участь в акції «Здай кров – врятуй життя», вперше долучаються до цієї шляхетної справи, інші ж уже є постійними донорами, але всі вони тут заради однієї мети -  порятунку життя і збереження здоров'я людей.

2019_05_11_01

«У країнах Європи намагаються досягнути рівня добровільного безоплатного донорства в межах до 90 %, в Україні, зокрема і в Житомирській області – це лише 7-8 %. Зрозуміло, що в такій ситуації не вистачає компонентів крові для переливання пацієнтам, - розповіла зав. відділу заготівлі крові обласного центру крові Алла Котюк. - Тож одне із основних завдань служби крові сьогодні - пропагувати добровільне безоплатне донорство. Неодноразово на рік у нас проводяться подібні заходи, в яких беруть участь працівники різних структур (так зване корпоративне донорство) та студентська молодь. Ми вдячні всім, хто сьогодні здав кров і своїм прикладом показав важливість добровільного  донорства».

2019_05_11_05

Сподіваємось, що акція «Здай кров – врятуй життя» не лише допоможе врятувати не одне життя, а й приверне увагу громадськості до дотримання правил безпеки на автошляхах.

2019_05_11_06

Прес-центр УОЗ.