На сайті управління охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації у рубриці «Історія медицини» розміщено електронний варіант книги Тараса Петровича Шавули «Крізь хащі і трясовини Олевщини… Розповідь про історію медицини Олевського району»  (http://oz.zt.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=7426:2019-03-05-12-54-51&catid=12).

 

2019_03_12_01

 

Автор, використавши архівні матеріали з державних сховищ Києва, Житомира і Олевська та додавши почерпнуті з історичних джерел, документальних та художніх творів відомості, розповідає про етапи розвитку медицини району з прадавніх часів і до початку XXI століття. Книга складається з чотирьох частин. У першій подано загальні віхи історії медицини, друга присвячена історії створення служб районної лікарні, у третій частині описано роботу закладів охорони здоров'я сіл і селищ Олевщини. У четвертій частині розміщено інформацію про інші медичні заклади району, додатки: світлини керівників та тих медичних працівників, які зробили вагомий внесок в історію медицини Олевського району, уривки публікацій із ЗМІ, біографію автора.

2019_03_12_02

Тарас Петрович Шавула з 1972 року працював лікарем-хірургом, а 1976 р. став заступником головного лікаря з лікувальної роботи Олевської районної лікарні, тож був не лише свідком, але й безпосереднім учасником розвитку медицини в районі.

Видання «Крізь хащі і трясовини Олевщини…» - це підсумок майже 15-річної роботи в архівах, розпитувань, запису спогадів колег. Завдяки вдалому підбору матеріалу, своєрідній авторській манері і тонкому гумору книга зацікавить не лише тих, хто працював чи нині працює в медичній галузі, а всіх, хто захоплюється історією рідного краю.

Прес-центр УОЗ