8 листопада у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Реформа лікувальних закладів стаціонарної допомоги» для 62 головних лікарів, їхніх заступників, економістів закладів вторинного рівня надання медичної допомоги в області.

2018_11_08_01

За словами модератора семінару, радника з муніципальних послуг ЦРМС Віталія Римара, подібний захід для керівників закладів охорони здоров’я вторинки проводився в області вперше та був обумовлений потребою в обговоренні низки актуальних питань. Віталій Антонович передав учасникам семінару вітання та побажання плідної роботи від начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Суслика.

2018_11_08_02

Так начальник обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, координатор з підтримки реформи охорони здоров'я в Житомирській області Олександр Зарицький у своїх презентаціях проаналізував підходи до формування госпітальних округів, розглянув можливі проблемні аспекти етапів автономізації закладів охорони здоров’я та шляхи їх вирішення, а також надав консультації щодо медичної інформаційної система (МІС), яка забезпечує автоматизацію усіх ключових процесів установи - від ведення електронної історії хвороби, до формування управлінської звітності та документації відповідно до вимог МОЗ.

2018_11_08_03

Зокрема, Олександр Зарицький акцентував увагу  присутніх на зміні господарсько-правового статусу комунальних закладів охорони здоров’я шляхом їх реорганізації (перетворення) з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства в межах чинного законодавства України.

Запровадження такої моделі взаємовідносин вимагає від ЗОЗ управлінської та фінансової автономії, що передбачається забезпечити шляхом реорганізації, зокрема перетворення таких ЗОЗ у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – комунальні некомерційні підприємства. Для прикладу доповідач навів позитивний досвід обласного госпіталю для ветеранів війни, що у Бердичеві.

2018_11_08_04

Радник з юридичних питань ЦРМС Олександр Круківський розглянув нюанси проектів документів, пов’язаних з автономізацією закладів охорони здоров’я.

Проведений семінар характеризувався великою зацікавленістю з боку аудиторії та великою кількістю поставлених доповідачам додаткових запитань.

 2018_11_08_05

Усі учасники семінару по завершенню його роботи отримають в електронному вигляді представлені презентації та відповідні методичні рекомендації. Окрім того, на їх прохання працівники ЦРСМ на початку наступного року організують для цієї цільової аудиторії тематичний тренінг по роботі з медичними інформаційними системами. 

Прес-центр УОЗ