20 грудня 2018 року на базі КУ Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні відбулась прес-конференція за підсумками ХІІІ акції  Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» – «Почуй світ».

 


2018_12_21_1

Під час   акції загалом  вдалося зібрати 3 мільйони 875 тисяч 369 гривень 23 копійки на закупівлю обладнання для дитячих сурдологічних відділень. На зібрані кошти закупили слухові апарати, які було вручено дітям з середньою та тяжкою глухотою.

Спільними зусиллями жителів Житомирщини  у 2018 році було зібрано близько 54 тисяч грн, за рахунок яких закуплено слухові апарати для передачі Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні у безоплатне користування сурдологічного відділення –1 Shine R 2 HPm потужні 4 смуги та 4Max E SP надпотужні 6 смуги/6 каналів для лікування дітей з глухотою 3 та 4 ступенів.

Проблема дитячої глухоти – одна з найактуальніших проблем сурдології, а подолання дитячої глухоти є одним з пріоритетних нап­рямків світової системи охорони здоров’я. Для цього вкрай потрібно реалізувати на національному рівні профілактичні та лікувально-реабілітаційні за­ходи, які дадуть змогу зменшити кількість дітей зі зниженим слухом, забезпечити реалізацію основних прав дитини на здоров’я, освіту, гідне життя, а та­кож знизити економічний тягар цієї проблеми для національного бюджету.

Завдяки сучасним технологіям діагностики та ефективного лікування патології органів слуху у дітей, в Україні зменшилася кількість дітей з інвалідністю, за останнє десятиріччя – майже в два з половиною рази, тому зусилля по боротьбі зі глухотою у дітей не є марними.

Наявність необхідної сурдологічної апаратури та її своєчасне обслуговування є одними із вирішальних питань у наданні якісної та ефективної медичної допомоги дітям з вадами слуху. На жаль, наявне обладнання дитячих сурдологічних відділень працює майже безперервно, а тому неминучим процесом є зношування та вихід з ладу як діагностичної, так і лікувальної апаратури, якої наразі не вистачає для комплексного лікування в умовах, зокрема, і Житомирської  обласної  дитячої клінічної лікарні. Така кричуща ситуація із забезпеченням технічною апаратурою становить серйозну загрозу наданню вчасної медичної допомоги дітям з вадами слуху і змушує медиків звертатися за підтримкою до небайдужих людей.

Широкомасштабне залучення ресурсів державних органів, підприємців, представників бюджетних організацій, відомих особистостей, студентів, учнів та громадських активістів є вагомим внеском у вирішення цієї проблеми і для Житомирщини.

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» висловлює щиру вдячність медичним працівникам області, зокрема просвітницькому відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини, студентам та викладачам КВНЗ « Житомирський базовий фармацевтичний коледж», КВНЗ «Житомирський медичний інститут», КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж», КВНЗ «Бердичівський медичний коледж», у яких були створені активні волонтерські осередки з підтримки акції, представникам різних відомств, громадськості Житомирської області за значний внесок у майбутнє України, активну громадську позицію та підтримку благодійної діяльності фонду. Найактивнішим учасникам та волонтерам були вручені відзнаки та нагороди. Зокрема, відзнаку «Золоте серце України 2018» отримали КВНЗ «Житомирський базовий фармацевтичний коледж» та «Обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини».

Обласний медичний центр здоров’я

та спортивної медицини.