20 червня до обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського завітала координатор грантової програми «Кусаноне» економічного відділу Посольства Японії в Україні, яка засвідчила, що проект на здобуття грантової допомоги пройшов перший відбірковий етап та є у списку претендентів.

2018_06_20_0002

За словами головного лікаря Богдана Леськіва, у разі перемоги  ця грантова допомога буде спрямована на придбання апарата УЗД. Він буде встановлений у терапевтичному відділенні центру радіаційного захисту населення обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського, яке очолює Наталія Корендович.

2028_06_20_001

«Наші пацієнти потребують проведення ультразвукових обстежень щитоподібної залози, серця, черевної порожнини, судин тощо. Наявної ультразвукової апаратури у лікарні вже не вистачає. Тож наше відділення ініціювало звернення до Уряду Японії з проханням дозволити нам взяти участь у грантовій програмі «Кусаноне». Ми за підтримки адміністрації лікарні та управління охорони здоров’я облдержадміністрації підготували відповідний пакет документів. Тож нам приємно, що ми пройшли відбірковий етап та хочу наголосити, що ми готові перемагати до кінця», - зазначила Наталія Корендович.

«На сьогодні в цілому по Україні та в області зокрема недофінансування галузі по медичній субвенції складає 36 %.  Разом з тим, в області галузь охорони здоров’я отримує всебічну підтримку з боку обласної державної адміністрації, обласної ради, які виділяють значні кошти на придбання нового сучасного медичного обладнання. Так, минулого року в ОКЛ було придбано рентгенапарат за 4,8 млн грн. на два робочих місця, відеогастростійку  вартістю 5 млн грн. Вперше за останні роки у 2018 році на стадії формування бюджету закладено вже 65 млн грн, 22 млн грн. виділено на сесії обласної ради 7 березня, також йдеться вже про придбання другого ангіографа для ОКЛ за 26 млн грн. Така позиція органів влади дозволяє нам залишити лікаря наодинці з хворобою цілком озброєним. Натомість галузь залучає також спонсорські й благодійні кошти як вітчизняних, так і міжнародних меценатів та спонсорів, бере участь у міжнародних грантових програмах та проектах. Тож у разі нашої перемоги у даному проекті, ми зможемо отримати апарат УЗД експертного класу, який вартує до 4 млн грн.», - зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

Координатор грантової програми «Кусаноне» ознайомилась з діяльністю обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського, зокрема, з роботою наявних апаратів для проведення діагностичних досліджень.

                                                                                      Прес-центр УОЗ,

                                                                                            тел. (0412) 41-37-72,

                                                                                  E-mail: pressdoz@gmail.com