День судового експерта України було засновано на знак визнання на державному рівні загального значення судово-експертної діяльності країни в забезпеченні правосуддя. Крім того, це свято акцентує увагу громадськості на проблемах свобод людини і громадянина.

2018_07_03_01

З ініціативою введення Дня судового експерта України виступила Координаційна рада з проблем судової експертизи, яка діє при Міністерстві юстиції України, мотивуючи своє рішення тим, що судово-експертна сфера має величезне значення для забезпечення правосуддя у суспільстві та захисту прав людини.

Серед широкого загалу атестованих експертів України значну кількість становлять і медики за професією – співробітники бюро судово-медичної експертизи.

Вперше судово-медична служба в Житомирі була організована в 1921 році. Після утворення в 1937 році Житомирської області було створено обласну Судово-медичну експертизу, в січні 1952 року організовано обласне бюро судово-медичної експертизи.

На даний час обласне бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради є досить потужною організацією із штатом в 240 одиниць, серед яких експертних (лікарських) – 67. До складу бюро входять відділи чергових експертів, експертизи трупів, експертизи потерпілих обвинувачених та інших осіб, відділ комісійних експертиз, судово-медична лабораторія, яка включає відділення судово-медичної токсикології, гістології, цитології, імунології та медичної криміналістики і 8 міжрайонних відділень: Андрушівське, Бердичівське, Коростенське, Малинське, Новоград-Волинське, Овруцьке, Олевське та Чуднівське.

Робота лікарів-експертів найбільш тісно пов’язана з працівниками судово-слідчих органів, оскільки саме для них та за їхніми процесуальними документами здійснюється експертна діяльність. Так лише за перше півріччя в бюро уже проведено більше 1,5 тис. розтинів трупів, обстежено більше 3 тис. живих осіб, виконано більше 120 комісійних експертиз та близько 3,9 тис. експертиз речових доказів.

А ще експерти беруть участь в оглядах місця пригоди та слідчих експериментах, допитах та заборі матеріалу для подальших експертиз, в судових засіданнях та міжвідомчих семінарах і конференціях.

Справжні професіонали своєї справи, експерти Житомирського бюро постійно публікують свої роботи у фахових виданнях і не тільки вітчизняних,  – їхні  дослідження публікувалися в Білорусії, Молдові, Хорватії та Словаччині. Четверо експертів займаються викладацькою діяльністю в Житомирському медичному інституті.

Напередодні професійного свята  хочеться привітати наших експертів з Днем судового експерта України, побажати їм міцного здоров’я, довголіття, творчої наснаги та мужності в наш нелегкий час, з хронічними проблемами  у фінансуванні  й надалі виконувати на такому ж високому рівні покладені на них завдання.

 

Начальник обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт УОЗ ОДА за напрямом «Судово-медична експертиза», доцент В. Зозуля.