7 листопада у рамках ХІІІ Поліських медичних зустрічей відбулася міжобласна науково-практична конференція «Особливості лікування комбінованої патології внутрішніх органів», яка проходила на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського. Організатори наукового форуму – Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова,  управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації та КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради.

 

2018_11_07_001

 

У роботі конференції взяли участь 272 лікарів Житомирської області, серед них – заступники головних лікарів по медичному обслуговуванню населення, завідувачі терапевтичних служб, дільничні терапевти та лікарі  загальної практики-сімейної медицини, кардіологи, ревматологи, пульмонологи, гастроентерологи, гінекологи та дерматологи.

Для медиків Житомирщини свої доповіді презентували науковці з ВНМУ ім. М.І.Пирогова, Української військово-медичної академії, НМАПО ім. П.Л Шупика, ДУ «Національний інститут  фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України».

2018_11_07_002

Вінницьких та київських науковців, шановних доповідачів конференції,  а також її учасників привітав з початком ХІІІ Поліських медичних зустрічей начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик та головний лікар обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського Богдан Леськів.

«На сьогоднішній день Житомирська область є одним із лідерів у впровадженні сімейної медицини. Про це, зокрема, сказала в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, яка нещодавно побувала на Житомирщині з робочим візитом. Вона високо оцінила здобутки охорони здоров’я області на шляху реформування галузі, які є результатом плідної співпраці УОЗ облдержадміністрації з усіма органами влади та  лікувальними закладами. Наша область серед лідерів у проведенні приписної кампанії та з капітації первинки. І приємно констатувати, що окремі лікарі первинної ланки вже отримують по 15-17 тисяч гривень, а медсестри по - 9-11 тисяч гривень. Ми прагнемо аби усі фахівці первинної ланки були  свідомі, відповідальні та мотивовані. Адже саме вони обслуговують 85 відсотків населення області.

2018_11_07_003

Ми дуже дякуємо шановним гостям, провідним науковцям, які традиційно приїздять на Житомирщину та навчають наших лікарів. Сьогодні, зокрема, наші  медики збагатять свої знання новою інформацією про нові підходи у лікуванні внутрішніх хвороб. Тож зичу усім плідної роботи та приємного спілкування», - зазначив Микола Суслик.

За словами Богдана Леськіва, проведення таких конференцій є поєднанням медичної науки та практики,  вони надзвичайно важливі для медиків області. Також він наголосив, що цей захід присвячений 123-річниці обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського.

Модератор конференції - д.мед.н., професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини медичного факультету № 2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова Вадим Жебель зазначив, що цьогоріч МОЗ України дозволило українським лікарям використовувати у роботі медичні протоколи різних країн.

2018_11_07_004

«Ми вважаємо дуже прогресивним кроком те, що вітчизняні медики мають можливість та повинні використовувати у своїй роботі медичні протоколи різних країн світу, зокрема, європейських. Виступи наших доповідачів були побудовані таким чином, аби познайомити житомирських медиків із вагомими здобутками медиків провідних країн світу, показати їм все те нове, що вже прийняте і діє в Європі. Зокрема йшлося про новий протокол  по лікуванню артеріальної гіпертонії. Адже 42 відсотки дорослого працездатного населення України має підвищений артеріальний тиск. Із 100 людей з високим АТ лише 20 осіб відчувають з цього приводу певний дискомфорт. А це означає, що для багатьох із них першою ознакою та проявом високого тиску може стати інсульт, інфаркт, або ж - смерть.

Цього року дуже чітко змінилися підходи до первинної профілактики, зокрема виявлення таких пацієнтів, а також до вторинної профілактики, початку лікування та лікування розгорнутої стадії хвороби тощо.  У 2018 році відбулося чимало змін. Так Європейська асоціація кардіологів, до якої я належу, запропонувала 5 нових протоколів лікування, які насамперед орієнтовані на сімейного лікаря.

2018_11_07_005

Учасники конференції також ознайомилися з новими підходами та вимогами до лікування у зв’язку з прийняттям нових протоколів лікування з пульмонології, ревматології, гастроентерології, по ЛОР-захворюванням. Вітчизняні науковці надають перевагу європейським протоколам лікування, які на відміну від американських, є більш адаптованими до України. Хочу наголосити, що рівень знань та професійної підготовки українських лікарів - досить високий. Це визнають провідні міжнародні фахівці, які завжди раді співпрацювати з нашими лікарями та передавати їм свій досвід», - зазначив Вадим Жебель.

Керівник групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Терапія» Олена Ільчишина щиро подякувала організаторам та учасникам ХІІІ Поліських медичних зустрічей за плідну співпрацю.

По завершенню заходу  учасники конференції отримали відповідні сертифікати.

 

Прес-центр УОЗ