В нас є чудова новина! Перший пацієнт із хіміорезистентним туберкульозом вилікувався в нашому проекті в Житомирській області, - інформує незалежна міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів».

2019_03_14_01

          Його звуть Ігор, він дізнався, що хворий на стійкий туберкульоз в травні минулого року. 
Тоді ж і розпочав лікування в пілотній програмі «Лікарів без кордонів» та Міністерства охорони здоров’я України у Житомирському обласному протитуберкульозному диспансері.

2019_03_14_02

     Всього процес лікування зайняв 9 місяців шляхом скороченого курсу лікування, що базується на настановах Всесвітньої організації охорони здоров’я. Також завдяки програмі Ігор зміг перейти на амбулаторне лікування через два місяці перебування у диспансері.

2019_03_14_03

         Наша команда та медики МОЗ привітали його з тим, що він зміг успішно подолати шлях до одужання.

        Ігор: «Це було чудово, що в мене буле успішне лікування, й кожні наступні аналізи показували позитивну динаміку. Коли перевели на амбулаторне лікування, стало легше, знаєте, вдома – завжди легше».

2019_03_14_04

        «Але, коли я повернувся в нормальне життя, мене перепитували деякі знайомі: «А точно, що з тобою вже безпечно спілкуватися? Чому тебе так рано виписали? Доводилось пояснювати, що не треба весь час сидіти в лікарні, бо після того, як аналізи показують, що ти вже негативний, то ти вже можеш бути вдома, тільки треба долікуватися до кінця, але в цей час туберкульоз вже не передається».
       Нагадаємо, що лікування хіміорезистентного туберкульозу досить важке, має багато побічних ефектів, в Україні виліковується тільки половина хворих, а рівень успішності лікування становить 50 %. «Лікарі без кордонів» працюють над тим, щоб показати приклад успішного лікування, який зможе застосовуватися по всій країні.
                                                                                                                  Прес-служба «Лікарі без кордонів»