Зима – пора  не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також час сплеску травматизму. Так з 22 листопада по 25 грудня 2018 року лише до травмпунктів  міста Житомира звернулись  1134 дорослих осіб, які отримали вуличні травми.

 

2018_12_26

 

Забої, переломи під час падіння – звичайна справа. Але наслідком навіть незначного падіння може виявитися важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток таза, шийки стегна).

Деякі травми – переломи різної складності важко правильно діагностувати. Іноді вони маскуються так, що їх складно розпізнати (особливо часто це трапляється у випадках травмування дітей та людей похилого віку).

Будьте особливо обережні під час ожеледиці!

–  Ходіть повільно, дивіться, куди ступаєте.

– Намагайтеся тримати тіло вертикально, щоб не зміщувати центр ваги, ноги тримайте ширше для більшої стійкості.

– Найнебезпечніші місця – тротуари, майданчики перед супермаркетами та офісами (територію вимощено слизькою плиткою), обминайте або пересувайтеся ними з обережністю.

– Справжні «кілери» під час ожеледиці – жіноче взуття на підборах-шпильках, тому, любі пані, носіть зручне та нетравматичне  взуття.

–  Особам літнього віку немає гострої потреби виходити на вулицю щодня. Тому за несприятливих погодних умовах, за можливості, краще залишитися вдома.

– Молодим людям слід знизити швидкість пересування, оскільки саме це є причиною переломів гомілок і гомілковостопних суглобів. А щоб не поспішати, розраховуйте свій час правильно, з урахуванням погоди.

–  Не слід з спеціально ковзати по льоду – при цьому підвищується  обмерзання підошви взуття і рухатися стане ще небезпечніше.

Як падати не можна:

–  на витягнуту руку, це загрожує переломами в ліктьовому суглобі або зап’ястка;

– на лікоть (коли рука зігнута в лікті) – це надзвичайне навантаження на ключицю, в якій можливий перелом;

–  на коліно – падіння призводить до травми колінної чашечки;

–  на сідниці – загрожує компресійною травмою хребта;

–  на спину,  з ударом об землю потилицею – можливий струс мозку.

Пам’ятайте! Щоб не травмуватися – будьте обережні під час ожеледиці, стережіться падіння! Якщо ви все-таки впали і забилися –  зверніться до лікаря.  Уникайте самолікування! Лише ретельне обстеження дасть змогу встановити точний діагноз і призначити правильне лікування. Бережіть себе та будьте здорові!

Обласний медичний центр здоров’я

та спортивної медицини