А ще – красиво і затишно. Такими словами  можна продовжити звернення до усіх присутніх головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні, депутата обласної ради Юрія Дмитровича Довгополого під час урочистого відкриття хірургічного відділення №1 після нещодавно проведеного ремонту, яке відбулося 19 грудня, у День Святого Миколая.

 

2018_12_21_001

 

 На цю урочисту подію були запрошені поважні гості: голова обласної ради В.В.Ширма; заступник начальника УОЗ ОДА, начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню В.І.Лучків; депутат обласної ради І.В. Романський, спонсори та меценати, усі, хто відгукнувся на прохання  голови Асоціації хурургів області, завідуючого хірургічним відділенням №1 П.С.Русака  з проханням допомогти у проведенні ремонту, і такі небайдужі люди знайшлися.

 2018_12_21_002

– На жаль, на сьогоднішній день ми не можемо залучити великі кошти на лікування, на проведення  ремонтів, придбання необхідного сучасного обладнання, покращення харчування, - зазначив керівник закладу, але, на щастя, є серед нас небайдужі люди – справжні друзі, меценати,  яких ми запросили сьогодні на наше свято і яким  висловлюємо величезну вдячність за те, що вони відгукнулись на прохання Петра Степановича, колективу відділення і за досить стислі строки виконали такий ремонт. Величезна заслуга у цьому усього хірургічного відділення №1, бо велика частка роботи лягла саме  на їх плечі. Була велика кропітка праця і навіть доводилось інколи медикам освоювати  будівельні спеціальності, і нарешті сьогодні ми можемо побачити результат – порадіти за колег, які працюватимуть у таких гарних умовах, і за маленьких пацієнтів відділення, а ще це яскравий приклад того, як завідуючий відділенням переймається його проблемами – робочими місцями персоналу, перебуванням у ньому пацієнтів.

 2018_12_21_003

Голова обласної ради оглянув разом з іншими гостями нове дороговартісне обладнання, яке було закуплене для цього лікувального закладу цьогоріч – УЗД сканер експертного класу, відеогастроскоп, дитячий бронхоскоп, пересувний рентгенапарат, інструментарій для лапароскопічної стійки та дві реанімаційні відкриті системи для новонароджених, на які було виділено з обласного бюджету 8,5 млн грн, і наголосив, що з нового року влада вкладатиме значні кошти у розвиток медицини, зокрема і обласної дитячої клінічної лікарні, бо обласний бюджет наразі є бюджетом розвитку, який потрібно інвестувати  й у лікувальні заклади нашої області у тому числі. Минулого року було відкрито реперфузійний центр в ОКЛ ім.О.Ф.Гербачевського, завдяки чому було врятовано не одне  життя  пацієнта, вони можуть жити далі, працювати, радіти життю, а дитяча обласна клінічна лікарня повинна бути в зоні особливої уваги, бо  йдеться про здоров’я наших дітей – майбутнє нашої держави. Тож наразі триває виготовлення проектної документації на утеплення  лікувального корпусу, а також на проведення реконструкції спеціалізованого Центру з надання допомоги дітям з гострою травмою та приймально - діагностичного відділення.

 2018_12_21_004

В.І.Лучків: Для кожного пацієнта потрапити в лікувальний заклад - психологічно важко, не кажучи вже про проблеми зі здоров’ям, а тим паче, коли йдеться про дитяче хірургічне відділення. Сьогодні ми побачили відділення, у яке вкладено тепло рук дорослих - ми бачимо гарні заспокійливі тони, у які «одяглося» відділення, чистоту і затишок. Галузь охорони здоров’я наразі реформується, тож ми повинні  йти в ногу з часом, розвиватися, бути конкурентоспроможними, хоча звичайно ж задля цього одних лише знань медичного персоналу замало, потрібне і новітнє обладнання, і підтримка з боку влади. А відремонтоване хірургічне відділення  сьогодні якнайкраще продемонструвало нам те, чого може добитися сама громада, взявши на себе таку відповідальність, як-от проведення ремонту у цьому відділенні, бо жодної копійки державних коштів на це не було витрачено. За спонсорські кошти було придбано і кухонне обладнання для відділення, сучасний телевізор,  м’які крісла і диванчики, меблі для санітарно-гігієнічної кімнати, тож відразу було видно, що персонал відділення  по-батьківськи поставився до цього, продумавши все, від кольору  стін до затишних меблів, намагаючись створити своїм пацієнтам якомога комфортніші умови.

 2018_12_21_005

У день святого Миколая  кожен, хто заслуговував на це, отримав подарунки – ті, хто допомагав з ремонтом матеріалами, коштами, працею, почесні грамоти  і подяки, а маленькі пацієнти, які перебували цього дня на лікуванні – солодощі та слова підтримки і побажання якнайшвидшого одужання.

 

Тамара Архипчук.