За останній тиждень 2018 року в області спостерігалося перевищення епідемічного порогу щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 11%. Відмічалося збільшення захворюваності серед дорослого населення, а зменшення – серед дітей. Вакцинуватися проти грипу можна протягом всього епідсезону, щоб захистити себе, дітей та близьких від важких ускладнень.

 

2019_01_4_001

 

 

Житомирський обласний лабораторний центр інформує, що наприкінці 2018 року рівень захворюваності зріс на 11%. За останній тиждень (52 тиждень року) зареєстровано 8149 випадків захворювань.

 

Вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру здійснюється моніторинг циркуляції збудників грипу та ГРВІ. За останній тиждень від 3-х хворих  виділений збудник грипу А(Н3N2). Захворювання на ГРВІ  були викликані  парагрипом та аденовірусами.

 

З початку епідсезону проти грипу  на Житомирщині щеплено  1645 осіб, з яких 336 дітей.  Майже 50% щеплених осіб (780) вакцинувалися за власні кошти, інші за кошти підприємств.

 

Нагадаємо, що найкращим способом захисту є щорічне щеплення від грипу. Вакцинація дозволяє зменшити ризик захворювання на грип та  убезпечити себе від серйозних ускладнень.

 

Кожен може замовити вакцину проти грипу в аптеці та зробити щеплення у  свого сімейного лікаря. Про всі необхідні щеплення за віком для дорослих та дітей вам може розповісти ваш лікар.

 

Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах, а ГРВІ - зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання.

За матеріалами ОДА.