Державною установою «Житомирський обласний  лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється щотижневий моніторинг за станом захворюваності населення на грип/ГРВІ та кір.

 

2018_11_05_00001

 

За даними завідуючої відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань лабораторного центру Тетяни Лутай, захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями та грипом на 44 тижні в порівнянні з попереднім знизилась на 19%.

Зареєстровано 5844 випадки. Показник 470,8 на 100 тисяч населення на 20% нижчий за епідемічний поріг. Тобто захворюваність не перевищує середній багаторічний фоновий рівень. Серед захворілих 70% становлять діти до 18 років. До лікувально-профілактичних закладів госпіталізовано 216 осіб.

Вірусологічний моніторинг свідчить про відсутність поки що циркуляції збудників грипу серед населення області. В інших регіонах України лабораторного підтвердження наявності вірусів грипу також немає.

Найкращим способом захисту є щорічне щеплення від грипу. Вакцинація дозволяє зменшити ризик захворіти на грип та  убезпечити від серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Але в нашій області лише 180 осіб щепилися від грипу, в тому числі працівники обласного лабораторного центру та його територіальних підрозділів.

Протягом останнього тижня на кір в області захворіло 5 дітей.  Всього з початку року зафіксовано 447 випадків захворювання, з них 228 випадків серед дітей та 219 – серед дорослих. У порівнянні з середньо державними показниками захворюваність кором знаходиться на середньому рівні.

У переважній більшості захворілих були відсутні щеплення. Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. Безкоштовно щепитися можна в будь-якому лікувально-профілактичному закладі області як дітям, що не мають двох щеплень, так і дорослим з групи ризику: медикам, освітянам, студентам, військовим.

Прес-центр УОЗ