30 листопада у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яке провів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

 

2018_11_30_001

 

У засіданні колегії взяли участь члени колегії, керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, ЛПЗ ОТГ, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, начальники управлінь, відділів та секторів охорони здоров’я міст і районів області, керівники експертів та координаторів, експерти, координатори управління охорони здоров'я облдержадміністрації, дорослі та дитячі, відповідно до питань порядку денного засідання колегії. 

 2018_11_30_002

Експерт управління охорони здоров'я облдержадміністрації за
напрямом «Неврологія» Наталія Герасимчук поінформувала присутніх про стан надання допомоги хворим на цереброваскулярну патологію в лікувально-профілактичних закладах області за дев’ять місяців поточного року.

Одне з найпоширеніших місць серед серцево-судинних хвороб посідають цереброваскулярні захворювання (ЦВЗ) через високий рівень інвалідизації та смертності.

Надання медичної допомоги пацієнтам в області здійснюється  згідно з наказами МОЗ України, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Відмічено незадовільні показники поширеності та  захворюваності (на 100 тис. дорослого населення) на ЦВЗ в Андрушівському, Коростишівському, Народицькому, Романівському, Чуднівському районах та  м. Житомирі, що свідчить про низький рівень діагностики судинної патології сімейними лікарями та неврологами.

Показник смертності від ЦВЗ залишається високим у Народицькому, Романівському, Попільнянському, Радомишльському, Черняхівському районах та  м. Бердичів, м. Житомирі, що вказує на недостатню профілактику ускладнень тощо.

Слід відмітити, що в Народицькому, Романівському районах та м. Житомирі низький рівень захворюваності та високий рівень смертності від ЦВЗ, що свідчить про незадовільну роботу сімейних лікарів, відсутність первинної та вторинної профілактики.

Найчастішим ускладненням цереброваскулярної патології є інсульт.   Показники захворюваності та смертності на інсульт залишились незмінними порівняно з минулим роком. Вищим обласного залишається показник у  Баранівському, Бердичівському, Житомирському, Коростенському, Малинському, Новоград-Волинському, Романівському, Чуднівському районах та м. Житомирі, м.Коростені, м.Бердичеві.

Відслідковується підвищення показника смертності від інсульту в Баранівському, Коростенському, Лугинському, Любарському, Олевському, Попільнянському, Чуднівському районах та м.Коростень.

Слід зазначити, що в Романівському, Чуднівському районах та м. Житомирі незадовільні низькі показники захворюваності на ЦВЗ та високий рівень захворюваності на інсульт, а також високий рівень смертності від інсультів.

В області активно проводиться тромболітична терапія. За 2012 рік  - 5 тромболізисів, 2013 рік – 13 тромболізисів, 2014 рік – 8 тромболізисів, 2015 рік – 2  тромболізиси, 2016 рік – 5 тромболізисів, 2017 рік - 7 тромболізисів.

За 11 місяців 2018року - 18 тромболізисів: Бердичівська ЦМЛ- 1 тромболізис, Новоград-Волинське міськрайТМО – 1 тромболізис, КУ ЦМЛ № 1 м. Житомира  – 1 тромболізис, Коростенська  ЦМЛ - 1 тромболізис, КУ “Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського”,   неврологічне відділення з блоком інтенсивної терапії для надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу - 14 тромболізисів.

2018_11_30_003 

Експерт управління охорони здоров'я облдержадміністрації за напрямом «Нефрологія» Алла Біляс доповіла про стан надання в області допомоги нефрологічним хворим, що отримують замісну ниркову терапію (НЗТ).

Станом на 1 жовтня 2018 року методом НЗТ лікуються 277 пацієнтів, у т.ч. 221 - методом гемодіалізу (вперше – 63), 20 хворих методом перитонеального діалізу (вперше - 7) та 36 хворих отримують імуносупресивну терапію з приводу трансплантації донорської нирки (у 2018 році 5 хворим проведено трансплантацію донорської нирки, у 2017 році – 1 пацієнту).

За 9 місяців 2018 року проведено 19546 сеансів гемодіалізу (у 2017 році – 27056), у т.ч. на базі ОКЛ (15 діалізних місць) - 6387 сеансів гемодіалізу, лікується 79 хворих. У філіях м. Новоград-Волинський (5 діалізних місць) проведено 3018 сеансів гемодіалізу, лікується 30 хворих, м.Коростень (6 діалізних місць) - 3836 сеансів гемодіалізу, лікується 31 хворий, у м. Бердичів  (6 діалізних місць) проведено 3656 сеансів гемодіалізу, лікується 30 хворих,  м.Овруч (філія на 5 діалізних місць, відкрита у серпні 2018 року) проведено 118 сеансів гемодіалізу, лікується 12 хворих, м.Житомир (філія на 10 діалізних місць, відкрита у липні 2018 року) - 933 сеансів гемодіалізу, 39 хворих.

 

Координатор управління охорони здоров'я облдержадміністрації за напрямом «Екстрена медична допомога та медицина катастроф» Анатолій Сова доповів про виконання попереднього рішення колегії УОЗ щодо аналізу діяльності КУ «Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Житомирської обласної ради.

Керівниками структурних підрозділів КУ «Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Житомирської обласної ради проводились перехресні перевірки щодо активного відвідування пацієнтів, переданих для активного відвідування лікарями центрів ПМСД.

Так за 9 місяців 2018 року до КУ «Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Житомирської обласної ради звернулися 191861 пацієнт (за аналогічний період минулого року – 217522).

За 9 місяців поточного року на 13, 3% зменшилася кількість звернень за екстреною (швидкою) медичною допомогою.

Перехресними перевірками встановлено, що пацієнти відвідуються лікарями ПМСД в день прийняття звернень від КУ «Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Житомирської обласної ради окрім вихідних та святкових днів.

 

Експерт управління охорони здоров'я облдержадміністрації за напрямом «Пожежна безпека» Олександр Продоус звернув увагу присутніх на стан пожежного захисту закладів охорони здоров’я.

 

З інформацією про стан медичного забезпечення ветеранів війни виступив головний лікар некомерційного комунального підприємства «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради  Павло Журбенко.

Головний лікар комунальної установи «Обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради Ігор Сабадаш поінформував про стан надання допомоги хворим з пухлинами шийки матки.

 

Керівник експертів та координатор управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Педіатрія» Оксана Лук’яненко доповіла ознайомила присутніх з результатами профілактичних оглядів в інтернатних закладах області.

 

На засіданні колегії також йшлося про  хід виконання попередніх рішень засідань колегії та наказів управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

Прес-центр УОЗ