2019_05_08_01

З 6 по 12 травня 2019 року триває 5-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, який проходить під егідою ООН.

2019_05_08_02

«Проблема безпеки на дорогах актуальна для всього світу, тож саме тому ця подія відбувається у такому глобальному масштабі. Житомирщина теж долучається до заходів, спрямованих на покращення складної ситуації на дорогах, - зазначив директор КНП «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради Олександр Зарицький. - Минулого року до лікувальних закладів Житомирської області доставлено понад 750 чоловік, постраждалих під час дорожньо-транспортних пригод, з яких, на жаль, близько 70 осіб померло. Ми хочемо наголосити на необхідності дотримання Правил дорожнього руху і цією активністю привернути увагу всіх мешканців області до такого актуального питання, як забезпечення безперешкодного проїзду спецтранспорту з увімкненим проблисковим маячком та спеціальним звуковим сигналом, зокрема автомобілів невідкладної медичної допомоги, яким необхідно своєчасно прибути за викликом. Важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що безпека дорожнього руху - це врятовані життя».

2019_05_08_03

Інженер з безпеки дорожнього руху центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Борис Савицький підтвердив, що нехтування Правилами дорожнього руху не є рідкістю: лише за І квартал 2019 року в Житомирській області було скоєно 854 дорожньо-транспортних пригоди, у яких 219 осіб отримали травми різного ступеня важкості та 25 людей загинуло. Трапляються випадки, коли в ДТП потрапляє авто «швидкої». Так, 8 грудня минулого року на перехресті вулиць Мазепи і Домбровського у м. Житомирі «швидку», яка їхала на терміновий виклик і рухалась з увімкненими маячками та сиреною, не пропустив інший автомобіль, сталось зіткнення, в результаті якого було травмовано 7 осіб. Борис Савицький звернувся до водіїв з настійним проханням дотримуватися Правил дорожнього руху та поважати один одного на дорозі.

2019_05_08_04

Микола Голяка, який працює водієм екстреної медичної допомоги вже 29 років, розповів про труднощі в роботі: «Часто водії не поступаються дорогою «швидкій», тож доводиться застосовувати маневри, зменшувати швидкість, а для порятунку життя людини має значення кожна хвилина. Особливо важко вкластись у нормативи у денний час, у години пік, а вночі всі виклики, як правило, виконуються вчасно. Проблем додає і незадовільний стан доріг».

2019_05_08_05

«Пропускати транспорт зі спецсигналами повинні не лише автомобілі, а й пішоходи, - на цьому наголосила т.в.о. старшого інспектора прес-служби управління патрульної поліції в Житомирській області Тетяна Носадчук. - З початку 2019 року в м. Житомирі сталося 42 ДТП за участі пішоходів. Найчастіші порушення – це перехід дороги в невстановлених місцях, використання гаджетів та технічних пристроїв до них при переході проїжджої частини тощо. Найбільш складні ділянки пішоходних переходів у нашому місті - проспект Миру, перехрестя Київської-Східної, проспекту Незалежності-Покровської, Бердичівської-Жуйка, Грушевського-Покровської, майдан Згоди. Наше життя швидке та насичене, але куди б ми не запізнювались, не варто поспішати, адже іноді цей поспіх може стати фатальним».

Представники засобів масової інформації мали можливість особисто перевірити, як водії поступаються дорогою автомобілю невідкладної медичної допомоги. Хоча деякі авто притискались до узбіччя або зупинялись, ще багато кермувальників вперто не хочуть помічати увімкнених проблискових маячків та спеціальних звукових сигналів. На жаль, культура наших водіїв бажає бути кращою. Потрібно усвідомити, що безпека на автошляхах залежить від кожного з нас. Поступаючись дорогою автомобілю невідкладної медичної допомоги, ми долучаємось до порятунку людського життя.

Прес-центр УОЗ та Обласний центр громадського здоров'я