Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила Глобальну стратегію з профілактики та лікування грипу на 2019-2030 роки, спрямовану на захист людей у всіх країнах світу від загрози цієї недуги. Метою цієї стратегії є запобігання сезонному грипу, контроль над поширенням грипу від тварин до людей і підготовка до наступної пандемії грипу.

 

2019_03_13_01

 

«Загроза пандемічного грипу існує завжди, - наголосив Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейєсус. - Постійний ризик передачі нового вірусу грипу від тварин до людей і потенційної пандемії є цілком реальним. Питання не в тому, що у нас буде ще одна пандемія, а в тому – коли саме. Ми повинні бути пильними і підготовленими – витрати, пов’язані з великим спалахом грипу, значно перевищать вартість профілактики».

Грип залишається однією з найбільших проблем охорони здоров'я в світі. Щорічно реєструється приблизно 1 мільярд випадків захворювання, з яких від 3 до 5 мільйонів - важкі, від 290 тис. до 650 тис. - смертельних випадків, пов'язаних з грипом.

11-річна стратегія, зокрема, передбачає розробку ефективних національних програм боротьби з грипом. ВООЗ рекомендує щорічну вакцинацію проти грипу як найбільш ефективний спосіб запобігання захворюванню. Вакцинація особливо важлива для людей з підвищеним ризиком серйозних ускладнень внаслідок грипу та медичних працівників.

За допомогою Глобальної стратегії з профілактики та лікування грипу на 2019-2030 роки ВООЗ та партнери сприятимуть розробці більш досконалих глобальних інструментів для профілактики, виявлення, контролю та лікування грипу. Ці засоби включають більш ефективні вакцини, противірусні засоби і методи лікування. Мета полягає в тому, щоб зробити їх доступними для всіх країн.

Інвестуючи в заходи профілактики, контролю та забезпечення готовності до грипу, всі країни побачать, крім боротьби з грипом, й інші переваги через загальне зміцнення своїх систем охорони здоров'я.

За матеріалами ВООЗ.