22 червня  у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яке провів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

У засіданні колегії взяли участь члени колегії, керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, ЛПЗ ОТГ, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, начальники управлінь, відділів та секторів охорони здоров’я міст і районів області, керівники експертів та координаторів, експерти, координатори управління охорони здоров'я облдержадміністрації, дорослі та дитячі, відповідно до питань порядку денного засідання колегії.

 

Про стан діагностики алергічних ринітів у ЛПЗ області доповіла експерт управління охорони здоров'я облдержадміністрації за
напрямом «Алергологія» Валентина Савицька.

Алергічний риніт (АР) клінічно визначається як симптоматичний розлад у порожнині носа, який індукований IgE-опосередкованим запаленням назальних мембран після експозиції алергену. В розвинутих країнах алергічною формою риніту уражено 20– 40% населення. У 2017 році в області оглянуто 5748 пацієнтів, хворих на алергічний риніт, проведених діагностичних проб – 504, кількість призначених АСІТ – 107. Показник захворюваності на АР в області на 100 тис. населення за 2017 рік становить 71,2  і є  нижчим від загальноукраїнського.

 Експерт управління охорони здоров'я облдержадміністрації за
напрямом «Неврологія» Наталія Герасимчук проінформувала присутніх про надання допомоги хворим на ішемічний інсульт - тромболітичну
терапію.

За 6 місяців 2018 року в області проведено 3 тромболізиси на базі:

  • Бердичівської ЦМЛ - 1 тромболізис,
  • Новоград-Волинського міскрайТМО - 1тромболізис,
  • КУ ЦМЛ № 1 м. Житомира – 1 тромболізис.

З метою покращення надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу нещодавно в області відкрито неврологічне відділення на базі  КУ  “Обласна клінічна лікарня  ім. О. Ф. Гербачевського” з блоком інтенсивної терапії, а також цілодобово працює комп’ютерний томограф.

Госпіталізація пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу по ішемічному типу в перші 3 години від початку захворювання буде здійснюватись відповідно до показів з метою проведення тромболітичної терапії. А саме:

  • час від початку захворювання до вступу у приймальне відділення або відділення комп’ютерної томографії не повинен перевищувати  3 години;
  • вік пацієнта - 18-75 років;
  • оцінка за шкалою NIHSS становить 5-20 балів;
  • артеріальний тиск не вище 180/100 мм рт.ст.

 Координатор  управління охорони здоров'я облдержадміністрації за напрямом «Отоларингологія» Олександр Малафійчук доповів про стан слухопротезування в області.

2018_06_22_0001

За кошти обласного бюджету в КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради  організовано безоплатне забезпечення слуховими апаратами усіх інвалідів війни, учасників бойових дій та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що потребують слухопротезування.

У 2018 році в області на обліку знаходиться  738 дітей зі зниженням слуху ІІ-ІІІ ст., 343 дитини зі зниженням слуху IV-V ст. За державні кошти восени 2017 року на суму 400 тис. грн проведено слухопротезування 62 дітям. За останні 10 років проведено оперативне лікування (вживлення систем кохлеарної імплантації) 41 дитині з області, із них 4-м  - двобічно. П’ятеро дітей прооперовані за кошти батьків або спонсорів. Одній дитині  оперативне втручання проводилось у Польщі.

В.о. заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лучків поінформував про дані моніторингу впровадження реформи охорони здоров'я на рівні первинної медичної допомоги. Станом на 20.06.2018 із 40 закладів первинної медичної допомоги зареєстровано в системі eHealth - 35 закладів.

Станом на 22.06.2018  зареєстровано в системі eHealth 781 лікар, підписано 352 231 декларацію ( 28.6%), по Україні  - 22.5 %.

 2018_06_22_0002

Начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Андрушко поінформував про хід реалізації в області урядової програми «Доступні ліки». Станом на 22 червня в області до лікарів звернулися 189 тис. 404  пацієнти. Виписано 402 тис. 991 рецепт, із них отоварено 346 тис. 843 рецепти, тобто 86 % від усіх виписаних. Наразі на препарати використано 13 млн 815 тис. 731 грн, що становить 43,2% від річної суми.

 

Розглянуто питання впровадження сучасних медичних технологій та архітектурних медичних рішень у закладах охорони здоров’я, про зміни в законодавстві щодо охорони праці тощо.

На засіданні колегії також йшлося про  хід виконання попередніх рішень засідань колегії та наказів управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

                                                                                Прес-центр УОЗ,

                                                                                     тел. (0412) 41-37-72,

                                                                           E-mail: pressdoz@gmail.com